A co sądzicie o Gewerbe?

24 kwietnia 2014 16:59
i to jeszcze zależy od stanu zdrowia podopiecznej.....także trzeba się targować..i tyle.
24 kwietnia 2014 19:49
skarbek

Co za różnica jedna czy dwie osoby..dziewczyny trzeba się szanować,..praca jest i tak ciężka..mi dawali 900 euro za dwie osoby.. i podziękowałam...i jeszcze do duży dom do sprzątania..

900 €   :(   Skromnie .  
W      "Sylwiasie"  placa 1365 € netto. 
24 kwietnia 2014 19:56
szumwiatru

gratuluje , a moze by tak jeszcze oprac i oprasowac rodzinke podopiecznego? to przeciez wcale nie tak ciezko , a oni sa tacy mili .........1300 to ja mam przy jednej osobie a do tego calkowicie samodzielnej .... zacznij sie szanowac pozdrawiam 

nie mówmy ile mozna dostać tylko ile faktycznie dostajemy - nie miejcie mi za złe ale ja jestem tu już 2 lata i mam normalną umowę o pracę z rodziną i mam na rękę prawie 1600 euro
24 kwietnia 2014 19:59 / 1 osobie podoba się ten post
wiem że rozpętam wojnę ale dlaczego mam kłamać!!!!!
24 kwietnia 2014 19:59
fiber39

nie mówmy ile mozna dostać tylko ile faktycznie dostajemy - nie miejcie mi za złe ale ja jestem tu już 2 lata i mam normalną umowę o pracę z rodziną i mam na rękę prawie 1600 euro

Jak byś mogła to przybliż proszę jak wygląda taka umowa z rodzina? Kto odprowadza składki? i co z okresem kiedy jesteś w domu? Dzięki
 
24 kwietnia 2014 20:05
fiber39

nie mówmy ile mozna dostać tylko ile faktycznie dostajemy - nie miejcie mi za złe ale ja jestem tu już 2 lata i mam normalną umowę o pracę z rodziną i mam na rękę prawie 1600 euro

to ladna stawke masz.ja na umowie z rodzina na reke mialam  1300 tyle ze rodzina odprowadzala wszystkie skladki i podatek...
24 kwietnia 2014 20:11 / 1 osobie podoba się ten post
fiber39

nie mówmy ile mozna dostać tylko ile faktycznie dostajemy - nie miejcie mi za złe ale ja jestem tu już 2 lata i mam normalną umowę o pracę z rodziną i mam na rękę prawie 1600 euro

no i bardzo dobrze :))
 
katka30, no przy umowie z rodzina jest tak ze masz urlop niecaly miesiac , jestes w domu czy na wakacjach ale pensje dostajesz normalnie ( np 1600€ jak ma fiber ) . Tak jest standardowo.  Skladki odprowadza Pracodawca czyli Senior / bzw. Rodzina Seniora-. 
np Fiber ma 1600€ netto czyli do reki,  a brutto ma powiedzmy 2500€ . i te 900€ to skladki na rente, ubezp. na wypadek utraty pracy (arbeitlosegeldversicherung .. cos takiego), Krankenkasse, podatek koscielny ( chyba ze jestes ateistka) i podatek solidat jakis tam ... Czyli wszystkie skladki oplacone.
24 kwietnia 2014 20:11 / 1 osobie podoba się ten post
ania52

to ladna stawke masz.ja na umowie z rodzina na reke mialam  1300 tyle ze rodzina odprowadzala wszystkie skladki i podatek...

a uważasz że u mnie nie?????
24 kwietnia 2014 20:15 / 1 osobie podoba się ten post
jestem zatrudniona na umowę o prace na pełen etat , mam prawo do urlopu bezpłatnego i płatnego - wystarczy się dogadać !!!!
24 kwietnia 2014 20:16
nie mogą mi mniej płacić niz stawka najniższa krajowa w Niemczecz!!!!
24 kwietnia 2014 20:23 / 1 osobie podoba się ten post
Athenka

no i bardzo dobrze :))
 
katka30, no przy umowie z rodzina jest tak ze masz urlop niecaly miesiac , jestes w domu czy na wakacjach ale pensje dostajesz normalnie ( np 1600€ jak ma fiber ) . Tak jest standardowo.  Skladki odprowadza Pracodawca czyli Senior / bzw. Rodzina Seniora-. 
np Fiber ma 1600€ netto czyli do reki,  a brutto ma powiedzmy 2500€ . i te 900€ to skladki na rente, ubezp. na wypadek utraty pracy (arbeitlosegeldversicherung .. cos takiego), Krankenkasse, podatek koscielny ( chyba ze jestes ateistka) i podatek solidat jakis tam ... Czyli wszystkie skladki oplacone.

