Wypieki #2

02 kwietnia 2021 09:25 / 2 osobom podoba się ten post
Macie może sprawdzony przepis na babkę wielkanocną? 
28 kwietnia 2021 21:58 / 6 osobom podoba się ten post
Trochę się powtarzam, ale zginęło na 3 stronie "Wypieków pierwszych".
Maluda mnie męczyła o przepis, więc skopiowałam:
"Zawsze możesz zrobić ciasto bez pieczenia. "Ptasie mleczko" lub sernik na zimno (wersja leicht).
Trzeba rozpuścić galaretkę w szkalnce wody (połowa normalnej porcji) z odpowiednią ilością cukru (normalna porcja). Najlepsze są galaretki DR OETKER.
Następnie ubić śmietankę kremówkę (najlepiej podwójną), albo zamiennie wymieszać twarożek homogenizowany(Qark - opakowanie 500g). Zimną tężejącą galaretkę dobrze wymieszać z bitą śmietaną lub twarożkiem.
Wyłożyć formę biszkoptami, nałożyć masę ( można w połowie ułożyć następną warstwą biszkoptów), na wierzchu ułożyć warstwę biszkoptów. Można potem wyłożyć "normalną" galaretkę, polać rozpuszczoną, zimną czekoladą lub zostawić tak jak jest. Wkładamy naczynie do lodówki na kilka godzin - najlepsze jest na drugi dzień, jak biszkopty troszkę zmiękną.
Wersja fett sernika jest z żółtkami i masłem. ;-)"
29 kwietnia 2021 05:02 / 4 osobom podoba się ten post
Malgi

Trochę się powtarzam, ale zginęło na 3 stronie "Wypieków pierwszych".
Maluda mnie męczyła o przepis, więc skopiowałam:
"Zawsze możesz zrobić ciasto bez pieczenia. "Ptasie mleczko" lub sernik na zimno (wersja leicht).
Trzeba rozpuścić galaretkę w szkalnce wody (połowa normalnej porcji) z odpowiednią ilością cukru (normalna porcja). Najlepsze są galaretki DR OETKER.
Następnie ubić śmietankę kremówkę (najlepiej podwójną), albo zamiennie wymieszać twarożek homogenizowany(Qark - opakowanie 500g). Zimną tężejącą galaretkę dobrze wymieszać z bitą śmietaną lub twarożkiem.
Wyłożyć formę biszkoptami, nałożyć masę ( można w połowie ułożyć następną warstwą biszkoptów), na wierzchu ułożyć warstwę biszkoptów. Można potem wyłożyć "normalną" galaretkę, polać rozpuszczoną, zimną czekoladą lub zostawić tak jak jest. Wkładamy naczynie do lodówki na kilka godzin - najlepsze jest na drugi dzień, jak biszkopty troszkę zmiękną.
Wersja fett sernika jest z żółtkami i masłem. ;-)"

No Malgi,masz szczęście,bo inaczej wysłałbym za Tobą w kulinariach list gończy ??
03 maja 2021 12:59 / 4 osobom podoba się ten post
Malgi, paczaj,coś wyszło,mniam????
03 maja 2021 17:31 / 4 osobom podoba się ten post
Maluda

Malgi, paczaj,coś wyszło,mniam????

Smacznego!
03 maja 2021 18:42 / 1 osobie podoba się ten post
Maluda

Malgi, paczaj,coś wyszło,mniam????

Co to jest ?Wygląda smakowicie .Daj przepis ?
03 maja 2021 21:11 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Co to jest ?Wygląda smakowicie .Daj przepis ?

Kika,patrz wyżej,Malgi zapodala.Ja zrobiłam w wersji z twarożkiem,bo smietana mi się zwarzyla ????
03 maja 2021 21:14 / 3 osobom podoba się ten post
Maluda

Kika,patrz wyżej,Malgi zapodala.Ja zrobiłam w wersji z twarożkiem,bo smietana mi się zwarzyla ????

Dziękuje .Właśnie na taki deserek mam ochotę to na niedzielę sobie zrobie znaczy się nam 
04 maja 2021 15:33 / 3 osobom podoba się ten post
Malgi

Trochę się powtarzam, ale zginęło na 3 stronie "Wypieków pierwszych".
Maluda mnie męczyła o przepis, więc skopiowałam:
"Zawsze możesz zrobić ciasto bez pieczenia. "Ptasie mleczko" lub sernik na zimno (wersja leicht).
Trzeba rozpuścić galaretkę w szkalnce wody (połowa normalnej porcji) z odpowiednią ilością cukru (normalna porcja). Najlepsze są galaretki DR OETKER.
Następnie ubić śmietankę kremówkę (najlepiej podwójną), albo zamiennie wymieszać twarożek homogenizowany(Qark - opakowanie 500g). Zimną tężejącą galaretkę dobrze wymieszać z bitą śmietaną lub twarożkiem.
Wyłożyć formę biszkoptami, nałożyć masę ( można w połowie ułożyć następną warstwą biszkoptów), na wierzchu ułożyć warstwę biszkoptów. Można potem wyłożyć "normalną" galaretkę, polać rozpuszczoną, zimną czekoladą lub zostawić tak jak jest. Wkładamy naczynie do lodówki na kilka godzin - najlepsze jest na drugi dzień, jak biszkopty troszkę zmiękną.
Wersja fett sernika jest z żółtkami i masłem. ;-)"

Mam chęć ukręcić coś takiego na weekend, ciekawe czy wena mnie nie opuści 
20 czerwca 2021 09:50 / 1 osobie podoba się ten post
20 czerwca 2021 10:05 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Coś słodkiego na ochłodę...
 
https://www.ofeminin.pl/kuchnia/przepisy/ciasta-na-zimno-najlepsze-przepisy-na-upaly/fc9tj5j

Coś słodkiego to raczej na osłodę ,bo na ochłodę to podobno najlepsze lody są 
Niekoniecznie od ,Włocha "
Ciasto rabarbarowe mi po głowie chodzi .Do linku ,ktòry podałeś chętnie zajrzę 
23 czerwca 2021 08:54 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Coś słodkiego na ochłodę...
 
https://www.ofeminin.pl/kuchnia/przepisy/ciasta-na-zimno-najlepsze-przepisy-na-upaly/fc9tj5j

Skorzystam, dzięki :) 
15 września 2021 20:49 / 2 osobom podoba się ten post
Artystka!
W naszym fachu dodatki, to bułeczka z masełkiem ????°
 

 
15 września 2021 22:32 / 2 osobom podoba się ten post
JanOp1979

Artystka!
W naszym fachu dodatki, to bułeczka z masełkiem ????°
 

 

Łoj, zostawiłeś pedepcię bez ząbków?
15 września 2021 22:45 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Łoj, zostawiłeś pedepcię bez ząbków?:lol1:

Jan zostawił pedepcie z dolnymi ?zawsze to coś ?