Mój pierwszy wyjazd - co zabrać?

19 maja 2016 20:29 / 2 osobom podoba się ten post
aostrowska30

Jejku nie chciałam tak zostać odebrana. To mialo byc na zarty a nie na serio.Albo zle to ujelam albo zle zostalam zrozumiana.
To moj pierwszy wyjazd do monachium i w ogole do niemiec,dowiedzialam sie wczoraj ze jade wiec na razie sie ciesze ale pozniej na dzien dwa przed wyjazdem na pewno bede zielona ze strachu,tesknoty (zostawiam w polsce 2 corki) i na pewno bedzie mi brakowalo rodziny i bliskich. A ta wypowiedz miala byc w tonie zartu a nie obrazy sorki

Pisz , znajdziesz tu bratnie dusze. Wszystkie tęsknimy za domem za bliskimi Wyzalisz sie , bedzie Ci lżej.  Nie rozmyślaj podjełaś decyzje więc torba w dłoń i do przodu.  Na mnie mozesz zwsze liczyć. Jesli tylko bede mogła , wespre Cie dobrym slowem. Pozdrawiam.
19 maja 2016 21:12 / 1 osobie podoba się ten post
aostrowska30

kurtka obowiazkowo nawet lezy juz na torbie he he Ja zapewne tez bede miała problem za jakies 12 dni co spakowac a czego nie jak na razie jest glupawka i radocha ze jade jeszcze do konca nie wiem co mnie czeka ale wiem ze bedzie dobrze. Słownik jest już też na liście do zabrania dzieki waszym sugestia. Zapal? Tak owszem jest i zapał i nastawienie na prace. Na pewno bede pisac jak juz dojade i radzic sie doswiadczonych kolezanek a co do numeru do polski
No właśnie jak dzwonie z niemiec do polski na komorke to tez musze wybierac 0048?

Dziwne. Nie wiesz? Hmm......
Powodzenia.
19 maja 2016 21:31
Tak jak Malinka mówi,na podróz polar albo kocyk!Jak masz to zabierz 100euro na wszelki wypadek(5x20euro).Z leków:Ketonal,Streptis,Rutinoscorbin(nie wiadomo gdzie najblizsza apteka).Jak palisz to i kilka paczek papierosków,w Niemczech znacznie droższe.Jakos ksiażke dla relaksu.
19 maja 2016 21:36 / 5 osobom podoba się ten post
MartaP

Tak jak Malinka mówi,na podróz polar albo kocyk!Jak masz to zabierz 100euro na wszelki wypadek(5x20euro).Z leków:Ketonal,Streptis,Rutinoscorbin(nie wiadomo gdzie najblizsza apteka).Jak palisz to i kilka paczek papierosków,w Niemczech znacznie droższe.Jakos ksiażke dla relaksu.

Ketonal? To dosyć silny lek i chyba tylko na receptę. Nie polecałabym tak sobie do brania. 
19 maja 2016 21:39 / 3 osobom podoba się ten post
wichurra2

Ketonal? To dosyć silny lek i chyba tylko na receptę. Nie polecałabym tak sobie do brania. 

Tu gdzie jestem lekarz mówi że najbezpieczniejszym lekiem przeciwbólowym jest Apap resztę to sito z żoładka,a Ketonal to bardzo silny nie polecam też
19 maja 2016 21:42 / 1 osobie podoba się ten post
Ja mam zawsze przy sobie Ketonal w kosmetyczce na wszelki wypadek.Biorę tylko na mocne bóle,mi Taki Apap nie pomoże. A i rada ogólna:daj komus bliskemu na kartce spisane:nazwa firmy,z która jedziesz i adres miejscowosci do której Cie posylaja.
http://bezpieczny-wyjazd.eu/tu-znajdziesz-pomoc/koniecznie-zalatw-przed-wyjazdem/
19 maja 2016 22:10 / 4 osobom podoba się ten post
Co do ciuchów to coś już wcześniej pisano o praniu - ze względu własnie na pranie biorę zawsze rzeczy w 3 kolorach - niebieskie, czarne i białe (ale te piorę ręcznie i mam ich mało). Sprawdza mi się ta metoda, bo mam później wystarczająco dużo rzeczy, żeby wyprać je osobno (nie z rzeczami podopiecznych). Kolorów niebieskiego i czarnego raczej seniorzy nie mają, więc nie ma zmuszania, żeby prać moje rzeczy z ich.
19 maja 2016 22:36 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra2

Co do ciuchów to coś już wcześniej pisano o praniu - ze względu własnie na pranie biorę zawsze rzeczy w 3 kolorach - niebieskie, czarne i białe (ale te piorę ręcznie i mam ich mało). Sprawdza mi się ta metoda, bo mam później wystarczająco dużo rzeczy, żeby wyprać je osobno (nie z rzeczami podopiecznych). Kolorów niebieskiego i czarnego raczej seniorzy nie mają, więc nie ma zmuszania, żeby prać moje rzeczy z ich.

