Konto walutowe - jaki bank

08 września 2017 09:42 / 2 osobom podoba się ten post
tala

Szukam aktualnie informacji o koncie walutowym w banku Reiffeisen:
http://www.tanie-konto.pl/raiffeisen-bank/konto-walutowe-raiffeisen/
Słyszałam o nim kilka dobrych opinii. Możecie jendak napisac jak przedstawiają sie koszta miesięczne? Oraz jakie mają przewalutowanie? Wiadomo,że przy wiekszych kwotach korzysta się z kantorów internetowych jednak przy mniejszych zdarza sie skorzystać z przewalutowania oferowanego przez bank.

Mam konto w Raiffeisen. Jak na razie jestem zadowolona.
Przy przewalutowaniu korzystam z aplikacji R-Dealer (trzeba ją dodatkowo uruchomić)- przelicznik mam lepszy niż w kantorze (przykład- kurs euro w kantorach był po 4,16 przy sprzedaży; w zaprzyjaźnionym kantorze pani proponowała mi 4,19, a w banku wymieniłam po 4,21).
Karta do konta walutowego - opłata 10 € na rok.
Karta do złotówkowego - 6 zł na m-c.
To nie są konieczne opłaty. Ja sobie takie wybrałam, bo ubezpieczyłam na maxa transakcje kartą. W innym banku mnie okradziono przez internet.
08 września 2017 16:50 / 3 osobom podoba się ten post
Ja mam konto walutowe w Millennium Banku i jak najbardziej zadowolona, już stuknęło 18 lat jak mam to konto i ten Bank i nikt mnie do zmiany nie przekona....

Świętuję w tym roku 20 lat pracy_ tyle samo lat samodzielności_ jestem szczęśliwa.
08 września 2017 17:05
Walutowe mam w ALIOR BANK.Darmowe zupełnie ,ale to dlatego,ze nie mam do niego karty-nie potrzebuję.Konto służy mi wyłącznie do przelewów wypłaty.
08 września 2017 17:17
kasia63

Walutowe mam w ALIOR BANK.Darmowe zupełnie ,ale to dlatego,ze nie mam do niego karty-nie potrzebuję.Konto służy mi wyłącznie do przelewów wypłaty.

Mój syn ma też to właśnie konto. Faktycznie, bez karty za 0 zł. A ja mam w niemieckim banku z kartą, za darmochę mrugajacy-emotikon-ruchomy-obrazek-0003
08 września 2017 18:13
Kobietka

Mój syn ma też to właśnie konto. Faktycznie, bez karty za 0 zł. A ja mam w niemieckim banku z kartą, za darmochę mrugajacy-emotikon-ruchomy-obrazek-0003

Ja w D nie wypłacam  kasy,to mi nie trzeba karty.W jakim niemeickim banku?Napisz ,może się komu przyda:)
08 września 2017 19:13
kasia63

Ja w D nie wypłacam  kasy,to mi nie trzeba karty.W jakim niemeickim banku?Napisz ,może się komu przyda:)

Już kiedyś polecałam - comdirect Bank AG. Płacę tu kartą, albo wypłacam z bankomatu. Polecil mi ten właśnie bank wnuczek mojej pierwszej Pdp, tej zmarłej. I miał rację
08 września 2017 20:10 / 1 osobie podoba się ten post
Kobietka

Już kiedyś polecałam - comdirect Bank AG. Płacę tu kartą, albo wypłacam z bankomatu. Polecil mi ten właśnie bank wnuczek mojej pierwszej Pdp, tej zmarłej. I miał rację :oklaski3:

Kobietko, zaintrygowałaś mnie tym comdirect Bank AG -nie znałam go, to jakiś nietypowy bank bez swoich filii? ...... w jaki sposób zakładałaś konto?

Ja mam świeżo założone w VR Bank (Volksbank) ..... niby wszystko OK, ale tu za wszystko się płaci: prowadzenie konta, karta do bankomatu, przelewy online zagranicę itd. 
Chyba się skuszę i zmienię bank .... tylko nie wiem gdzie się zgłosić .... ja pracuję na wsi k/Tubingen -widzę, że są 2 bankomaty obsługujące bezpłatnie ich karty, ale gdzie założyć?

Dla zainteresowanych (ktoś się pytał): nie trzeba mieć meldunku w DE aby załozyć konto w Volksbank, ale trzeba mieć niemiecki telefon (komórkę).
08 września 2017 20:45
Gabrysia

Kobietko, zaintrygowałaś mnie tym comdirect Bank AG -nie znałam go, to jakiś nietypowy bank bez swoich filii? ...... w jaki sposób zakładałaś konto?

Ja mam świeżo założone w VR Bank (Volksbank) ..... niby wszystko OK, ale tu za wszystko się płaci: prowadzenie konta, karta do bankomatu, przelewy online zagranicę itd. 
Chyba się skuszę i zmienię bank .... tylko nie wiem gdzie się zgłosić .... ja pracuję na wsi k/Tubingen -widzę, że są 2 bankomaty obsługujące bezpłatnie ich karty, ale gdzie założyć?

