Wypieki #2

11 marca 2018 13:21 / 3 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Ide do Ciebie na kawe ;)))

Chodz , naprawdę jest zjadliwe, ale koło sernika to to  nawet nie stało  Jak jeszcze kiedyś zachce mi się eksperymentować, to dodam posiekanych orzechów, albo jakieś owoce.
11 marca 2018 13:26 / 3 osobom podoba się ten post
doda1961

Chodz :-), naprawdę jest zjadliwe, ale koło sernika to to  nawet nie stało :-) Jak jeszcze kiedyś zachce mi się eksperymentować, to dodam posiekanych orzechów, albo jakieś owoce.

Ja ci dam przepis na serniczek na zimno. Jest pyszny bo rozplywa sie w gebie. I nie da sie go zepsuc. O przesuszeniu nie ma mowy
11 marca 2018 13:30 / 5 osobom podoba się ten post
doda1961

Jak widać na załączonym obrazku, sernik nie odwrócił się :) Jest jednak sukces, albowiem zakalca nie stwierdziłam. Dolna warstwa pięknie upieczona, ale dość sucha. Górna warstwa serowa, niewiele ma wspolnego z sernikiem, ale to zapewne wina nieodpowiedniego sera.  Nie opadło, co też jest wielkim sukcesem. W smaku ciasto nie przypomina sernika. Raczej proszkowe ciasto z serowym dodatkiem.No, to teraz wystarczy mi tych eksperymentów na kolejne 3 lata z okładem :D

Wygląda bardzo apetycznie. I na pewno też smakuje dobrze bardzo.
11 marca 2018 13:45 / 6 osobom podoba się ten post
Knorr

Wygląda bardzo apetycznie. I na pewno też smakuje dobrze bardzo.

Zjeść się da, ale szału nie ma To i tak jest mój ogromny sukces, bo zasadniczo to to ciasto naprawdę wyszło swietnie, a biorąc pod uwagę moje umiejętnosci i tak zwane serce i rękę do pieczenia ciast, to jest to sukces na miarę światową 
 
11 marca 2018 14:44 / 3 osobom podoba się ten post
doda1961

Zjeść się da, ale szału nie ma:-) To i tak jest mój ogromny sukces, bo zasadniczo to to ciasto naprawdę wyszło swietnie, a biorąc pod uwagę moje umiejętnosci i tak zwane serce i rękę do pieczenia ciast, to jest to sukces na miarę światową :-)
 

Jakbyś się należycie przygotowała do pieczenia, to i wynik byłby pewnie lepszy, choć i tak uważam, że ciasto wygląda ok i pewnie dobrze smakuje :).
11 marca 2018 14:51 / 1 osobie podoba się ten post
Mam prośbę do wypiekających pyszności koleżanek :).
 
Otóż wymysliłam sobie, że upiekę biszkopt z płatkami migdałowymi na górze i przełożę go czymś truskawkowym. Bita śmietana nie wchodzi w grę, bo będę też piekła malinową chmurkę, więc już będzie śmietanowo i serowo. 
Może jakiś mus truskawkowy albo coś budyniowego z kawałkami truskawek w środku? Taką mam wizję, ale przepisu niet :D.
11 marca 2018 14:56 / 3 osobom podoba się ten post
salazar

Mam prośbę do wypiekających pyszności koleżanek :).
 
Otóż wymysliłam sobie, że upiekę biszkopt z płatkami migdałowymi na górze i przełożę go czymś truskawkowym. Bita śmietana nie wchodzi w grę, bo będę też piekła malinową chmurkę, więc już będzie śmietanowo i serowo. 
Może jakiś mus truskawkowy albo coś budyniowego z kawałkami truskawek w środku? Taką mam wizję, ale przepisu niet :D.

Kiedys zblendowalam truskawki, doslodzilam, wczesniej ubilam smietane i mascarpone (pol na pol) i po lyzce dodawalam tej pulpy truskawczanej. Takie mi rozowe wyszlo i pyszne. Aaaa, prawda. Balam sie ,ze mi to chlapnie to smietanfixa dolozylam, bo akurat galaretek w domu nie mialam. Gdybym miala to ciut bym dowalila
11 marca 2018 15:21 / 2 osobom podoba się ten post
salazar

Jakbyś się należycie przygotowała do pieczenia, to i wynik byłby pewnie lepszy, choć i tak uważam, że ciasto wygląda ok i pewnie dobrze smakuje :).