:D, w życiu bym na to nie wpadła!
19 maja 2016 22:36 / 1 osobie podoba się ten post
aostrowska30

Dziewczyny i chłopacy za 2 tygodnie wyjeżdzam na swój pierwszy wyjazd jako opiekunko osob starszych do Monachium. Proszę o napisanie co mam ze soba zabrac na taki wyjazd.Oczywiscie obkupiłam się już w ręczniki,balsamy,szampony itp itd,uzupelnilam apteczke w opatrunki i leki na wszelki wypadek.Ale co mam zabrac co faktycznie mi sie przyda.A moze jest ktos z okolic i sie spotka ze mna?

Witam w klubie - każdy kiesyś zaczynał   dziewczyny i chlopcy :) pisali wiele a ja żem od spraw formalnych to napisze ci : weź koniecznie z sobą podpisaną umowę !!! oraz przynajmniej zaświadczenie A 1 lub mało prawdopodobne ale może agentura załatwiła - Kartę EKUZ . Radze także jak znasz adres to zobacz okolice na Google maps - na Earth lub zwykłej mapie zobacz gdzie najbliższy sklep , gdzie jakiś przystanek komunikacji . A tak poza tym : powodzenia :)
19 maja 2016 22:40
Aniak

Witam w klubie :-) - każdy kiesyś zaczynał   :modlitwa: dziewczyny i chlopcy :) pisali wiele a ja żem od spraw formalnych to napisze ci : weź koniecznie z sobą podpisaną umowę !!! oraz przynajmniej zaświadczenie A 1 lub mało prawdopodobne ale może agentura załatwiła - Kartę EKUZ . Radze także jak znasz adres to zobacz okolice na Google maps - na Earth lub zwykłej mapie zobacz gdzie najbliższy sklep , gdzie jakiś przystanek komunikacji . A tak poza tym : powodzenia :)

Aniak, Ty mądra kobieta jesteś. Jak można sensownie wytłumaczyć to, że dziewczyny nie dostają karty EKUZ? Dziewczyny zatrudnione w poważnych (?), dużych firmach (na P i A ;)). Pracują 2-3 miesiące bez karty. Co jest na rzeczy, bo przecież być musi?
19 maja 2016 22:49 / 2 osobom podoba się ten post
Dodam jeszcze dla koleżanki " zielonej" :) wpis sobie w komórce pod nazwą ICE / wielkie litery / nr tel osoby , którą w razie czego zawiadomi policja lub szpital , gdyby / odpukać / coś ci się stało . Numer zapisujemy w konwencji międzynarodowej tj : oo48 lub +48 / to jest to samo /
20 maja 2016 08:44 / 3 osobom podoba się ten post
Już sobie w google obczaiłam ulice,dzielnice juz wiem ze mam niedaleko lidla dzielnica tez fajnie wyglada.
Dziękuje za wszystkie rady porady itd a karte ekuz zalatwiam sobnie na wlasna reke nie chce miec potem problemow
20 maja 2016 09:00 / 2 osobom podoba się ten post
aostrowska30

Już sobie w google obczaiłam ulice,dzielnice juz wiem ze mam niedaleko lidla dzielnica tez fajnie wyglada.
Dziękuje za wszystkie rady porady itd a karte ekuz zalatwiam sobnie na wlasna reke nie chce miec potem problemow

Tylko Ty jako osoba prywatna możesz sobie sama tylko kartę turystyczna załatwić. Dla pracowników jest inna i tylko pracodawca może chyba ją załatwić. No chyba ze masz jakieś inne sposoby na załatwienie sobie pracowniczej EKUZ :)
20 maja 2016 11:04
juz sie dowiedzialam ze moj pracodawca wyrabia mi ekuz wiec jest ok
A powiedzcie dziewczyny jeszcze czy ta kwota na reke podana przez agencje na prawde jest na reke czy cos mi tam jeszcze potraca? (czytalam opinie o swojej agencji z ktora wyjezdzam i w sumie wiekszosc jest na tak i ok)
Nie pytam oczywiście ile zaraiacie ale czy to co wam obiecywali czy faktycznie dostajecie?
20 maja 2016 12:50 / 1 osobie podoba się ten post
Tak.