Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #7

18 lutego 2016 10:58
Barbara48

 Ziemniaki gotowałam ok. 15 min., przestudzone pikroilam w talarki, formę wyłożyć partiami ziemniaki, wędzony lub upieczony wcześniej łosoś, beszamel, ziemniaki, sos i na wierzch tarty cheedar, przykryć folia i piec w temp.190 stopni 45 min, następnie zdjąć folię i piec jeszcze ok.15 min. na opcji grill. Smacznego                   
 
 

Basia dzieki . Perfekcyjnie i czas podany i tem. Wariantów tyle i głow.
18 lutego 2016 11:19 / 7 osobom podoba się ten post
Lemon curd:
( cytrynowo - jajeczny krem do bułeczek tostów lub chleba)

4 żółtka
pół szklanki cukru pudru
sok świeżo wyciśnięty z dwóch dużych cytryn
kostka masła

W rondelku dokładnie wymieszać żółtka,sok cytrynowy,cukier puder.Stale mieszając,dobrze podgrzać ( ale nie zagotować!).
Dodać pokrojoną na kawałki kostkę masła ( dobre prawdziwe ,nie maślany wynalazek jakiś).
Stale mieszając podgrzewać aż wszystko dobrze się połączy i zgęstnieje.Trwa to kilka minut.
Gotowy krem przelać do słoika.Ostudzić i wstawić do lodówki na minimum jedną noc.Można przechowywać w lodówce około tygodnia.

Dwie uwagi: żółtka muszą być bardzo starannie oddzielone od białek,bo inaczej powstaną nieapetyczne białe kłaczki w kremie.Uwaga nr 2- masa ze względu na swoją gęstość łatwo się przypala. Tak więc rondelka nie opuszczamy nawet na chwile,stale mieszamy energicznie.

To by było na tyle.Krem ten uwielbiam nauczyłam sie go robić u Szefa w Dusseldorfie.Ma orzeźwiający kwaskowy smak.
Ale- nie każdemu pasuje Mnie- bardzo
18 lutego 2016 11:22 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Grzeczna dziewczynka :-).... gdybym była bliżej to bym Cię wpadła odwiedzić , ale nie , że tak w wieczorowej porze , tylko tak koło południa , żebys się sama nie męczyła z jedzeniem :-)

Basia, a gdy już u Biety obiadek zjesz (mniam !!), to zapraszam na kawę i ciasteczka.

Na obiad zjemy wczorajszą zupe. Roboty przy obiedzie więc nie miałam - to upiekłam ciasteczka - całe 5 blach.
2 blachy kokosanek i 3 blachy ciasteczek migdałowych. Pachnie w całym domu obłędnie !
Zapraszam.
18 lutego 2016 11:24 / 1 osobie podoba się ten post
Babka- smażony Leberbrot, puree i czerwona kapusta na ciepło
Ja- puree ,czerwona kapusta na zimno, kupiłam jakieś gemuserollen zobaczymy co to warte
18 lutego 2016 11:29
lonia61

Niemieckiej kuchni w moim wykonaniu ciąg dalszy,:gotowanie:
Dzisiaj pani zażyczyła :strach na wroble: Sauer Bohne mit Speck a do tego piure z ziemniaków.
Pierwszy raz robię ten specyjał ciekawe czy to jest zjadliwe.:fastfood:

Niech to - dzień eksperymentów. Też to spróbuję zrobić, jak znajdę przepis w sieci.
18 lutego 2016 11:40 / 5 osobom podoba się ten post
Benita

Receptę na tę bitą śmietanę z czekoladą i owocami - poproszę.

Dziś już zrobiłam palce lizać.....
Jedna smietana kremówka u mnie BIO z Aldi 200ml
czkolada gorzaka też z Addi 125 g 70% można i 100g bo tak wyszła b gęsta
Czekoladę rozpuszczasz na parze.....
Smietanę ubijasz na średnich obrotach i jak zaczyna puchnąć to wlewasz czekoladę trochę przestudzoną.....to trwa 5 min.....wychodzi mus czekoladowy.
przybierasz owocami w/g uznania......możesz przekładać ciastka.

Inny przepis to podgrzewasz śmietanę zdejmujesz z ognia dodajesz czkoladę ...rozpuszczasz czekasz, aż przestygnie i ubijasz......

Można to robić z białą czekoladą lub mleczną ale ja nie lubię słodkości , a to jest akurat mój smak.

