Pomysły na jedzenie w DE

29 września 2017 17:18
Malina

Pokaż kotku co masz w środku,pewnie mięsko z ryżem?

no właśnie ,ale ze skóra ,tak? a ja chce bez skórki,,nie chodzi o mnie tylko o PDP>
29 września 2017 17:21
no właśnie ,zapewne ze skórka a ja chcę bez  .zresztą widać,że ze skórką.Lubię to!
29 września 2017 17:25 / 1 osobie podoba się ten post
adamos60

no wiesz ,ale w przypadku czerwonej paryki nie zdaje to egzaminu ,inne tylko zaprzam i ładnie schodzi.

Podpiecz w piekarniku.
29 września 2017 17:51
opiekun.5

Paprykę kładziesz na gaz( ruszta), obracasz, obracasz, aż opali się na czarno i masz paprykę pieczoną a skórka schodzi jak trza...

Bardzo dobry sposób , a sposobów wiele . Skórka ładnie odchodzi
29 września 2017 17:58 / 2 osobom podoba się ten post
Babeczka

Bardzo dobry sposób , a sposobów wiele . Skórka ładnie odchodzi

A jakie smaczne...
29 września 2017 18:02 / 2 osobom podoba się ten post
adamos60

chciałbym zrobić Papryke nadziewana a mam czerwoną ,poradzcie co zrobić by sciągnąć skórkę ,nie chodzi o mnie lecz o PDP>inne kolory fajnie schodzą przy zaparzeniu a z czerwonej ni cholery.Może są jakies sposoby.????Pozdrawiam.

No niestety masz rację. Nie da rady.
Bo jak zdejmiesz skórkę z papryki, to każdy sposób sprawi, że straci ona fason swój.
Chyba że pomęczysz się i zdejmiesz już z przyrządzonej papryki, ale skórka po uduszeniu jest tak krucha, że nie powinna zaszkodzić.
29 września 2017 18:22
opiekun.5

A jakie smaczne...

Tak, szczególnie gustuję w papryce czerwonej szpiczastej.
Ostatnio tylko tę nadziewam. Ale farsz przygotowywuję frikadelkwy, bo moja Pdp nie przepada za ryżem.
Na jutro planuję szaszłyki z tą papryką i cielęciną. Coś jeszcze dołożę, ale w tej chwili jeszcze nie wiem co ))) Bo to jutro dopiero będę wiedział.
Do tego kaszę bulgur. I coś zielonego, chyba sałata. Chyba że coś się zmieni. Nie lubię planować zbyt wcześnie, bo na końcu zupełnie co innego na talerzu powstaje. 
A gotować lubię najbardziej. Tu mam dobrze, nikt mi nie przeszkadza, nie dyktuje, co jak i kiedy mam robić.
Podoba mi się.
29 września 2017 18:41 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Tak, szczególnie gustuję w papryce czerwonej szpiczastej.
Ostatnio tylko tę nadziewam. Ale farsz przygotowywuję frikadelkwy, bo moja Pdp nie przepada za ryżem.
Na jutro planuję szaszłyki z tą papryką i cielęciną. Coś jeszcze dołożę, ale w tej chwili jeszcze nie wiem co :-)))) Bo to jutro dopiero będę wiedział.
Do tego kaszę bulgur. I coś zielonego, chyba sałata. Chyba że coś się zmieni. Nie lubię planować zbyt wcześnie, bo na końcu zupełnie co innego na talerzu powstaje. :gotowanie:
A gotować lubię najbardziej. Tu mam dobrze, nikt mi nie przeszkadza, nie dyktuje, co jak i kiedy mam robić.
Podoba mi się.

To samo miałem na kilku sztelach...właściwie to byłem facet od posiłków...sprzątaczki przychodzily, prały córki albo synowie...Fajnie było...A ja posiłki i spacery no i to co trzeba przy PdP...
Rewelacja , gdy ja sam zakupy robię, to wtedy zestawiam produkty na dania kolejnych dni...
30 września 2017 11:47
zrobiłem ,jednak zapiekanke a tą paprykę wykorzystałem do zapiekanki,jak ma mi pluć ,to nie hihi,je wszystko ,ale podniebienie ma delikatne .Rzecz jasna paprykę obrałem zaparzając ale to już nie ten widok papryki co przed .