widzę że wiesz o co chodzi !!!! dzięki Ci za to bo jak mam to tłumaczyć - a robiłam to już na forum - to nie wiem co pisać !!!!
24 kwietnia 2014 20:23
fiber39

a uważasz że u mnie nie?????

nie uwazam napisalam tylko jak ja mialam ...
24 kwietnia 2014 20:58
Athenka

no i bardzo dobrze :))
 
katka30, no przy umowie z rodzina jest tak ze masz urlop niecaly miesiac , jestes w domu czy na wakacjach ale pensje dostajesz normalnie ( np 1600€ jak ma fiber ) . Tak jest standardowo.  Skladki odprowadza Pracodawca czyli Senior / bzw. Rodzina Seniora-. 
np Fiber ma 1600€ netto czyli do reki,  a brutto ma powiedzmy 2500€ . i te 900€ to skladki na rente, ubezp. na wypadek utraty pracy (arbeitlosegeldversicherung .. cos takiego), Krankenkasse, podatek koscielny ( chyba ze jestes ateistka) i podatek solidat jakis tam ... Czyli wszystkie skladki oplacone.

Atenka dziękuję Ci bardzo za  przybliżenie tematu. 
03 czerwca 2014 19:01
Nawiązałam dzisiaj kontakty ''sindbadowe'' ponieważ mam zamiar zostać ''hebanową'' opiekunka.
Piersza pani podeszła do tematu profesjonalnie-choc sama na chwile obecną nie ma nic(ale ktoś pytał),podała nr.tel do innej osoby.
Krótka rozmowa -jak już bede do dyspozycji mam dzwonić.
Druga pani-nie odbiera tel.cały dzień.napisałam SMS,w którym zaznaczyłam,że to ja,znajoma.Po kilku godzinach odpisała że mogę w tym momencie zadzwonić.Tak zrobiłam.Całą drogę opowiadała że nigdy nie współpracowała z żadną firmą.Teraz raptem pracuje właśnie jako opiekunka zatrudniona przez firmę.Zapytałam czy może to ta sama z którą ja pracuję(na dworcu wzieła wizytówkę od mojej koordynatorki)Odpowiedź-''a czy ja pamietam jak się firma nazywa? Jakieś go-go''Połączenie było nie za dobre.Pani poprosiła żebym zadzwoniła jutro na niem.nr(troche dziwnie krótki)Po czym mysląc że już się rozłączyłam powiedziała''a s.....j''
Strach sie bac.














03 czerwca 2014 19:18 / 1 osobie podoba się ten post
agama

Nawiązałam dzisiaj kontakty ''sindbadowe'' ponieważ mam zamiar zostać ''hebanową'' opiekunka.
Piersza pani podeszła do tematu profesjonalnie-choc sama na chwile obecną nie ma nic(ale ktoś pytał),podała nr.tel do innej osoby.
Krótka rozmowa -jak już bede do dyspozycji mam dzwonić.
Druga pani-nie odbiera tel.cały dzień.napisałam SMS,w którym zaznaczyłam,że to ja,znajoma.Po kilku godzinach odpisała że mogę w tym momencie zadzwonić.Tak zrobiłam.Całą drogę opowiadała że nigdy nie współpracowała z żadną firmą.Teraz raptem pracuje właśnie jako opiekunka zatrudniona przez firmę.Zapytałam czy może to ta sama z którą ja pracuję(na dworcu wzieła wizytówkę od mojej koordynatorki)Odpowiedź-''a czy ja pamietam jak się firma nazywa? Jakieś go-go''Połączenie było nie za dobre.Pani poprosiła żebym zadzwoniła jutro na niem.nr(troche dziwnie krótki)Po czym mysląc że już się rozłączyłam powiedziała''a s.....j''
Strach sie bac.














Cóż...chyba jednak nie skomentuję...