Wypieki #2

17 stycznia 2018 23:46 / 3 osobom podoba się ten post
hawana

Przypomnialas , ze mamy karnawal. Pysznie wygladaja:-)

A w tym roku karnawał krótki . Już 8 lutego Zapusty .
19 stycznia 2018 14:28 / 4 osobom podoba się ten post
Biszkopcik na niedzielny torcik "Babcino-Dziadkowy" Jakby coś to : - 5 jaj - 1 szkl. cukru - 1 łyżeczka proszku do pieczenia. - 1 szkl. maki pszennej - 1 /niepełna / ziemniaczanej/ - 5 łyzek oleju białka ubijam ze szczyptą soli, powoli wsypuje cukier, pózniej po 2 żółtka,Wymieszane maki z proszkiem wsypuje, powoli mieszam drewnianą łyżka na koniec olej. pieke 30-40 min. w 180 st Koncowy efekt wrzuce tez ma byc z galaretką i bitą śmietana z mascarpone. Acha po upieczeniu był rzucony na ziemię 
19 stycznia 2018 14:42
michasia

Dzisiaj chruscikowo:-)

A wkładasz do tego ciastka jakieś masło???
19 stycznia 2018 14:49 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

A wkładasz do tego ciastka jakieś masło???

tak.Tu miałam 250gr masła.4szkl. mąki, 4 żółtka + 1 całe, 3-4 łzki śmietany, 2-3łyzeczki spirytusu, soda lub proszek do piecz.1 łyzeczka.piszę z pamięci - mam nadzieje że wszystkie składniki:)Dopisuje jeszcze szczypta soli i 2 łyżki cukru pudru.
19 stycznia 2018 15:10 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Biszkopcik na niedzielny torcik "Babcino-Dziadkowy" Jakby coś to : - 5 jaj - 1 szkl. cukru - 1 łyżeczka proszku do pieczenia. - 1 szkl. maki pszennej - 1 /niepełna / ziemniaczanej/ - 5 łyzek oleju białka ubijam ze szczyptą soli, powoli wsypuje cukier, pózniej po 2 żółtka,Wymieszane maki z proszkiem wsypuje, powoli mieszam drewnianą łyżka na koniec olej. pieke 30-40 min. w 180 st Koncowy efekt wrzuce tez ma byc z galaretką i bitą śmietana z mascarpone. Acha po upieczeniu był rzucony na ziemię :gotuje:

Cudo! interesujące z tym rzucaniem na ziemię.
20 stycznia 2018 17:42 / 10 osobom podoba się ten post
Tort smakowo pod Wnuków. Musowo galaretka i masa z bitej smietany maskarpone i galaretka. Obsypany czekolada/ biało- kakaową Jutro degustacja. Zdjęcia nieaktualne. Teraz starsi i /ładniejsi - wszyscy hahahaha/
07 lutego 2018 19:05 / 2 osobom podoba się ten post
Jutro nie zapomnijcie o naszej tradycji , PĄCZKI pieczemy albo smażymy ...
07 lutego 2018 19:19 / 3 osobom podoba się ten post
cien

Jutro nie zapomnijcie o naszej tradycji , PĄCZKI pieczemy albo smażymy ...

Ja nie zapomnę. Już dzisiaj poczyniłam przygotowania i będą u mnie Mutzenmandel. Jak nie wyjdą mi dobre, to kupię pączki, ale w piekarni poproszę o berliner
23 lutego 2018 11:27 / 3 osobom podoba się ten post
A ja piekę babke "zebrę" . Taka dorodna, że wnet z formy wyjdzie. Zdjęcie może nastepnym razem wstawię- pękła. Hehehe, muszę lukier zrobić i ją uszlachetnić w wyglądzie . 
23 lutego 2018 18:41 / 6 osobom podoba się ten post
Mnie dziś "naszło" na ciasto z jabłkami...
23 lutego 2018 19:07 / 8 osobom podoba się ten post
A ja zrobiłam ciasto budyniowe z przepisu Kasi63
23 lutego 2018 19:10 / 3 osobom podoba się ten post
Malgoszg

A ja zrobiłam ciasto budyniowe z przepisu Kasi63 :piecze ciasteczka:

Oj zjadłabym ,ale ciasto popeniłam tu raz-pierwszy i ostatni:)Chwatit:)Zrobię może na święta w domku:)
23 lutego 2018 19:22 / 9 osobom podoba się ten post
23 lutego 2018 19:23 / 5 osobom podoba się ten post
michasia

Takie tam do kawy, piernik z jabłkami babka z zakalcem :)
23 lutego 2018 19:33 / 4 osobom podoba się ten post
kasia63

Oj zjadłabym ,ale ciasto popeniłam tu raz-pierwszy i ostatni:)Chwatit:)Zrobię może na święta w domku:)

Siostrzyczkom smakuje to moje drugie ciasto tutaj, pierwszy był jabłecznik