Pomysły na jedzenie w DE

27 maja 2016 09:04 / 1 osobie podoba się ten post
To prawda!
27 maja 2016 12:30 / 4 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Czy koniecznym jest pisanie nazw niemieckich ? czy to nie można tak po ludzku , po naszemu napisać " Jabcok " albo jakiś tam " Czar PeGeeRu " albo " Parkowe " , " Ławkowe " , czy jeszcze inaczej ? Oj Leni ! widać , że Ty dawno w starym kraju nie była , zatracasz język ojczysty :lol3: .....a co ? ma sie w głowie jeszcze te miana , które w czambuł dawały a drogie nie były ....piękne to były te mlodzieńcze czasy , oj piękne - zrobiło się zrzutkę po 0,50 gr i z 10 -12 młodych osób miało się przy czym zabawić ....znaczy się przy jednej butelce i co jedno to bardziej wstawionego udawało , że niby tak siekło :lol2:

oj Barabasia, jakby ktorys albo ktoras z nas chciala takiego JABCOKA kupic, to za cholere nie znajdzie i wyschnie z pragnienia. Nie wszystkie wladaja sprawnie jezykiem NIEMIECKIM i dlatego napisalam co stoi na niemieckiej etykiecie Skad Tobie sie biora te wszystkie skojarzenia, porownania itd? Mozna normalnie czasem zTwego pisania ze smiechu ze stolka spasc
27 maja 2016 13:12 / 6 osobom podoba się ten post
Mi utkwiła w głowie nazwa " Łzy trakorzysty "
27 maja 2016 13:32 / 2 osobom podoba się ten post
leni

oj Barabasia, jakby ktorys albo ktoras z nas chciala takiego JABCOKA kupic, to za cholere nie znajdzie i wyschnie z pragnienia. Nie wszystkie wladaja sprawnie jezykiem NIEMIECKIM i dlatego napisalam co stoi na niemieckiej etykiecie:-) Skad Tobie sie biora te wszystkie skojarzenia, porownania itd? Mozna normalnie czasem zTwego pisania ze smiechu ze stolka spasc:-)

No nie udawaj , że nie pamiętasz wina marki " wino " , popularnie jabcokiem zwanym ? 
27 maja 2016 13:35 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Mi utkwiła w głowie nazwa " Łzy trakorzysty " :-)

Jakaś beksa czy co Nie widziałam czegoś takiego.  Wino marki wino pamiętam. Tzw. praktyke zerową odrabialiśmy w wytwórni win i przetworów owocowych. Oj działo się, działo !!!
27 maja 2016 13:42 / 5 osobom podoba się ten post
Mycha

Jakaś beksa czy co :lol1: Nie widziałam czegoś takiego.  Wino marki wino pamiętam. Tzw. praktyke zerową odrabialiśmy w wytwórni win i przetworów owocowych. Oj działo się, działo !!!

Potoczna nazwa , jako, że traktorzysta w stanie wskazującym ,może być bardzo wrazliwy :)Ale jabola z nalepką "Uśmiech sołtysa", to widziałam na własne oczy i nie byłam w stanie wskazującym :)                                                                                                       Noo, musieliście zdrowo przetwarzac 
27 maja 2016 13:47 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

No nie udawaj , że nie pamiętasz wina marki " wino " , popularnie jabcokiem zwanym ? :randka2:

no jak nie , jak tak. Ciezko bylo z przypomnieniem po zazyciu tego tak popularnego w owych czasach specyfiku Pamietam jak zimowymi wieczorami w celu zabicia nudy, cala mlodziez i niemlodziez zciepywala sie co pare dni na wor tegoz trunku , troche przypraw... i cala zime byl GLÜCHWEINCo tam w De, tylko 2 albo 3 tygodnie przed swietami wszyscy tym trunkiem sie racza
27 maja 2016 16:06
basiaim

Tylko na pieczywo, czy ogólnie na gluten?

mialam na mysli pieczywo. Bardzo dziekuje za rozwiniecie tematu.... :)0
03 września 2016 10:33
ja dzisiaj piekę zapiekanke gołąbkową ,palce lizać .mniej roboty jak z gołąbkami.
03 września 2016 10:51
Ja dzisiaj bez obiadu ale robię na jutro gulasz, więc i tak gotuję
03 września 2016 11:05 / 1 osobie podoba się ten post
Zupka jarzynowa i bagietka do tego .
03 września 2016 21:51
Ania1977

Zupka jarzynowa i bagietka do tego :gotowanie:.

to ma moja babcia prawie caly tydzien ale bez bagietki , bo raz , ze nie wie co z tym zrobic ,dwa, nie starcza kasy nie powiem, jedzonko zdrowe
12 września 2016 14:10 / 1 osobie podoba się ten post
No właśnie...co jest w środku..??
12 września 2016 15:12 / 2 osobom podoba się ten post
Pokaż kotku co masz w środku,pewnie mięsko z ryżem?
12 września 2016 19:43 / 2 osobom podoba się ten post
 Konkurencje robisz Knorrowi a gdzie jest Knorr ? tak przy okazji pytam .