Wypieki #2

11 marca 2018 16:20 / 3 osobom podoba się ten post
Marta2

Ciekawe czy Michasia zobaczyła co Doda z jej przepisem nawyprawiała.
Pewnie boki zrywa:)
Ale w sumie,jak ktoś nie wie,jak to powinno wyglądać,to nawet się dziełem zachwyci.
Zjadłabym z chęcią kawałek.
Też mnie nosi żeby coś upiec.

No co Doda nawyprawiała? Nic nie nawyprawiała. Zamiast kakao uzyła Doda rozdrobnionej  czekolady. To taka zbrodnia? Czekolada wszak z kakao się składa, czyż nie? 
11 marca 2018 16:21 / 2 osobom podoba się ten post
Dla zmienniczki juz 2 kawałki zamrożone. Ona również piecze świetne ciasta. Zobaczymy co powie jak posmakuje.
11 marca 2018 16:23 / 2 osobom podoba się ten post
salazar

Dzięki Fioletowomyszo :) ;).

Tak sobie mysle, zeby zrobic cos na zasadzie tiramisu ale z truskawkami. Nasaczylabym biszkopt sokiem pomaranczowym z alkoholem i konfitura truskawkowa. Cukier utarla z dwoma zoltkami. Dodala mascarpone.(2 zoltka na male pudelko, na dwa zoltek 4) Wylozyla na biszkopta. Na to dala pokorojone truskawki. Potem drugi biszkopt, krem i truskawki. I na to resztke kremu i uprazone platki migdalow. (Paczka na lyzke masla plus dwie lychy cukru). To fajnie powinno smakowac. Robilam kiedys cos podobnego z rabarbarem i bylo pycha. Tylko uzylam gotowych biszkoptow ale zwykly biszkopt tez na pewno dobry bedzie.
11 marca 2018 16:24 / 1 osobie podoba się ten post
Jest ciasto z kawałkami czekolady,piegusek się nazywa.I nawet ser do tego ciasta niepotrzebny jest.
11 marca 2018 16:24 / 1 osobie podoba się ten post
Alaska

:super:...i może nawet będzie można u niej zjeść na tzw.krzywy ryj,tak po starej znajomości.:hihi:

Ale tylko raz,przypuszczam:)W interesach sentymentów nie ma :)
11 marca 2018 16:50 / 1 osobie podoba się ten post
Alaska

:super:...i może nawet będzie można u niej zjeść na tzw.krzywy ryj,tak po starej znajomości.:hihi:

Mhmmm...uważaj . To tak jak byś już sobie pojadła ....
11 marca 2018 17:08 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Mhmmm...uważaj . To tak jak byś już sobie pojadła ....
:smiech3:

No..no...no....uważaj sobie. Ja tańczę, spiewam, recytuje i.......gotuję. Z wypiekami gorzej 
11 marca 2018 17:10 / 5 osobom podoba się ten post
salazar

Mam prośbę do wypiekających pyszności koleżanek :).
 
Otóż wymysliłam sobie, że upiekę biszkopt z płatkami migdałowymi na górze i przełożę go czymś truskawkowym. Bita śmietana nie wchodzi w grę, bo będę też piekła malinową chmurkę, więc już będzie śmietanowo i serowo. 
Może jakiś mus truskawkowy albo coś budyniowego z kawałkami truskawek w środku? Taką mam wizję, ale przepisu niet :D.

Ugotowac galaretke truskawkowa w mniejszej ilosci wody.
Zmiksowac truskawki i dodac tezejaca galaretke i wszystko troche pomiksowac jeszcze.Wyjdzie taka pianka.
Kiedys robilismy ptasie melczko ubijajac tezejaca galaretke z mlekiem z puszki.Moze cos takiego?
 
