Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #8

02 maja 2016 13:48
marinea

Ja juz mialam okazje, moze nie sprobowac, ale widziec, jak pdp ze smakiem palaszuje makaron polany roztopiona margaryna. Koszmar! Tego samego wieczoru, po rozmowie z jej corka, doszlysmy do kompromisu, ze to ja decyduje co jemy I ja robie zakupy. Budzet na kolana nie powalal, ale menu zmienilo sie znaczaco

Budzet budzetem,ale makaron z margaryna pobil na glowe nawet ten z ketchupem  Na sama mysl cos mi w gardle rosnie...brrrr, to musi byc ohydne! 
02 maja 2016 13:51 / 1 osobie podoba się ten post
fioletowa.mysz

Botwinka...Caly rok nie jadlam. Bys zaprosila kolezanki z forum na degustacje a nie tak sama sie objadasz :))

Ooo, serdecznie zapraszam Koleżankę, pychotka mówię Ci
02 maja 2016 13:52 / 1 osobie podoba się ten post
fioletowa.mysz

Budzet budzetem,ale makaron z margaryna pobil na glowe nawet ten z ketchupem :-) Na sama mysl cos mi w gardle rosnie...brrrr, to musi byc ohydne! 

Pewnie jest, wolalam nie probowac. Gdyby nie zmiany na pewno zjechala bym z tej szteli. Ale pozniej okazala sie calkiem ok. Nie prz3sadzam z zarciem, do pasibrzuchow tez nie naleze, ale takich rarytasow, ani gotowcow z proszku nie jadam
02 maja 2016 13:54 / 1 osobie podoba się ten post
Ona_Lisa

Ooo, serdecznie zapraszam Koleżankę, pychotka mówię Ci :gotowanie:

A czy ja tez moge zalapac sie na odrobinke??
02 maja 2016 13:57 / 2 osobom podoba się ten post
marinea

A czy ja tez moge zalapac sie na odrobinke??:fastfood:

Oczywiście, że tak., jest cały garnek. Zapraszam serdecznie
02 maja 2016 14:03 / 3 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Ooo, serdecznie zapraszam Koleżankę, pychotka mówię Ci :gotowanie:

Serdecznie dziekuje! Przy najblizszej okazji nie zapomne sie wprosic :)) Nawet ciasto jakies przytargam na deser :) Albo deser!!! 

Mam prosty i fajny przepis na deser.

Trzeba wziac 1 Frischkase ,naturalny, obojetnie jaki,moze byc Filadelfia , wrzucic niedbale do miski ,w ktorej bedzie mozna miksowac. Dodac do tego 200 g twarogu niemieckiego,chodzi o konsystencje, dosypac lekka reka cukier wanilinowy,torebek sztuk jedna, Dodac do tego ze 100 gram cukru,wlac jedna smietane 30 procent tluszczu, i wszystko potraktowac mikserem. Wziac szklana miche,na jej dno wywalic jedno opakowanie Rote Grütze,nie wiem jak to po polsku nazwac? Ale wiecie o co chodzi,nie? ;) Te owoce w kisielu co sie kupuje w marketach.Wiec gdy juz sie czerwienia na dnie miski,wykladamy na to twarozkowa mase i wygladzamy powierzchnie. Na patelni rozgrzewamy 30 g masla,dodajemy 30 g cukru i wsypujemy 200 g platkow migdalowych. Wszystko mieszamy i czekamy,oczywiscie stale mieszajac lyzka,az sie zrumieni,nastepnie studzimy i posypujemy gore deseru. Koniec!
Jak postoi w lodowce to mowie wam...Pycha!! Nabieramy z michy lyzka,siegajac do samego dna,chodzi o to,ze jak sie nabiera to kolorki sie fajnie mieszaja ;)
Ale jak sie komus chce elegantic styl to nic na przeszkodzie nie stoi,zeby porozkladac deserek w pucharki. Naprawde wam polecam! Robi sie cale 10 minut a smakuje jak nie wiem co!
02 maja 2016 14:04
Ryż z warzywami i kurakiem po chińsku.
02 maja 2016 14:06 / 1 osobie podoba się ten post
fioletowa.mysz

Serdecznie dziekuje! Przy najblizszej okazji nie zapomne sie wprosic :)) Nawet ciasto jakies przytargam na deser :) Albo deser!!! 

Mam prosty i fajny przepis na deser.