Przygotowałam się należycie  Ciasto naprawdę wygląda świetnie i nawet nieźle smakuje. Czegoś mu jednak brak . Może serca?
11 marca 2018 15:34 / 5 osobom podoba się ten post
doda1961

Pierwszy sukces mam za sobą. Póki co sernik nie opadł :-) Posypałam tymi płatkami czekolady, oraz cukrem pudrem :-) Prawdziwa improwizacja :-)

Dodzisławo,świat się do góry nogami przewrócił widocznie, skoro Ty ciasta pieczesz:):):)Ale szacun,moja droga,szacun-wygląda ok i smakuje z pewnością obłędnie.A co do improwizacji w kuchni to z niej właśnie wywodzą się wszelkie słynne przepisy:):):) 
 
 
Brawo
Dodzisławo
Będą z Ciebie
Ludzie:)
Dziś upiekłaś 
Sernik
Jutro 
Sarni udziec:)
Nie miną trzy
Roki
Kiedy na 
Piotrkowskiej
Otworzy
Podwoje
Ekskluzywna 
Knajpka.......
O stoliki
Boje:)
Rezerwacja
Najmniej 
Trzy miesiące
W przody
Cała Polska
Będzie chciała
Jeść
"U DODY" 
11 marca 2018 15:36 / 3 osobom podoba się ten post
doda1961

Przygotowałam się należycie :-) Ciasto naprawdę wygląda świetnie i nawet nieźle smakuje. Czegoś mu jednak brak . Może serca?

Taaa :D? To jest należyte przygotowanie :D? 
Cytuję: Na samym początku popełniłam falstar , albowiem wrzuciłam do miski jajka cukier i masło w całosci, ktore nie dało się utrzeć jak Michasia przykazała. Z powodu braku kakao/byłam pewna ze w domu jest, ale nie ma/dodałam płatki czekoladoweMieszałam i mieszałam i tak srednio się to wymieszało, mimo iż używałam 2 rodzajów mieszadeł
 
Najważniejsze, że jest dobre, nie bądź zbyt krytyczna w stosunku do siebie (tylko pieczenie mam na myśli :D)
11 marca 2018 15:47 / 2 osobom podoba się ten post
salazar

Taaa :D? To jest należyte przygotowanie :D? 
Cytuję: Na samym początku popełniłam falstar , albowiem wrzuciłam do miski jajka cukier i masło w całosci, ktore nie dało się utrzeć jak Michasia przykazała. Z powodu braku kakao/byłam pewna ze w domu jest, ale nie ma/dodałam płatki czekoladoweMieszałam i mieszałam i tak srednio się to wymieszało, mimo iż używałam 2 rodzajów mieszadeł
 
Najważniejsze, że jest dobre, nie bądź zbyt krytyczna w stosunku do siebie (tylko pieczenie mam na myśli :D)

No bo erfarungu nie mam. Skąd miałam wiedzieć, ze masło się nie ukręci z jajami i cukrem?
11 marca 2018 15:50 / 1 osobie podoba się ten post
fioletowa.mysz

Kiedys zblendowalam truskawki, doslodzilam, wczesniej ubilam smietane i mascarpone (pol na pol) i po lyzce dodawalam tej pulpy truskawczanej. Takie mi rozowe wyszlo i pyszne. Aaaa, prawda. Balam sie ,ze mi to chlapnie to smietanfixa dolozylam, bo akurat galaretek w domu nie mialam. Gdybym miala to ciut bym dowalila :-)

Dzięki Fioletowomyszo :) ;).
11 marca 2018 15:53 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Dodzisławo,świat się do góry nogami przewrócił widocznie, skoro Ty ciasta pieczesz:):):)Ale szacun,moja droga,szacun-wygląda ok i smakuje z pewnością obłędnie.A co do improwizacji w kuchni to z niej właśnie wywodzą się wszelkie słynne przepisy:):):) 
 
 
Brawo
Dodzisławo
Będą z Ciebie
Ludzie:)
Dziś upiekłaś 
Sernik
Jutro 
Sarni udziec:)
Nie miną trzy
Roki
Kiedy na 
Piotrkowskiej
Otworzy
Podwoje
Ekskluzywna 
Knajpka.......
O stoliki
Boje:)
Rezerwacja
Najmniej 
Trzy miesiące
W przody
Cała Polska
Będzie chciała
Jeść
"U DODY" 

...i może nawet będzie można u niej zjeść na tzw.krzywy ryj,tak po starej znajomości.
11 marca 2018 15:55 / 4 osobom podoba się ten post
Na mięsiwka zapraszam zawsze i wszędzie. Ciasta sobie odpuszczam. W koncu w cukierniach tyle tego jest, ze nie trzeba sobie głowy pierdołami zaprzątać.
11 marca 2018 16:07
Ciekawe czy Michasia zobaczyła co Doda z jej przepisem nawyprawiała.
Pewnie boki zrywa:)
Ale w sumie,jak ktoś nie wie,jak to powinno wyglądać,to nawet się dziełem zachwyci.
Zjadłabym z chęcią kawałek.
Też mnie nosi żeby coś upiec.