11 marca 2018 17:31 / 3 osobom podoba się ten post
doda1961

No..no...no....uważaj sobie. Ja tańczę, spiewam, recytuje i.......gotuję. Z wypiekami gorzej :-)

Doduś ...wypiekami to już nie ma co się przejmować . Kiedyś były wypieki ...z wiekiem coraz mniej wstydliwymi jesteśmy ?
11 marca 2018 17:54 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Mhmmm...uważaj . To tak jak byś już sobie pojadła ....
:smiech3:

Myślisz,że taki chitrus? To może choć rabacik jaki będzie , jeśli wpadniemy " grupą zorganizowaną" ,jak to przy zbiorowym żywieniu.
11 marca 2018 18:15 / 2 osobom podoba się ten post
Karty Stałego Opiekuna będą wydawane.
Dlatego ja trzeci raz w tym samym miejscu.Jako skoczek bym jej nie dostała a byłaby to niepowetowana strata
12 marca 2018 19:48 / 6 osobom podoba się ten post
Doczytałam skąd nazwa ciasta "Zemsta Teściowej'
Podobno teściowa upiekła je dla swojej synowej tylko nie wydrylowała wisni:)
Ciasto kruche:
- 3 szkl. maki
- 250gr. masła lub margaryny
- 6 żółtek
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
-szczypta soli
 -1/2 szkl. cukru pudru
zagniatamy dzielimy na dwie częsci.Jedna część wykładamy na blache/ wyłozona papierem/ i pieczemy 35 min w 160 st/nagrzany piekarnik
 Druga cześ pieczemy z bezą"-
 
-6 białek
-1 szkl. cukru
-2 łyzki maki ziemnaczanej
szczypta soli
 -3/4 szkl. migdałów
białaka ubijamy z szypta soli powoli dodajemy cukier i na koniec midały. wykładamy na kruche ciasto i pieczemy 35min w 160 st.
Na ciasto bez bezy wykładamy ostudzona i lekko zgęszczoną galaretkę z wisniami.ja miałam słoik wisni i powinny byc galaretki2 nie miałam i z soku zrobiłam dodając 3 łyzki żelatyny
na galaretkę wykładamy masę śmietanową:-
-500ml smietany
-2 łyzki cukru pudru
 
- 3 łyzki żelatyny
śmietanę ubijamy powoli dodajemy cukier i żelatynę rozpuszczamy w małej ilości wody./ostudzoną dodajemy do smietany
Na to wykładamy ciasto z beża.Najlepiej jak postoi całą noc w lodówce
pyszota:) Duzo isania a roboty wcale nie
jak bedziesz miała pytania to pisz /może trochę chaotycznie napisałam:)
12 marca 2018 20:00 / 1 osobie podoba się ten post
Dziękuje Michasiu, te migdały to w całosci czy płatki migdałowe?
12 marca 2018 20:09 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Doczytałam skąd nazwa ciasta "Zemsta Teściowej'
Podobno teściowa upiekła je dla swojej synowej tylko nie wydrylowała wisni:)
Ciasto kruche:
- 3 szkl. maki
- 250gr. masła lub margaryny
- 6 żółtek
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
-szczypta soli
 -1/2 szkl. cukru pudru
zagniatamy dzielimy na dwie częsci.Jedna część wykładamy na blache/ wyłozona papierem/ i pieczemy 35 min w 160 st/nagrzany piekarnik
 Druga cześ pieczemy z bezą"-
 
-6 białek
-1 szkl. cukru
-2 łyzki maki ziemnaczanej
szczypta soli
 -3/4 szkl. migdałów
białaka ubijamy z szypta soli powoli dodajemy cukier i na koniec midały. wykładamy na kruche ciasto i pieczemy 35min w 160 st.
Na ciasto bez bezy wykładamy ostudzona i lekko zgęszczoną galaretkę z wisniami.ja miałam słoik wisni i powinny byc galaretki2 nie miałam i z soku zrobiłam dodając 3 łyzki żelatyny
na galaretkę wykładamy masę śmietanową:-
-500ml smietany
-2 łyzki cukru pudru
 
- 3 łyzki żelatyny
śmietanę ubijamy powoli dodajemy cukier i żelatynę rozpuszczamy w małej ilości wody./ostudzoną dodajemy do smietany
Na to wykładamy ciasto z beża.Najlepiej jak postoi całą noc w lodówce
pyszota:) Duzo isania a roboty wcale nie
jak bedziesz miała pytania to pisz /może trochę chaotycznie napisałam:)

A ja mam pytanie  
Gdzie tą mąkę ziemniaczaną ? Do białek ?
12 marca 2018 20:11 / 4 osobom podoba się ten post
doda1961

Dziękuje Michasiu, te migdały to w całosci czy płatki migdałowe?:-)

Jak w całości to będzie zemsta synowej.......wszystkie korony do wymiany.....