Wypieki #2

15 czerwca 2020 17:18 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Coś dla "" leniuszków" :smiech3:
 
https://youtu.be/KdL4ddQRmkc

15 czerwca 2020 17:28
Damessa

:super:

Brakujące składniki dokupię i na niedzielę zrobię
15 czerwca 2020 17:59 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Brakujące składniki dokupię i na niedzielę zrobię:radosc1:

Ja na pewno  wypróbuję  ten przepis..ale już  w domku.Pojedziemy odwiedzić  nasza  piękną  Helenę ..wnusie,to weźmiemy ...jako gościniec. 
15 czerwca 2020 18:56 / 1 osobie podoba się ten post
Jeśli chodzi o wypieki to ja raczej wyjadam babciom
Ta babunia pozamrazala własne wypieki typu chałka ale mniej słodka a ja tylko wyciągam odmrazam podgrzewam i wcinam z nutella i śniadanie i kolacje są gotowe  babunia narobiła zapasy  jak była w formie, przyjechała opiekunka i wszystko już jej prawie wyjadla 
No co zrobić. Trza jeść. oprozniac  
15 czerwca 2020 19:00 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Coś dla "" leniuszków" :smiech3:
 
https://youtu.be/KdL4ddQRmkc

Oooo to dla mnie 
30 listopada 2020 14:16 / 2 osobom podoba się ten post
30 listopada 2020 14:37 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

https://smakosze.pl/ciasto-bez-pieczenia-291120-ks-napoleonka-na-krakersach

Jadłam nawet dobra. Wolę jednak na nawet gotowym cieście francuskim. Cholera jasna dajcie spokój bo muszę jeszcze z wagi zejść. a Wy tutaj słodzi cię ciągle  
30 listopada 2020 15:57 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Jadłam nawet dobra. Wolę jednak na nawet gotowym cieście francuskim. :je babeczke:Cholera jasna dajcie spokój bo muszę jeszcze z wagi zejść. :smiech3:a Wy tutaj słodzi cię ciągle  

Oj tam, oj tam..... co Ci będę żałować 
30 listopada 2020 16:48 / 6 osobom podoba się ten post
A tak sie krecilam dzis po domu i kelerku ze znalazlam jakies sliwki pomrozone i .. zrobilam ciacho...na jogurcie i bez miksera ...
I was bym poczęstowała..
30 listopada 2020 17:30 / 3 osobom podoba się ten post
Clio

A tak sie krecilam dzis po domu i kelerku ze znalazlam jakies sliwki pomrozone i ..:eureka: zrobilam ciacho...na jogurcie i bez miksera ...
I was bym poczęstowała..

Przyjmuję zaproszenielubię każde ciasto, a Twoje wygląda naprawdę smakowicie 
20 grudnia 2020 20:23 / 4 osobom podoba się ten post
Wyciągnęłam z czeluści Forum ciekawy i łatwy przepis, z tym, że dałam 4 jajka i upiekłam w formie muflinek. Z podanego przepisu wyszło 24 sztuki, połowę posypałam cynamonem przed wsadzeniem do pieca. Piekłam około 20 minut. Posypałam tylko cukrem pudrem.
 
"Jeszcze dla leniuszków, albo dla antytalentów cukierniczych ciasto z jabłkami, które zawsze się udaje i nie trzeba mieć nawet miksera. Dla "szparujących" - można użyć nawet 1 jajka i też wyjdzie. Zawsze piekę go w domu PDP, bo nie jest pracochłonne, a smakuje wyśmienicie.
Składniki:
4-5 jabłek (ok 1 kg) - obrać i pokroić w kostkę 1-1,5 cm
1 szklanka cukru + cukier waniliowy - wsypać do jabłek, wymieszać i zostawić na 0,5-1 godz. (jabłka puszczą sok)
Można dodać garść rodzynek, sułtanek, żurawiny suszonej (nieobowiązkowe) - jak ktoś lubi.
2-3 jajka roztrzepać widelcem lub trzepaczką - wlać do jabłek i wymieszać. (w ekstremalnych warunkach może być nawet tylko jedno jajko)
0,5 szklanki oleju też dodać do masy jabłkowej i wszystko wymieszać łyżką
1 szklanka mąki tortowej
0,5 szklanki mąki ziemniaczanej
1 łyżeczka proszku do pieczenia lub łyżeczka sody oczyszczonej - wymieszane wsypywać powoli do masy jabłkowej i szybko wymieszać.
W wersji świątecznej dodaję na koniec szklankę mielonych orzechów lub migdałów.
Wyłożyć lub wylać ciasto na foremkę wyłożoną papierem do pieczenia lub wysmarowaną masłem (powinno mieć konsystencję bardzo gęstej śmietany) i piec około 35 - 40 min w temp. 180*C. Można polać polewą,tężejącą galaretką lub posypać cukrem pudrem.
Smacznego."
27 marca 2021 09:11 / 5 osobom podoba się ten post
Muffinki 
 
Składniki suche:
2 szklanki mąki
3/4 szklanki cukru
1 łyżeczką cukru waniliowego
2 łyżeczki proszku
 
Składniki mokre:
1/3 szkl mleka
2 jajka 
1/3 szkl oleju
3/4 szkl jogurtu lub kefir
 
Składniki suche łączymy z mokrymi łyżka i pieczemy w 170-180 stopniach okolo30 minut, 
27 marca 2021 17:54 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Muffinki 
 
Składniki suche:
2 szklanki mąki
3/4 szklanki cukru
1 łyżeczką cukru waniliowego
2 łyżeczki proszku
 
Składniki mokre:
1/3 szkl mleka
2 jajka 
1/3 szkl oleju
3/4 szkl jogurtu lub kefir
 
Składniki suche łączymy z mokrymi łyżka i pieczemy w 170-180 stopniach okolo30 minut, 

Pieczemy góra dół czy z termoobiegiem?
28 marca 2021 09:07 / 1 osobie podoba się ten post
mariakoc

Pieczemy góra dół czy z termoobiegiem?

Góra dół. Ja rzadko używam termoobiegu. 
28 marca 2021 12:24 / 3 osobom podoba się ten post
U nas  dzisiaj waffeln...ciasto zrobione..Willi będzie  wypiekal