Dla zainteresowanych (ktoś się pytał): nie trzeba mieć meldunku w DE aby załozyć konto w Volksbank, ale trzeba mieć niemiecki telefon (komórkę).

https://www.comdirect.de/   Bank internetowy. Nic nie płacę, mam kartę do rachunku, nie trzeba mieć regularnych wpływów. Jeśli chcesz wypłacać w PL euro, to wnioskujesz o kartę visa prepaid (zasilasz ją z głównego rachunku) i zdaje się, że wtedy bez prowizji wypłacisz z bankomatu ze znaczkiem visa. Mam tę kartę, ale nie używałam.  Zakładałam bez wizyty w oddziale (to "córka" Commerzbanku), formularz wydrukował mi wnuczek mojej Pdp, wypełniłam i odesłałam. Potem na adres  w PL przyszło wszystko. Bankomaty darmowe są na stronie. Numer telefonu niemiecki podałam. Poczytaj o szczegółach na stronie. W razie co daj znać, może będę mogła pomóc
08 września 2017 20:55
Kobietka

https://www.comdirect.de/   Bank internetowy. Nic nie płacę, mam kartę do rachunku, nie trzeba mieć regularnych wpływów. Jeśli chcesz wypłacać w PL euro, to wnioskujesz o kartę visa prepaid (zasilasz ją z głównego rachunku) i zdaje się, że wtedy bez prowizji wypłacisz z bankomatu ze znaczkiem visa. Mam tę kartę, ale nie używałam.  Zakładałam bez wizyty w oddziale (to "córka" Commerzbanku), formularz wydrukował mi wnuczek mojej Pdp, wypełniłam i odesłałam. Potem na adres  w PL przyszło wszystko. Bankomaty darmowe są na stronie. Numer telefonu niemiecki podałam. Poczytaj o szczegółach na stronie. W razie co daj znać, może będę mogła pomóc :uśmiech ona:

Dzięki  właśnie poczytałam na ichniej stronie i widzę tylko zakładanie konta przez internet. Wiele banków to stosuje, ale potem trzeba jednak pojechać osobiście ..... tutaj nie! dlatego napisałam, że nietypowy. Masz Girokonto, czy Basiskonto? Jaką kartą płacisz w sklepach w DE + bankomaty? ..... rozumiem, że przelewy online na PL bezpłatne?
Dzięki za odpowiedzi ..... zaraz doczytam ręsztę, pewno jeszcze o coś spytam 
08 września 2017 21:29 / 1 osobie podoba się ten post
Gabrysia

Dzięki :zakochana: właśnie poczytałam na ichniej stronie i widzę tylko zakładanie konta przez internet. Wiele banków to stosuje, ale potem trzeba jednak pojechać osobiście ..... tutaj nie! dlatego napisałam, że nietypowy. Masz Girokonto, czy Basiskonto? Jaką kartą płacisz w sklepach w DE + bankomaty? ..... rozumiem, że przelewy online na PL bezpłatne?
Dzięki za odpowiedzi ..... zaraz doczytam ręsztę, pewno jeszcze o coś spytam :czerwieni sie:

Girokonto. Karta do rachunku (sklepy+bankomaty) V pay, przelewy za 0. Pytaj, babcia śpi 
08 września 2017 21:33 / 1 osobie podoba się ten post
Kobietka

Girokonto. Karta do rachunku (sklepy+bankomaty) V pay, przelewy za 0. Pytaj, babcia śpi  :oczko1:

Dzięki, ale żeby pytać muszę wiedzieć o co   ...... najpierw poczytam dogłębnie na ichniej stronce.
Ja dzisiaj już padam (cały dzień po lekarzach, + stomatolog) ....jutro/w niedzilę się za to wezmę.
08 września 2017 21:38 / 1 osobie podoba się ten post
Gabrysia

Dzięki, ale żeby pytać muszę wiedzieć o co :-)  ...... najpierw poczytam dogłębnie na ichniej stronce.
Ja dzisiaj już padam (cały dzień po lekarzach, + stomatolog) ....jutro/w niedzilę się za to wezmę.

Ok, a Ty Pl jesteś ? Może dołączysz do nas...?
08 września 2017 21:43 / 1 osobie podoba się ten post
Kobietka

Ok, a Ty Pl jesteś ? Może dołączysz do nas...?

No właśnie w ostatnich dniach wróciłam do PL...... mam jechać do DE pod koniec 10. .... ale u mnie to nic nie wiadomo, bo zmienniczka ciągle ma jakieś nowe pomysły......
A gdzie i kiedy mam dołączyć?
08 września 2017 21:47
Gabrysia

No właśnie w ostatnich dniach wróciłam do PL...... mam jechać do DE pod koniec 10. .... ale u mnie to nic nie wiadomo, bo zmienniczka ciągle ma jakieś nowe pomysły......
A gdzie i kiedy mam dołączyć?

Zajrzyj na "mazowieckie", jest propozycja 20.09 czy jakoś tak.
08 września 2017 23:21 / 1 osobie podoba się ten post
teresadd

Konto walutowe mam w PKO SA.Walutę wymieniam w kantorze internetowym.Nie sterczę w tych głupich kolejkach.Polecam .

Mam to samo w BZ WBK, plus karta walutowa do płacenia w sklepach lub wypłaty eueasków w Geldmaschine..nieraz trzeba.