Trzeba wziac 1 Frischkase ,naturalny, obojetnie jaki,moze byc Filadelfia , wrzucic niedbale do miski ,w ktorej bedzie mozna miksowac. Dodac do tego 200 g twarogu niemieckiego,chodzi o konsystencje, dosypac lekka reka cukier wanilinowy,torebek sztuk jedna, Dodac do tego ze 100 gram cukru,wlac jedna smietane 30 procent tluszczu, i wszystko potraktowac mikserem. Wziac szklana miche,na jej dno wywalic jedno opakowanie Rote Grütze,nie wiem jak to po polsku nazwac? Ale wiecie o co chodzi,nie? ;) Te owoce w kisielu co sie kupuje w marketach.Wiec gdy juz sie czerwienia na dnie miski,wykladamy na to twarozkowa mase i wygladzamy powierzchnie. Na patelni rozgrzewamy 30 g masla,dodajemy 30 g cukru i wsypujemy 200 g platkow migdalowych. Wszystko mieszamy i czekamy,oczywiscie stale mieszajac lyzka,az sie zrumieni,nastepnie studzimy i posypujemy gore deseru. Koniec!
Jak postoi w lodowce to mowie wam...Pycha!! Nabieramy z michy lyzka,siegajac do samego dna,chodzi o to,ze jak sie nabiera to kolorki sie fajnie mieszaja ;)
Ale jak sie komus chce elegantic styl to nic na przeszkodzie nie stoi,zeby porozkladac deserek w pucharki. Naprawde wam polecam! Robi sie cale 10 minut a smakuje jak nie wiem co!

Brzmi napradę smakowicie Dziękujemy za przepis.
02 maja 2016 14:07
Pieczeń z indyka , ziemniaczki i podgotowana świeża kapusta .
02 maja 2016 14:08 / 1 osobie podoba się ten post
Ona_Lisa

Brzmi napradę smakowicie:-) Dziękujemy za przepis.:-)

Polecam sie ;) Tylko,ze moje przepisy to zaliczaja sie do tych co to,zrob ale sie nie przemeczaj ;) Musi byc szybko i smakowac musi ;)
02 maja 2016 14:13 / 2 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Polecam sie ;) Tylko,ze moje przepisy to zaliczaja sie do tych co to,zrob ale sie nie przemeczaj ;) Musi byc szybko i smakowac musi ;)

Podoba mi się, prawidłowo. Tak powinno byc Myszko
p.s Cudownie piszesz o perfumach i w ogóle , podziwiam Cię bardzo i ciesze się, że Mamy Tu Myszke _fioletową
02 maja 2016 14:16 / 2 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Podoba mi się, prawidłowo. Tak powinno byc Myszko
p.s Cudownie piszesz o perfumach i w ogóle , podziwiam Cię bardzo i ciesze się, że Mamy Tu Myszke _fioletową :milosc1:

Lisa...nie zawstydzaj mnie,prosze. Taka sama jestem jak kazda z nas tutaj,moze tylko troche bardziej wygadana ;) Ale i tak dziekuje Tobie za mile slowa,kochana jestes, splonilam sie,naprawde  
02 maja 2016 14:21 / 1 osobie podoba się ten post
fioletowa.mysz

Lisa...nie zawstydzaj mnie,prosze. Taka sama jestem jak kazda z nas tutaj,moze tylko troche bardziej wygadana ;) Ale i tak dziekuje Tobie za mile slowa,kochana jestes, splonilam sie,naprawde :-) 

Ty i Tina, pięknie piszecie, cudownie Ja czytam jak piękną Baśn. Ach cudnie i już.
02 maja 2016 14:26 / 2 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Ty i Tina, pięknie piszecie, cudownie :tanczy: Ja czytam jak piękną Baśn. Ach cudnie i już.:tanczy:

Bo jeszcze nie slyszalas jak bluzgam w nerwach,co prawda pod nosem,ale zawsze 
02 maja 2016 15:02 / 1 osobie podoba się ten post
Gdzie z perfumami na taki temat ? tu piperz i sól potrzebna

Jestem głodna jak przyslowiowy wilk . Na wyjeżdzie juz szykuje kawe a w domu ? czlowiek nogi moze wyciagnąc z głodu :))

Dzisiaj zrobiłam  warzywa w sosoie naturalnym dodałam pare kropli tabasco już za pare minut dogotuja sie młode ziemniaki i siadamy do stołu.

W tym sosie są gotowane niewielkie pulpeciki z mieska mielonego . A na pozne popołudnie piekę sernik z michasi przepisu.