Zupa z twojego przepisu pyszna była....jedynie bez miesa zrobiłam....
18 lutego 2016 11:54
anerik

Dziś już zrobiłam palce lizać.....
Jedna smietana kremówka u mnie BIO z Aldi 200ml
czkolada gorzaka też z Addi 125 g 70% można i 100g bo tak wyszła b gęsta
Czekoladę rozpuszczasz na parze.....
Smietanę ubijasz na średnich obrotach i jak zaczyna puchnąć to wlewasz czekoladę trochę przestudzoną.....to trwa 5 min.....wychodzi mus czekoladowy.
przybierasz owocami w/g uznania......możesz przekładać ciastka.

Inny przepis to podgrzewasz śmietanę zdejmujesz z ognia dodajesz czkoladę ...rozpuszczasz czekasz, aż przestygnie i ubijasz......

Można to robić z białą czekoladą lub mleczną ale ja nie lubię słodkości , a to jest akurat mój smak.

Zupa z twojego przepisu pyszna była....jedynie bez miesa zrobiłam....

Już zapisuję i zrobię w przyszłą sobotę. Na kolejny dzień wizytacji.
Fajni ludzie - to i starać się warto.
18 lutego 2016 11:58 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie mieso z idyka podsmażone lekko z cebulką i czosnkiem .....kluski do tego i pomidorki koktajlowe poddusić.......roboty na 10 min.
Można jeszcze posypać serem.....ale nie lubię za bardzo łaczenia sera z mięsem......
Lubię gotować prosto i szybko .....  żadne miszmasz......już mi nie smakuje...chyba się starzeje.......
18 lutego 2016 12:07 / 1 osobie podoba się ten post
Ale smakołyki wrzucacie! !
Ja walczę żeby dostać przepis na pyszne ciacho które jakiś czas temu przywiozła wnuczka babki.
Niby nic a smakuje bosko
18 lutego 2016 12:12
Marta

Lemon curd:
( cytrynowo - jajeczny krem do bułeczek tostów lub chleba:-))

4 żółtka
pół szklanki cukru pudru
sok świeżo wyciśnięty z dwóch dużych cytryn
kostka masła

W rondelku dokładnie wymieszać żółtka,sok cytrynowy,cukier puder.Stale mieszając,dobrze podgrzać ( ale nie zagotować!).
Dodać pokrojoną na kawałki kostkę masła ( dobre prawdziwe ,nie maślany wynalazek jakiś).
Stale mieszając podgrzewać aż wszystko dobrze się połączy i zgęstnieje.Trwa to kilka minut.
Gotowy krem przelać do słoika.Ostudzić i wstawić do lodówki na minimum jedną noc.Można przechowywać w lodówce około tygodnia.

Dwie uwagi: żółtka muszą być bardzo starannie oddzielone od białek,bo inaczej powstaną nieapetyczne białe kłaczki w kremie.Uwaga nr 2- masa ze względu na swoją gęstość łatwo się przypala. Tak więc rondelka nie opuszczamy nawet na chwile,stale mieszamy energicznie.

To by było na tyle.Krem ten uwielbiam nauczyłam sie go robić u Szefa w Dusseldorfie.Ma orzeźwiający kwaskowy smak.
Ale- nie każdemu pasuje:-) Mnie- bardzo:-)

Masz doswiadczenie, więc dopytam - masło 250 g ??
Brzmi pysznie.
18 lutego 2016 12:37 / 1 osobie podoba się ten post
Zwykła kostka nie jest tak bardzo ważne ile tego masła,kiedyś miałam w domu trochę więcej jak pół kostki i tyle dałam i wyszło ok.
Najważniejsze to nie przypalić,bo wtedy to niestety tylko wyrzucić
18 lutego 2016 12:51 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie len dziś przyjechał więc szybki obiad-gotowe krokieciki ziemniaczane, kotlet schabowy, buraczki, mizeria i marchewka.
18 lutego 2016 12:56 / 3 osobom podoba się ten post
To nie taki szybki Barbaro
Szybki to był u mnie: podsmażyłam na oleju mieszankę warzywną i zalałam jajkami rozmąconymi z mlekiem ,plus sól i pieprz.Patelnię przykryłam aby i od góry się ścięło.
Do tego ziemniaki z majerankiem,sałata lodowa
Obiad w 15 min a jaki dobry
18 lutego 2016 13:37 / 2 osobom podoba się ten post
No i zrobiłam ten Fenchel zapiekany w sosie beszamelowym,chyba Damie smakował-sądząc po naczyniu.Ja mam tylko wiatryRzeczywiście-dużo roboty,a szału do jedzenia nie ma,ale..o gustach nie dyskutuje się.Schudnąć to schudnę
18 lutego 2016 13:38
Barbara48

U mnie len dziś przyjechał więc szybki obiad-gotowe krokieciki ziemniaczane, kotlet schabowy, buraczki, mizeria i marchewka.

A jak robisz te krokieciki ?