Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #8

01 maja 2016 10:59 / 3 osobom podoba się ten post
Ziemniaki I szparagi z szynka I maslem
01 maja 2016 11:24 / 4 osobom podoba się ten post
Piersi z kurczaka z marchewka i papryka, do tego ryż
01 maja 2016 11:33 / 4 osobom podoba się ten post
Wczoraj zrobione 2 kg karczku w piekarniku,
dziś w grubych plastrach pójdzie do sosu chrzanowego,
do tego mizeria
01 maja 2016 11:35 / 1 osobie podoba się ten post
darekr

Wczoraj zrobione 2 kg karczku w piekarniku,
dziś w grubych plastrach pójdzie do sosu chrzanowego,
do tego mizeria

Ja robię (w PL) zapiekankę z karkówki. Pychotka....
Może też robicie z Martą ?
01 maja 2016 11:53 / 3 osobom podoba się ten post
Ziemniaki , szparagi , szynka szwarcwaldzka , sos holenderski .
01 maja 2016 12:14 / 4 osobom podoba się ten post
to co wczoarj tylko na swiezo..
czyli nowe ziemniaki ,sznycelki male,sosik pieczarkowy,budyn ,herbata bo takie szparowanie ze o soku mozna pomarzyc,za marzenia nie karaja hihi
01 maja 2016 12:15 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa jarzynowa z lanymi kluskami/wczoraj ,dziś i jutro/:):):):):)
01 maja 2016 12:21
Kobietka

Ja robię (w PL) zapiekankę z karkówki. Pychotka....
Może też robicie z Martą ?

Napisz przepis Kobietko, please.
Jako, ze dziś święto pracy, to wciepałam do piekarnika ziemniaki z rozmarynem, potem dorsza z ziołami i musztardą, w misce z sałatą pożniej namieszam.
01 maja 2016 12:33 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Same obiboki :lol1: nikt dzisiaj nie gotuje, tylko ja, pracowita Mycha.
Karczek duszony w cebulce, kasza gryczana, dla mnie ogórek dla pdp kalarepka duszona :fastfood:

Ja dziś nie gotowałam ,bo zrobilam to wczoraj wieczorem. Gołąbki z sosem pomidorowym z Marty przepisu.
01 maja 2016 12:41 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Napisz przepis Kobietko, please.
Jako, ze dziś święto pracy, to wciepałam do piekarnika ziemniaki z rozmarynem, potem dorsza z ziołami i musztardą, w misce z sałatą pożniej namieszam.

Baaardzo proszę:
1,5 - 2 kg karkówki (na małą blaszkę mniej)cebula, żólty ser, ketchup, majonez, majeranek, pieprz, sól (cebuli i sera tyle, żeby przykryć mięso)
Karkówkę opłukać ,wysuszyć i pociąć na plastry grubości ok.2 cm. Plastry rozbić, ja posypuję  z obu stron majerankiem i pieprzem. Przekładam do miski i "taplam" w ketchupie. Odstawiam do lodówki na kilka godzin, a najlepiej na noc. Wykładam na suchą blaszkę/brytfankę (sporo sosu się "wypieka"). Plastry mogą być bardzo ciasno poukładane, bo bardzo się skurczą. Na każdym ułożyć krążek surowej cebuli, lekko posolić, następnie plastry żóltego sera i  posmarować majonezem. Tak przygotowaną karkówkę włożyć  do rozgrzanego do 180 stopni piekarnika na 45 minut (jak ser na wierzchu jest leciutko przypieczony jest gotowa. Ja dla pewności sprawdzam mięsko - jest bardzo kruchutkie i soczyste. Naprawdę pyszne i nie specjalnie pracochłonne. Aż jestem ciekawa, czy posmakuje.... SMACZNEGO!!!
01 maja 2016 13:19
Kobietka ,jaki ser dajesz najczęściej ,bo niektóre się do zapiekania zupełnie nie nadają:(
01 maja 2016 13:58 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Same obiboki :lol1: nikt dzisiaj nie gotuje, tylko ja, pracowita Mycha.
Karczek duszony w cebulce, kasza gryczana, dla mnie ogórek dla pdp kalarepka duszona :fastfood:

Nieprawda ja też gotowalam...

Pierś z indyka w ziołach i czosnku z masełkiem,spetzle,sos ziolowy,marchewka duszona na maśle.
Później kawa i ciasto:biszkopt z truskawkami,kiwi i winogronem w truskawkowej galaretce.Obowiązkowo z bitą śmietaną,bo mój POD uwielbia.
01 maja 2016 14:01 / 2 osobom podoba się ten post
Kobietka

Ja robię (w PL) zapiekankę z karkówki. Pychotka....
Może też robicie z Martą ?

Darek jest mistrzem w pieczeniu mięsa więc sie nie wtrącam
Tzn wtrącam sie dopiero jak leży na talerzu.
01 maja 2016 14:03 / 1 osobie podoba się ten post
ja codziennei gotuje swiezy i inny obiad czas mi leci a robie bo lubie
chociaz bidnie z kasa na zycie ale na 2 os jakos ciagne 50 euro na tydz do tego ja wode musze kupic chemie paPIER chusteczki calosc po prostu masakra dziki kraj aj aj aj
01 maja 2016 14:11
Dorka

ja codziennei gotuje swiezy i inny obiad czas mi leci a robie bo lubie
chociaz bidnie z kasa na zycie ale na 2 os jakos ciagne 50 euro na tydz do tego ja wode musze kupic chemie paPIER chusteczki calosc po prostu masakra dziki kraj aj aj aj :niebo pieklo:

tragedia