Konto walutowe - jaki bank

13 grudnia 2015 18:20 / 3 osobom podoba się ten post
Ja mam w kantorze walutowym Aliora. Plus taki, że mogę sprzedać euro w momencie gdy kurs jest bardzo dobry tak jak teraz, a nie po powrocie do kraju. Mogę także wypłacić euro w Niemczech w razie potrzeby. Nie wiem czy mogę płacić nią w sklepie bo jeszcze nie próbowałam.Przelewy złotówkowe są bezpłatne, przelew euro na inne konto do banku polskiego 5 pln.
13 grudnia 2015 18:28
Jak brałam wyplate w euro to miałam i nadal mam konto w Raiffeisen banku , konto darmowe było i jest nadal.
13 grudnia 2015 19:53
doda

Ja mam w wbk też bezpłatnie

Też mam w WBK - konto bezpłatne, ale za kartę płaci się 10 euro rocznie. Karta jest przez terminale traktowana jako karta kredytowa, co czasami jest minusem, bo np. dzisiaj nie mogłam nią zapłacić w kinie, bo kart kredytowych nie obsługują. Tłumaczę, że to nie kredytowa, ale i tak się nie udało. 
13 grudnia 2015 19:57
daisy_44

ale za przelew walutowy płacimy, niestety,albo firma , która nam pieniądze przelewa,  do tego trzeba mieć zawsze 20 euro na koncie , bo jak nie, to opłatę naliczają :(, kartę do konta walutowego można  mieć ale tylko odpłatnie, no i za każdą wypłatę za granicą  sobie liczą, czyli  z każdej strony płacimy i w sumie wychodzi tego całkiem sporo...

Jak już wcześniej napisałam, też mam konto walutowe w WBK i kartę do niego. Za wypłaty w niemieckich bankomatach nic mi się nie naliczyło do tej pory, a korzystam z tej karty prawie 3 lata już i czasami kasę wypłacałam. Za przelew przychodzący płacę chyba 1,19 euro, czy coś koło tego. Za przelewy wychodzące nie płacę. Może jest jakaś opłata, jak się ich dużo robi, ale rzadko coś w internecie tą kartą kupuję, więc jeszcze nigdy mi żadnej opłaty za to nie naliczono. 
13 grudnia 2015 19:58 / 1 osobie podoba się ten post
scarlet

Ja mam walutowe w BZ WBK, karta kosztuje 10 E rocznie /potrącaja po 1 roku/, wypłaty z bankomatów za granica niezaleznie od kwoty 1,5 E, za płacenie w sklepach nie ma opłaty. Moja obecna firma tez ma konto w tym banku, więc za przelew wynagrodzenia też nie ma zadnych potraceń. Ja jestem zadowolona, działa w prawie wszystkich zagranicznych sklepach i na tankstellach. Nie trzeba mieć żadnej kwoty na koncie, jak ktos wyżej pisał, mozna wypłacić do zera.

Kurczę - a ja jestem niemal pewna, że nie naliczano mi opłat za wypłatę gotówki. 
No może już zapomniałam - ja też jestem z tej karty zadowolona.
Tylko czasami przeszkadza to, że traktowana jest jak kredytowa. 
13 grudnia 2015 22:16 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra2

Kurczę - a ja jestem niemal pewna, że nie naliczano mi opłat za wypłatę gotówki. 
No może już zapomniałam - ja też jestem z tej karty zadowolona.
Tylko czasami przeszkadza to, że traktowana jest jak kredytowa. 

za wypłaty z bankomatu za granicą jest opłata, nieduża , ale jest, jeżeli jest na koncie 20 euro , to nie ma żadnych opłat, a za przelewy przychodzące euro , też jest opłata, nie są to duże kwoty, ale trochę wkurzają mnie, bo jak konto zakładałam, to miało być prawie za darmo....
14 grudnia 2015 19:52
daisy_44

ale za przelew walutowy płacimy, niestety,albo firma , która nam pieniądze przelewa,  do tego trzeba mieć zawsze 20 euro na koncie , bo jak nie, to opłatę naliczają :(, kartę do konta walutowego można  mieć ale tylko odpłatnie, no i za każdą wypłatę za granicą  sobie liczą, czyli  z każdej strony płacimy i w sumie wychodzi tego całkiem sporo...

No tak masz rację  samo prowadzenie konta  jest bezpłatne ,ale niestety  dochodzą inne dodatkowe opłaty
25 stycznia 2016 10:11
Potrzebuję Waszej rady.
Chciałabym założyć konto w banku w Niemczech, ale czy mogę jako osoba tylko oddelegowana, bez zameldowania?
Im więcej czytam tym większy bałagan mam w głowie.
Liczę na Was !!!
25 stycznia 2016 10:25
Kobietka

Potrzebuję Waszej rady.
Chciałabym założyć konto w banku w Niemczech, ale czy mogę jako osoba tylko oddelegowana, bez zameldowania?
Im więcej czytam tym większy bałagan mam w głowie.
Liczę na Was !!!

Nie, nie da rady. Musisz mieć meldunek w Niemczech.
25 stycznia 2016 10:26 / 1 osobie podoba się ten post
Lawenda

Nie, nie da rady. Musisz mieć meldunek w Niemczech.

dzięki, wiem co robić.
25 stycznia 2016 10:36
Ja mam w WBK
25 stycznia 2016 11:00 / 1 osobie podoba się ten post
Właśnie doczytałam w "sieci", że można założyć bez zameldowania w Niemczech. W Postbanku.Ale zrobię to już na miejscu. Dzięki.
10 lutego 2016 12:53 / 2 osobom podoba się ten post
No u mnie nigdy nie było problemu z wypłatą większej kasy, może to od oddziału zależy...a te 5 czy 8 E końcówki to nie tragedia przecież..można wykorzystać przy płaceniu kartą..
23 lutego 2016 09:41
Barbara48

W Polsce syn otworzyl darmowe w Alior Banku,a ja w Niemczech mam w Volksbanku,place 2.50e za prowadzenie i 0.50 e za przelew

Basiu, czy trzeba mieć zameldowanie w Niemczech, żeby zalożyć w tym banku rachunek ?
23 lutego 2016 11:03 / 2 osobom podoba się ten post
Kobietka

Basiu, czy trzeba mieć zameldowanie w Niemczech, żeby zalożyć w tym banku rachunek ?

Nie wiem jak jest w Volksbanku, ale moja koleżanka właśnie zakłada konto w Sparkasse, bez zameldowania w DE.