Wypieki #2

25 lutego 2018 16:43 / 4 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Znalazlam w necie przepisik na interesujace ciasto bananowe. Wklejam wam przepisik ;)

Składniki:
- 2 śmiejące się oczka,
- 2 zgrabne nóżki,
- 2 kochane rączki,
- 2 twarde kontenery z mlekiem,
- 2 jajka,
- 1 wyściełana futerkiem miska do mieszania,
- 1 twardy banan.

Wskazówki:
1. Spójrz głęboko w śmiejące się oczka.
2. Rozdziel dwie zgrabne nóżki dwiema kochanymi rączkami.
3. ¦ciskaj i masuj kontenery z mlekiem bardzo delikatnie, aż wyściełana futerkiem miska do mieszania będzie dobrze natłuszczona (sprawdzaj w regularnych odstępach czasu palcem).
4. Delikatnie dodawaj twardego banana do miski, pracując nim w przód i w tył, aż do ubicia piany (dla lepszych rezultatów wyrabiaj w międzyczasie kontenery z mlekiem).
5. Gdy temperatura wzrośnie, wsuń banana głęboko do miski i nakryj jajkami (pozwolić aby wszystko przesiąkło - byle nie przez cala noc).
6. Ciasto będzie gotowe gdy banan stanie się miękki. Powtarzaj kroki od trzeciego do piątego lub zmieniaj miski do mieszania.

Uwaga:
Jeśli pieczesz w nieznanej kuchni wyczyść dokładnie przybory kuchenne przed i po użyciu. Nie wylizuj miski do mieszania po użyciu.
Jeśli ciasto zbyt urośnie, ulotnij się z miasta...

A te jajka to czyje ? 
25 lutego 2018 16:46 / 2 osobom podoba się ten post
ewa59

A te jajka to czyje ? 

Podejrzwam,ze zolwie ;)
25 lutego 2018 16:50 / 2 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Podejrzwam,ze zolwie ;)

Oj....to może wyjść zakalec 
25 lutego 2018 20:45 / 2 osobom podoba się ten post
ewa59

A te jajka to czyje ? 

Jak to czyje!? Prosto ...od chłopa ,z bazarku.
 
25 lutego 2018 21:45 / 3 osobom podoba się ten post
Ostatnimi czasy nie piekę żadnych ciast. Dla siebie i babci, to bez sensu. W domu też, każdy przelicza kalorie. Na Wielkanoc planuje tylko upiec mazurka , bo to tradycja i mechowca , bo ładnie , wiosennie wygląda.
27 lutego 2018 13:18 / 8 osobom podoba się ten post
03 marca 2018 17:12 / 2 osobom podoba się ten post
A ja zrobiłam crumble z czerwonymi porzeczkami
03 marca 2018 17:29 / 4 osobom podoba się ten post
michasia

ciasto francuskie nadziane budyniem, marmoladką, ciasteczka z czekolada i bananem.

Prosze napisz przespis bom sie objadla samym podziwianiem,tyz kce takie zrobic!!!
03 marca 2018 18:57 / 2 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Znalazlam w necie przepisik na interesujace ciasto bananowe. Wklejam wam przepisik ;)

Składniki:
- 2 śmiejące się oczka,
- 2 zgrabne nóżki,
- 2 kochane rączki,
- 2 twarde kontenery z mlekiem,
- 2 jajka,
- 1 wyściełana futerkiem miska do mieszania,
- 1 twardy banan.

Wskazówki:
1. Spójrz głęboko w śmiejące się oczka.
2. Rozdziel dwie zgrabne nóżki dwiema kochanymi rączkami.
3. ¦ciskaj i masuj kontenery z mlekiem bardzo delikatnie, aż wyściełana futerkiem miska do mieszania będzie dobrze natłuszczona (sprawdzaj w regularnych odstępach czasu palcem).
4. Delikatnie dodawaj twardego banana do miski, pracując nim w przód i w tył, aż do ubicia piany (dla lepszych rezultatów wyrabiaj w międzyczasie kontenery z mlekiem).
5. Gdy temperatura wzrośnie, wsuń banana głęboko do miski i nakryj jajkami (pozwolić aby wszystko przesiąkło - byle nie przez cala noc).
6. Ciasto będzie gotowe gdy banan stanie się miękki. Powtarzaj kroki od trzeciego do piątego lub zmieniaj miski do mieszania.

Uwaga:
Jeśli pieczesz w nieznanej kuchni wyczyść dokładnie przybory kuchenne przed i po użyciu. Nie wylizuj miski do mieszania po użyciu.
Jeśli ciasto zbyt urośnie, ulotnij się z miasta...

Uwielbiam ciasto bananowe,moge piec codziennie
03 marca 2018 20:13 / 4 osobom podoba się ten post
EwaR65

Prosze napisz przespis bom sie objadla samym podziwianiem,tyz kce takie zrobic!!! :mniam:

Ciasto franuskie pokroiłam na 12 kwadratow/te torebki/w srodek włozyłam kawałek, czekolady, jabłka i banana/na wierzch smaruje zółtkiem i 15min.w 200st.a ten warkocz- ponacinałam boki na srodek budyn i na budyń marmoladka - 15minut roboty:)
03 marca 2018 21:55 / 5 osobom podoba się ten post
michasia

Ciasto franuskie pokroiłam na 12 kwadratow/te torebki/w srodek włozyłam kawałek, czekolady, jabłka i banana/na wierzch smaruje zółtkiem i 15min.w 200st.a ten warkocz- ponacinałam boki na srodek budyn i na budyń marmoladka - 15minut roboty:)

A ja upiekłam tego bambo z Twojego przepisu 
04 marca 2018 17:25 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Ciasto franuskie pokroiłam na 12 kwadratow/te torebki/w srodek włozyłam kawałek, czekolady, jabłka i banana/na wierzch smaruje zółtkiem i 15min.w 200st.a ten warkocz- ponacinałam boki na srodek budyn i na budyń marmoladka - 15minut roboty:)

Dziekuje dobra kobito Ja wlasnie wstawilam ciasto jogurtowe delekty z jablkami. Ciekawam jak bedzie smakowac,z braku sil poszlam na latwizne i z torebki zrobilam,dodalam tarte jablka i fertig.
07 marca 2018 13:25 / 3 osobom podoba się ten post
Teraz pytanie z innej beczki czy w DE w Edece mozna kupic drozdze.? PDP chce pizze.  Zrobie mu swoja a nie sztuczna podeszwe ze sklepu. I jeszcze jedno. Jaki twarog na sernik kupic. W Polsce kupuje z Wloszczowej a tutaj jaki? Blisko mam do Edeki i Lidla. Babcia ma ochote na sernik. Wczoraj nawet syn kupil robota zebym piekla bo poprzednia opiekunka nie piekla. Dziekuje za informacje. 
07 marca 2018 13:29 / 9 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Teraz pytanie z innej beczki czy w DE w Edece mozna kupic drozdze.? PDP chce pizze.  Zrobie mu swoja a nie sztuczna podeszwe ze sklepu. I jeszcze jedno. Jaki twarog na sernik kupic. W Polsce kupuje z Wloszczowej a tutaj jaki? Blisko mam do Edeki i Lidla. Babcia ma ochote na sernik. Wczoraj nawet syn kupil robota zebym piekla bo poprzednia opiekunka nie piekla. Dziekuje za informacje. :bezradny:

Hm.....zmienniczka raczej Ci nie podziękuje za te gesty......żywieniowe. Jak nie masz co robić, to sobie książkę poczytaj.