Jak wybrać właściwą agencję zatrudnienia?

09 lutego 2013 15:02

Misiek, ale ja spotkalam wiele firm niemieckich gdzie pod plaszczykiem profesjonalnej firmy niemieckiej
dziala firma zalozona przez Polaka zasiedzialego w tym kraju i dziala on na pograniczu prawa a ja nie
chcialabym trafic na cos takiego.
zycze wszystkim milego popoludnia :)


 


Usuwam stąd wszystko co złe i niedobre


Miłego wieczoru wszystkim życzę, o spokój prosząc! Moderator 

19 marca 2013 16:45
Witam, wszystkie opiekunki, drogie Panie nie ma czegoś takiego jak mieszanie umowy niemiecko-poskiej, proszę się nigdy na coś takiego nie zgadzać albo umowa zlecenie w Polsce+druk A1-bez niego nie ruszajcie się Panie za granicę, to jest dowód na to że pracujecie legalnie,i każda legalnie zarejestrowana Agencja Pracy ma obowiązek wydać go wam po podpisaniu umowy. Dokument ten Agencja otrzymuje z Zus. Albo umowa niemiecka w co wątpie bo są wysokie opłaty.
Pozdrawiam
23 kwietnia 2013 10:45 / 1 osobie podoba się ten post
jestem przerażona tym co spotyka mnie własciwie od września 2012
Własnie wtedy postanowiłam o wyjazdach do Niemiec w celach zarobkowych.
Pracowałam tu jako pielęgniarka już 22 lata ale pieniadze niewielkie , mobing  na oddziałach i bardzo cieżkie dyzury.
Żeby pogłębic i uaktualnić swoje kompetencje..mimo 22 lat pracy-szpitale, przychodnie, żłobki..ukończyłam z roczną szkołę zaoczną opiekunów medycznych z państwowym dyplomem.
No i zaczełam od września wydzwaniac po firmach..
Zaczełam od promediki..potem prosenior..potem niemal wszystkie do teraz..
Niemiecki zdawałam w każdej firmie na 3 plus lub 4 minus.
Panie w  tych wszystkich firmach przemiłe..mówiły to co chciałam usłyszec...no szablon kultury..szerokie  horyzonty i super układy, przesyłałam do tych firm CV I ksero dyplomów i innych dokumentów.
Potem następowała cisza...
Zastanawiam sie czy na tych moich dokumentach nikt w Niemczech nie "pracuje"
Telefony do tych firm niestety już nie były odbierane..
Albo zbywanie -aha-tak, zaraz oddzwonię.
Zastanawiam sie czy nie powiadomić niemieckiej policji czy przypadkiem te dokumenty nie są wykorzystane przez inne osoby.
Wszystkie firmy mają kupę ofert pracy!
Jakie macie przemyślenia?
Bo ja wydzę tu szablon zachowań.
Obecnie też miałam takie same "zajście" szybka akcja , dokumenty, ksero, -nawet propozycja kontraktu a potem..wycofanie i telefon zamilkł....
 
23 kwietnia 2013 11:03 / 1 osobie podoba się ten post
Coś dziwny jest ten Twój post...Zdecydowałaś się wyjeżdżać do DE w 2012 roku, pracowałaś jednocześnie "tu" 22 lata, myślę, że mówisz o DE - a język masz tak słaby? Firmy jednak oddzwaniają, dziewczyny podpisują umowy. Przepraszam, ale niezrozumiałe jest dla mnie to Twoje tłumaczenie ...
23 kwietnia 2013 11:14

jzdziłam wielokrotnie do rodziny na urlopy, święta..nigdy nie chciałam tam zostac , miałam tu pracę w szpitalu więc po co ale teraz wolałabym pracowac dwa na dwa miesiace albo inaczej co w tym dziwnego?


 


Napisałaś 4 posty pod rząd. 3 ostatnie usuwam, a Ciebie odsyłam do regulaminu, gdzie dowiesz się dlaczego je usunąłem Moderator

23 kwietnia 2013 13:01
Piszesz niejasno więc są trudności ze zrozumieniem treści (może tylko dla mnie), którą chcesz przekazać. "Tu", "tam"...Większość z nas jest teraz "tu" czyli w DE dlatego musisz wyraźnie artykułować swoje problemy. Na marginesie - język jest oceniany w skali od 1, gdzie 1 jest oceną celującą. Twoja znajomość języka jest więc niewielka. Musisz go podszkolić a wtedy będziesz miała większą szansę na znalezienie pracy. Powodzenia!
23 kwietnia 2013 14:45
Nineczkapl ja zgadzam sie z Toba, niestety gromadza nasze dokumenty i ciszaaa....Ale są inne normalne Firmy.
23 kwietnia 2013 14:54
Oj wyjaśniam ,że tu to Polska a tam to Niemcy..przepraszam jeżeli ktoś mnie nie zrozumiał, trudno wyrazić w kilku zdaniach problem od kilku miesiecy..? ale teraz juz sprawdzam w konsulacie czy ktoś na moje papiery w Niemczech nie pracy.
04 września 2013 00:57
romana

Kasiu, są rozwiązania:

- nie być na urlopie 2 miesiące tylko jeden, jeśli rodzina nie wymaga poważnej opieki, albo nawet krócej, znam dziewczynę która jeździ na urlop góra na 3 tygodnie, pracując po 3 miesiące w D, nasze firmy są elastyczne, a zleceń jest sporo, przynajmniej w mojej,

-znaleźć firmę lepiej płacącą (robi to większość z nas, jak się otrzaska z językiem i nabierze doświadczenia)

-ustalić priorytety, np. dzieci mogą same się powoli dorabiać, bez przesady by pompować w nie kasę do 40,50 i dalej nawet,

-pogonić faceta, jeśli na zasiłku lub rencie, są oferty pracy w magazynie i w rolnictwie w D. na stronie mypolacy i jeździć na zmianę, jak nie ma z kim dzieci zostawić, raz mama, raz tato.

