A co sądzicie o Gewerbe?

16 października 2014 15:57 / 1 osobie podoba się ten post
Nie wiem jak to działa, ale zguba sie znalazła, kasa zaraz będzie na koncie. Tak że wszystko jest ok.Dalej nie drążę juz. Pozdrawiam wszystkioch
31 sierpnia 2016 21:58
Absolutnie nie polecam pracy na czarno,jestem od kilku lat na Gewerbie,pośredniczą w tym Agencje a ostatnio przez dwa lata jestem całkowicie sam na własnym rozrachunku i mam psychiczny spokój.Rzecz jasna każda strona ma swoje plusy i minusy.Uważam ,że ta forma przynajmniej dla mnie ma wiecej plusów jak minusów.Jakie jest Wasze zdanie?
31 sierpnia 2016 22:08 / 1 osobie podoba się ten post
adamos60

Absolutnie nie polecam pracy na czarno,jestem od kilku lat na Gewerbie,pośredniczą w tym Agencje a ostatnio przez dwa lata jestem całkowicie sam na własnym rozrachunku i mam psychiczny spokój.Rzecz jasna każda strona ma swoje plusy i minusy.Uważam ,że ta forma przynajmniej dla mnie ma wiecej plusów jak minusów.Jakie jest Wasze zdanie?

Tez od 5 lat pracuje na geberbie i na dzien dzisiejszy nawet nie mysle , zeby bylo inaczej.Tak jak piszesz  sa plusy i minusy , a dla mnie duzym plusem jest duza kasa jak na warunki w De.Jednak trzeba sie dobrze naszukac aby znalezc cos po wyzej 2000 e , co  nie jest takie zas trudne .Sama sobie odkladam na emeryture , nie liczac na jakis kraj.Ale to moje zdanie , pewnie ile osob , tyle zdan.Sumujac ja tam sobie chwale .
31 sierpnia 2016 22:10 / 3 osobom podoba się ten post
adamos60

Absolutnie nie polecam pracy na czarno,jestem od kilku lat na Gewerbie,pośredniczą w tym Agencje a ostatnio przez dwa lata jestem całkowicie sam na własnym rozrachunku i mam psychiczny spokój.Rzecz jasna każda strona ma swoje plusy i minusy.Uważam ,że ta forma przynajmniej dla mnie ma wiecej plusów jak minusów.Jakie jest Wasze zdanie?

Nie paralam sie nigdy gewerba a to z tego wzgledu, ze nasluchalam sie zbyt wiele, jakie moga byc konsekwencje jesli to albo tamto. Praca na czarno nie wchodzi w rachube. Ja od poczatku mojej przygody z opieka, jestem zatrudniona przez podopiecznego na zasadzie, ze on jest moim pracodawca. Jestem kryta w wypadku kontroli no i mam odprowadzane wszystkie swiadczenia zdrowotne i emerytalne i i i. Nie jest latwo znalezc chetnych niemcow na ten rodzaj pracy. Agencje, ktore zatrudniaja na zasadzie wlasnej gewerby, czerpia tez z tego korzysci a pracownik niestety musi sam zajac sie swoimi papierkami albo zalatwia to wynajmujaca agencja, biorac od gewerbisty haracz. Jakby sie nie zakrecic i tak d...a zawsze z tylu. Praca w opiece jest bardzo ciezkim kawalkiem chleba a niestety czyha na nas wiele sepow. To my wykonujemy te prace, bardzo czesto w upokarzajacych warunkach i my znosimy wszelkie niedogodnosci dnia codziennego. Nie wszystkie sztele sa be, niektorzy trafiaja na ludzi normalnych, zyjacych z postepem cywilizacji, a niektorzy trafiaja na takich, gdzie rzadzi prawo natury. Kazdy ma swoj sposob na te prace i przetrwanie tutaj
31 sierpnia 2016 22:23 / 1 osobie podoba się ten post
no tak masz racje ,dlatego najlepszym wyjsciem by było dobrze znać j.niemiecki i szukać sobie pracy  samemu będąc na Gewerbie.Byłem na Gewerbie i Agencja od rodziny kasowała 699 €,jak się dowiedziałem  z miejsca w raz z rodziną PDP wymówiliśmy umowę ,ja zyskałem i PDP.Wszędzie trzeba mieć szeroko oczy otwarte ale mimo to wolę być na Gewerbie.
31 sierpnia 2016 22:34 / 1 osobie podoba się ten post
adamos60

Absolutnie nie polecam pracy na czarno,jestem od kilku lat na Gewerbie,pośredniczą w tym Agencje a ostatnio przez dwa lata jestem całkowicie sam na własnym rozrachunku i mam psychiczny spokój.Rzecz jasna każda strona ma swoje plusy i minusy.Uważam ,że ta forma przynajmniej dla mnie ma wiecej plusów jak minusów.Jakie jest Wasze zdanie?

Mam pytanie do ciebie - skoro kilka lat masz gewerbę i jak piszesz dobry dochód  / to wynikło  mi z innych twoich postów / to jak twoi klienci zareagowali na to , że musisz już płacić MwSt - Przyjęli bez protestów podwyżkę ?
28 maja 2021 07:24
Tu takie info na temat Gewerbe...
 
https://carebiuro.de/
 
 
14 lipca 2021 22:52 / 1 osobie podoba się ten post
Dobry wieczór wszystkim, czy jest ktoś kto pracuje na Gewerbe?