Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #7

17 lutego 2016 14:23 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś zupa "ziemniaczana". Wyszła tak pyszna, że och ...
Zawsze nazwa tej zupy taka sama - a jedzonko inne.
Dziś wyszła wyjątkowo pysznie - może też dlatego, że jadłyśmy ją po długim spacerze w dość mroźne przedpołudnie.
17 lutego 2016 15:01
Benita

Dziś zupa "ziemniaczana". Wyszła tak pyszna, że och ...
Zawsze nazwa tej zupy taka sama - a jedzonko inne.
Dziś wyszła wyjątkowo pysznie - może też dlatego, że jadłyśmy ją po długim spacerze w dość mroźne przedpołudnie.

Jak ją robisz? żadko ją gotuję....ale jak napisałam, że pyszna to ci wierzę.......
17 lutego 2016 15:07 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie dziś roessti , sos pieczarkowy i sałatka z cykorii.
Wczoraj zrobiłam sernik....zamiast cukru ....biała czekolada i marcepan. Smaczny jak dla mnie.....dzidek dosładza, ale też smakuje.
W Polsce jadłam bitą śmietanę z czarną czekoladą i owocami.....baaardzo mi smakowało.........zrobię jutro pewnie......
17 lutego 2016 15:13 / 2 osobom podoba się ten post
anerik

Jak ją robisz? żadko ją gotuję....ale jak napisałam, że pyszna to ci wierzę.......

oj,,,,, miało być rzadko.... i napisałaś....pardon..
17 lutego 2016 16:17 / 5 osobom podoba się ten post
anerik

Jak ją robisz? żadko ją gotuję....ale jak napisałam, że pyszna to ci wierzę.......

Moja zupa ziemniaczana (kartoflanka?)
Cebulę (dużo) z pokrojonym boczkiem wędzonym podsmażyłam na łyżce oleju.
Po kilku minutach dodałam pokrojonego pora.
Jak zmiękł por - dodałam pokrojone w kostkę: marchewkę, pietruszkę i selera i ziemniaki.
Po kilku minutach zalałam wodą, dodałam kostkę rosołową i 3 duże całe ziemniaki.
Jak bylo wszystko miękkie, wyjęłam  całe ziemniaki i zblendowałam z odrobiną zupy na gładkie pure - i z powrotem wrzuciłam do zupy.
Pieprz, dużo majeranku.

Dzisiejszym odstępstwem było, że podczas gotowania wrzuciłam łyżkę soczewicy, rozgotowała się i dodatkowo zagęściła zupę.
17 lutego 2016 16:19
anerik

U mnie dziś roessti , sos pieczarkowy i sałatka z cykorii.
Wczoraj zrobiłam sernik....zamiast cukru ....biała czekolada i marcepan. Smaczny jak dla mnie.....dzidek dosładza, ale też smakuje.
W Polsce jadłam bitą śmietanę z czarną czekoladą i owocami.....baaardzo mi smakowało.........zrobię jutro pewnie......

Receptę na tę bitą śmietanę z czekoladą i owocami - poproszę.
17 lutego 2016 17:14 / 2 osobom podoba się ten post
Benita

Receptę na tę bitą śmietanę z czekoladą i owocami - poproszę.

Jak zrobię i będzie smakować, to wtedy dam....
Dzięki za zupcie.......też dodam trochę soczewicy bo mam ......
zrobię na kolacyjkę.
17 lutego 2016 17:30 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj zrobiłam wątrobę wołową z cebulką i jabłkiem. Ugotowałam do tego kaszę gryczaną i podałam z mizerią w jogurcie. Dziadek jadł oczywiście z makaronem. Takich wynalazków jak kasza nie tyka. No cóż, co kraj, to obyczaj. Na szczęście nie narzuca mi swoich kulinarnych upodobań.
17 lutego 2016 18:44
Barbara48

Golonki gotowane, kapusta kiszona zasmazana, ziemniaczki:)

Basia, chce z Toba popisac o zapiekance . Bedziesz na forum daj znac. Proszę ja około 20 -tej  sie zgłoszę. 
17 lutego 2016 22:29
Benita

Moja zupa ziemniaczana (kartoflanka?)
Cebulę (dużo) z pokrojonym boczkiem wędzonym podsmażyłam na łyżce oleju.
Po kilku minutach dodałam pokrojonego pora.
Jak zmiękł por - dodałam pokrojone w kostkę: marchewkę, pietruszkę i selera i ziemniaki.
Po kilku minutach zalałam wodą, dodałam kostkę rosołową i 3 duże całe ziemniaki.
Jak bylo wszystko miękkie, wyjęłam  całe ziemniaki i zblendowałam z odrobiną zupy na gładkie pure - i z powrotem wrzuciłam do zupy.
Pieprz, dużo majeranku.

Dzisiejszym odstępstwem było, że podczas gotowania wrzuciłam łyżkę soczewicy, rozgotowała się i dodatkowo zagęściła zupę.

Czyli sekret tej zupki tkwi w puree ziemniaczanym ?
Gdzieś czytałam, że w drobną kostkę.
17 lutego 2016 22:44 / 1 osobie podoba się ten post
Kobietka

Czyli sekret tej zupki tkwi w puree ziemniaczanym ?
Gdzieś czytałam, że w drobną kostkę.

Ziemniaki drobno krojone też oczywiście są. Jak też marchweka, pietruszka, seler, por.
Niemcy lubią bardzo gęste, zawiesiste zupy. Ja nie stosuję zasmażek. Pure ziemniaczane doskonale zagęszcza zupę.
Smak tworzy cebula + wędzony boczek/ szynka + ziemniaki + koniecznie majeranek.
Smacznego.
17 lutego 2016 22:48 / 1 osobie podoba się ten post
Benita

Ziemniaki drobno krojone też oczywiście są. Jak też marchweka, pietruszka, seler, por.
Niemcy lubią bardzo gęste, zawiesiste zupy. Ja nie stosuję zasmażek. Pure ziemniaczane doskonale zagęszcza zupę.
Smak tworzy cebula + wędzony boczek/ szynka + ziemniaki + koniecznie majeranek.
Smacznego.

Wiem, właśnie dlatego mnie zainteresowała. Z powodu gęstości 
18 lutego 2016 07:42 / 1 osobie podoba się ten post
Ja dzisiaj robię zapiekankę. Wczoraj chciałam z Basią popisać ,żeby udoskonalic ją. Ale nie było odzewu to robie swoim sposobem. 

Na francuskim cieście rozkladam wszystkie skladniki uprzednio doprowadzone do miekkości i smaku. Wstawiam do piekarnika na kilka minut . Po wyjęciu polewam przygotowanym sosem do tego sałata no i cos na deser. Moi polubili budyń - to pewnie zrobię ten budyn chociaz osobiscie mam juz go dosyć. Ale lubię cos wciągnąć po obiedzie na słodko , bo obiady jadam niewielkie przeciez wiosna się zbliża . Oponka tylko przy rowerze jest przydatna .
18 lutego 2016 08:36 / 2 osobom podoba się ten post
Dzis dobrze pisze hehe no i nic specjalnego dla pdp brukiew niemiecka nazła ładnie brzmi ale boje sie ze zle napisze,a dla mnie kurczaczek z rozna mam ochote wiec moja dam powiedziała wczoraj zebym sobie kupiła a dla nich bedzie to na co ona ma ochote no i oki!!Jogurt owocowy,i herbatka
18 lutego 2016 09:01 / 3 osobom podoba się ten post
Ja zrobię dzisiaj bigos .