Wypieki #2

11 marca 2018 11:19 / 1 osobie podoba się ten post
Alaska

Taka temperatura pieczenia ,jak podała Michasia,to bez luftu... ewentualnie ciasto będzie do luftu.:hihi:

Jest duże prawdopodobieństwo, że ciast z powodu złego wykonania będzie do luftu. Jak tylko wsadziłam tortownice do piekarnika, to wyłączyłam luft. Chociaż jedno zrobiłam prawidłowo
11 marca 2018 11:28 / 3 osobom podoba się ten post
doda1961

Michasia jest moim guru też, ale co miałam zrobić, jak kakao w domu znalazłam sprzed ćwierćwiecza? Fakt, że nie przenika nie powinien wpłynąć jakby na walory smakowe, o ile jakieś będą. Przecież mówiłam, że beztalencie jestem, prawda?
 

Więc otrzyj łzy i nie rozpaczaj ,bo przecież każde dziecko wie,że są....zakalce pyszniutkie..
11 marca 2018 11:35 / 1 osobie podoba się ten post
Alaska

Więc otrzyj łzy i nie rozpaczaj ,bo przecież każde dziecko wie,że są....zakalce pyszniutkie..:-)

Albo całkiem nowy przepis 
11 marca 2018 11:44 / 2 osobom podoba się ten post
Wiadomość z ostatniej chwili urosło, konczy się czas pieczenia. Nie wiem czy się upiekło. Co mam zrobic, zeby nie opadło? Serniki podobno opadają
Przepis był Michasiowy, tylko tego kakao brakło i zamiennik poszedł :D Nie wiem tez czy własciwego qarka uzyłam. No zobaczymy .
11 marca 2018 11:45 / 2 osobom podoba się ten post
Wyłączyłam piekarnik. W sumie to nie wiem, bo boję się otworzyć Moze i przenikło, ale z powodu braku kakao, ciasto jest zółte
11 marca 2018 11:52 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Wyłączyłam piekarnik. W sumie to nie wiem, bo boję się otworzyć:-) Moze i przenikło, ale z powodu braku kakao, ciasto jest zółte :-)

Uchyl piekarnik i takim patyczkiem ,np. do szaszłyków sprawdź czy faktycznie upieczone to ciasto. Do tzw..suchego patyczka , choć w przypadku sernika może być wilgotny. Jak dobry ,to uchyl trochę piekarnik i zostaw do wyrównania temperatury parę minut, przynajmniej ja tak robię ...a tak na marginesie,mni m też sernik opada,co wcale nie czyni go nie pysznym.
11 marca 2018 11:56 / 2 osobom podoba się ten post
Podejrzałam skurkowańca Popękał, ale póki co nie opadł. Uchyliłam drzwiczki, a tymczasem idę na fajkę. Jak wrócę to go wyjmę i ......z braku laku oraz...nabożeńśtwa posypię tymi wiórkami czekoladowymi :D:D:D:D
Tak na marginesie, to nie znoszę improwizacji w kuchi. Niestety, zycie zmusza człowieka do różnych zachowań
11 marca 2018 11:56 / 2 osobom podoba się ten post
Cukier puder też mam, moze bardziej się nada niż te wiórki czekoladowe? Pomocy!!!!!
11 marca 2018 12:06 / 2 osobom podoba się ten post
doda1961

Cukier puder też mam, moze bardziej się nada niż te wiórki czekoladowe? Pomocy!!!!!

Daj na wierzch co chcesz. Nawet platki migdalowe. Tylko przesmaz je do zrumienienia na troche masla z cukrem. Na lyzke masla dwie lyzki cukru. I tyle. Albo zrob lukier cytrynowy. Bedzie tez dobre. Co kto lubi ;)
11 marca 2018 12:20 / 7 osobom podoba się ten post
Pierwszy sukces mam za sobą. Póki co sernik nie opadł Posypałam tymi płatkami czekolady, oraz cukrem pudrem Prawdziwa improwizacja
11 marca 2018 12:20 / 2 osobom podoba się ten post
:dokucza:No jak tam Doda twój wypiek?
Bo coś się nie odzywasz
A sorry juz widzę,no kurczę nie wygląda źle,wygląda jak....zwykły sernik
11 marca 2018 12:22 / 3 osobom podoba się ten post
I gotowe 
11 marca 2018 12:23 / 2 osobom podoba się ten post
Marta2

:dokucza:No jak tam Doda twój wypiek?
Bo coś się nie odzywasz
A sorry juz widzę,no kurczę nie wygląda źle,wygląda jak....zwykły sernik:-)

Aktualnie stygnie. Po zakonczeniu procesu, przekroję i zobaczę co to tam w srodku wyjszło
11 marca 2018 13:18 / 2 osobom podoba się ten post
doda1961

Aktualnie stygnie. Po zakonczeniu procesu, przekroję i zobaczę co to tam w srodku wyjszło:-)

Ide do Ciebie na kawe ;)))
11 marca 2018 13:19 / 6 osobom podoba się ten post
Jak widać na załączonym obrazku, sernik nie odwrócił się :) Jest jednak sukces, albowiem zakalca nie stwierdziłam. Dolna warstwa pięknie upieczona, ale dość sucha. Górna warstwa serowa, niewiele ma wspolnego z sernikiem, ale to zapewne wina nieodpowiedniego sera.  Nie opadło, co też jest wielkim sukcesem. W smaku ciasto nie przypomina sernika. Raczej proszkowe ciasto z serowym dodatkiem.No, to teraz wystarczy mi tych eksperymentów na kolejne 3 lata z okładem :D