Ja przez rok zarabiałam w kraju 600 zł i myślałam, że tak już musi być. Nie chcę, żebyś uważała, że zadzieram nosa, jednak nasza przyszłość jako emerytek jest ważna i kto o nią zadba, jak nie my same?

Super, też tak myślę.
Świetne to "pogonić faceta" - podoba mi się!
Pozdrawiam
04 września 2013 10:22 / 1 osobie podoba się ten post
nineczkapl

Oj wyjaśniam ,że tu to Polska a tam to Niemcy..przepraszam jeżeli ktoś mnie nie zrozumiał, trudno wyrazić w kilku zdaniach problem od kilku miesiecy..? ale teraz juz sprawdzam w konsulacie czy ktoś na moje papiery w Niemczech nie pracy.

hmmm a czemu nie sprawdzasz w Polsce ? przeciez to tu papiery byly skladane ...
a poza tym to chyba kazda z nas musialaby to sprawdzic , tyle razy juz skladalysmy papiery w roznych firmach ... czasami po kilka razy w tej samej firmie ,wypelniamy rozne formularze .....
czy to czasem nie nadmiar ostroznosci ??? no chyba ze masz jakies podstawy zeby sadzic , podejrzewac ze ktos wykorzystuje Twoje dokumenty ....
hihihihihihi juz widze te kolejki
04 września 2013 22:00 / 1 osobie podoba się ten post
czy ktoś poda jakies namiary na agencje które zatrudniaja na niemieckich warunkach(lub niemieckie agencje zatrudniajace polskie opiekunki)
18 października 2013 15:50
Anaa

Hej wszystkim:))Czy ktoś słyszał o firmie PFLEGEENGEL z Wrocławia???
w piątek mam z nimi wyjechać, proszę o jakieś informacje...z góry dziękuję i życzę miłego popołudnia:)

Co do warunków umowy, to niemiecka umowa o pracę, po prostu jak 'rodowity' Niemiec i polska o dzieło...tam jestem ubezpieczona i mam wszelkie świadczenia, natomiast w Polsce nie mam nic.Tak mi Pani wytłumaczyła....Powiem szczerze, że jest mi obojętne z umowami, byle by była kasa na czas, więc jeśli coś wiecie to piszcie dziewczyny i chłopaki:)

pflegeengel24 darujcie sobie.. poczytajcie tego posta do konca, ja prawie bym sie nadzial....oni , do tego oplaty w urzedzie skarbowym od 2 umow samemu trzeba oplacac...oferuja niezgodnie z prawem umowy o dzielo w charakterze pracy innym niz sie pelni do tego zle stworzona umowa niemiecka (nielegalne)   link   http://www.opiekunki24.pl/forum/temat/zobacz/460/page/6#105903
18 października 2013 16:00
szumwiatru

hmmm a czemu nie sprawdzasz w Polsce ? przeciez to tu papiery byly skladane ...
a poza tym to chyba kazda z nas musialaby to sprawdzic , tyle razy juz skladalysmy papiery w roznych firmach ... czasami po kilka razy w tej samej firmie ,wypelniamy rozne formularze .....
czy to czasem nie nadmiar ostroznosci ??? no chyba ze masz jakies podstawy zeby sadzic , podejrzewac ze ktos wykorzystuje Twoje dokumenty ....
hihihihihihi juz widze te kolejki

a czy ktoras z was w formularzach lub umowach zawarla klauzule o ochronie danych osobowych w celu rekrutacji? jezeli nie to bylbym sklonny uwazac ze robia z waszymi papierami co tylko chca....czytajcie umowy i najlepiej sprawdzajcie przed podpisaniem w poradni cywilno prawnej lub panstwowej inspekcji pracy....   
18 października 2013 16:07 / 1 osobie podoba się ten post
nagato.1985

pflegeengel24 darujcie sobie.. poczytajcie tego posta do konca, ja prawie bym sie nadzial....oni , do tego oplaty w urzedzie skarbowym od 2 umow samemu trzeba oplacac...oferuja niezgodnie z prawem umowy o dzielo w charakterze pracy innym niz sie pelni do tego zle stworzona umowa niemiecka (nielegalne)   link   http://www.opiekunki24.pl/forum/temat/zobacz/460/page/6#105903

No cóż ja byłam od nich w pracy w lipcu. Dostałam zlecenie na ... 5 dniowe zastępstwo i bardzo mi to pasowało. Zmieniałam tam dziewczynę, która współpracuje z nini od roku i nie narzeka na współpracę. Potem mnie zmieniała dziewczyna, która jest u PDP już drugi rok i też z firmy pflegeengel24 i również sobie chwaliła współpracę. Ja osobiście zastanawiałam się głośno przede wszystkim nad czasem zapłaty za pracę. Dziewczyny mnie uspokajały, że z tym nie ma problemów i rzeczywiście. Także, ja ma dobre doświadczenie i tyle mogę powiedzieć.
18 października 2013 17:34 / 2 osobom podoba się ten post
kacha25

czy ktoś poda jakies namiary na agencje które zatrudniaja na niemieckich warunkach(lub niemieckie agencje zatrudniajace polskie opiekunki)

a wystarczy w google wpisać to o co pytasz i masz listę długą na dobre 50 cm jak nie wiecej :D