Konto walutowe - jaki bank

13 grudnia 2015 11:28
Witam. Chciałabym załozyć sobie przed wyjazdem konto walutowe.Czy możęcie doradzić jaki bank ma obecnie darmowe konta tego rodzaju? 
13 grudnia 2015 11:30 / 1 osobie podoba się ten post
Walutowe mam w ALIOR -bezpłatne.
13 grudnia 2015 11:37
Ja mam w wbk też bezpłatnie
13 grudnia 2015 11:41
A ja mam pytanie jeżeli macie bezpłatne te konta to pewnie nie posiadacie kart do nich.
13 grudnia 2015 11:42 / 4 osobom podoba się ten post
jagnak

Witam. Chciałabym załozyć sobie przed wyjazdem konto walutowe.Czy możęcie doradzić jaki bank ma obecnie darmowe konta tego rodzaju? 

Witam Najpierw polecam dopytać w agencji o przelewy w euro, do których banków wysyła i czy Ty nie ponosisz żadnych kosztów z tym związanych. Bezpłatne rachunki nie istnieją, natomiast można wyszukać dogodny dla siebie i po spełnieniu pewnych warunków nie ponosić kosztów.
13 grudnia 2015 11:44
IWA

A ja mam pytanie jeżeli macie bezpłatne te konta to pewnie nie posiadacie kart do nich.

Mi karte proponowali,ale nie chciałm bo mi niepotrzebna,euro wypłacam tylko w PL,na dowód.Karta płatna jest 1x w roku ,ale nie wiem ile.Tzn.pierwsza darmowa ,nastepne płatne.
13 grudnia 2015 11:51 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Mi karte proponowali,ale nie chciałm bo mi niepotrzebna,euro wypłacam tylko w PL,na dowód.Karta płatna jest 1x w roku ,ale nie wiem ile.Tzn.pierwsza darmowa ,nastepne płatne.

Tak jak Michalinka wyżej pisała trzeba pochodzić po różnych bankach, w każdym jest jakieś ale!! Albo potrącają za przelew z zagranicy jakiś procent od przelewu, albo za kartę ( napewno) albo za wypłaty z banku. Wszystko zależy tez jakie konto kogoś satysfakcjonuje. Jeden chce kartę aby mieć ze sobą a drugiemu wystarczy bez.
13 grudnia 2015 11:51 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Mi karte proponowali,ale nie chciałm bo mi niepotrzebna,euro wypłacam tylko w PL,na dowód.Karta płatna jest 1x w roku ,ale nie wiem ile.Tzn.pierwsza darmowa ,nastepne płatne.

Plus opłata miesięczna za kartę, + wypłaty z bankomatów.
13 grudnia 2015 11:58 / 1 osobie podoba się ten post
IWA

Tak jak Michalinka wyżej pisała trzeba pochodzić po różnych bankach, w każdym jest jakieś ale!! Albo potrącają za przelew z zagranicy jakiś procent od przelewu, albo za kartę ( napewno) albo za wypłaty z banku. Wszystko zależy tez jakie konto kogoś satysfakcjonuje. Jeden chce kartę aby mieć ze sobą a drugiemu wystarczy bez.

Każdy bank w innym punkcie wrzuci opłatę, nalezy dopasować rachunek do swoich potrzeb żeby zapłcić za obsługę jak najmniej.
13 grudnia 2015 12:03
ja mam konto walutowe w ing bank śląski, wypłata z bankomatów -3% od pobieranej sumy, za to konto darmowe, niestety płacić nią nie idzie, karta za granicą jest bezużyteczna - wyskuje komunikat że karta jest nieczytelna i zapłacić nie idzie, nie wiem dlaczego tak jest, pytałam nawet w banku to pani stwierdziła że te karty tak mają, zastanawiam się nad zmianą banku
13 grudnia 2015 12:22 / 2 osobom podoba się ten post
Michalinka

Plus opłata miesięczna za kartę, + wypłaty z bankomatów.

No ,dlatego nie chciałam karty.Poza PL mam gotówkę ,w PL za darmo mogę z banku wyplacić.Przelewow nie robię,Mi to konto służy wyłącznie po to,żeby np.agencja miała gdzie walutę przelać-do niczego innego.
13 grudnia 2015 13:07 / 1 osobie podoba się ten post
W Polsce syn otworzyl darmowe w Alior Banku,a ja w Niemczech mam w Volksbanku,place 2.50e za prowadzenie i 0.50 e za przelew
13 grudnia 2015 14:47
doda

Ja mam w wbk też bezpłatnie

ale za przelew walutowy płacimy, niestety,albo firma , która nam pieniądze przelewa,  do tego trzeba mieć zawsze 20 euro na koncie , bo jak nie, to opłatę naliczają :(, kartę do konta walutowego można  mieć ale tylko odpłatnie, no i za każdą wypłatę za granicą  sobie liczą, czyli  z każdej strony płacimy i w sumie wychodzi tego całkiem sporo...
13 grudnia 2015 17:38
Ja mam walutowe w BZ WBK, karta kosztuje 10 E rocznie /potrącaja po 1 roku/, wypłaty z bankomatów za granica niezaleznie od kwoty 1,5 E, za płacenie w sklepach nie ma opłaty. Moja obecna firma tez ma konto w tym banku, więc za przelew wynagrodzenia też nie ma zadnych potraceń. Ja jestem zadowolona, działa w prawie wszystkich zagranicznych sklepach i na tankstellach. Nie trzeba mieć żadnej kwoty na koncie, jak ktos wyżej pisał, mozna wypłacić do zera.
13 grudnia 2015 17:53
Prosze poczytac

http://www.ekontobankowe.pl/ranking-kont-walutowych