A co sądzicie o Gewerbe?

03 czerwca 2014 19:20 / 1 osobie podoba się ten post
Taaa są ludzie i ludziska.....
03 czerwca 2014 19:21 / 2 osobom podoba się ten post
agama

Nawiązałam dzisiaj kontakty ''sindbadowe'' ponieważ mam zamiar zostać ''hebanową'' opiekunka.
Piersza pani podeszła do tematu profesjonalnie-choc sama na chwile obecną nie ma nic(ale ktoś pytał),podała nr.tel do innej osoby.
Krótka rozmowa -jak już bede do dyspozycji mam dzwonić.
Druga pani-nie odbiera tel.cały dzień.napisałam SMS,w którym zaznaczyłam,że to ja,znajoma.Po kilku godzinach odpisała że mogę w tym momencie zadzwonić.Tak zrobiłam.Całą drogę opowiadała że nigdy nie współpracowała z żadną firmą.Teraz raptem pracuje właśnie jako opiekunka zatrudniona przez firmę.Zapytałam czy może to ta sama z którą ja pracuję(na dworcu wzieła wizytówkę od mojej koordynatorki)Odpowiedź-''a czy ja pamietam jak się firma nazywa? Jakieś go-go''Połączenie było nie za dobre.Pani poprosiła żebym zadzwoniła jutro na niem.nr(troche dziwnie krótki)Po czym mysląc że już się rozłączyłam powiedziała''a s.....j''
Strach sie bac.














Końcówka najlepsza :-D
03 czerwca 2014 19:22 / 3 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Cóż...chyba jednak nie skomentuję...

no ja pewnie dzwoniłabym do niej kilka razy dziennie :DDDDD
03 czerwca 2014 19:28 / 1 osobie podoba się ten post
emi

no ja pewnie dzwoniłabym do niej kilka razy dziennie :DDDDD

Mozna by,co by ją powkurzać:D
03 czerwca 2014 19:32 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Mozna by,co by ją powkurzać:D

A tam zaraz powkurzać :DDD. Lubię takie koleżanki, co najpierw chętnie dają numer, a później sssyczą do słuchawki...
03 czerwca 2014 19:36
Tak mnie natchnęło po obejrzeniu w TVP w zeszłym tyg,w tv śniadaniowej.Pani opiekunka opowiadała jak to dobrze jej się współpraca układa z PR24.Ale pomijajac wszelaka reklame zastanowiła mnie wypowiedź p.koordynatorki czy jak ja zwał z w/w firmy-''W DE pracuje 200.000 opiekunek polskich,z czego 15.000 legalnie.
To pomyslałam ,że jak takie przebicie to może ja też spróbuje?

03 czerwca 2014 19:38
agama

Tak mnie natchnęło po obejrzeniu w TVP w zeszłym tyg,w tv śniadaniowej.Pani opiekunka opowiadała jak to dobrze jej się współpraca układa z PR24.Ale pomijajac wszelaka reklame zastanowiła mnie wypowiedź p.koordynatorki czy jak ja zwał z w/w firmy-''W DE pracuje 200.000 opiekunek polskich,z czego 15.000 legalnie.
To pomyslałam ,że jak takie przebicie to może ja też spróbuje?

Ciekawa jestem skąd mają takie dane? 
03 czerwca 2014 19:41
emi

Ciekawa jestem skąd mają takie dane? 

Zasłaniam się tym co w TV usłyszałam.Tak mi sie  w ucho wbiło.:)
03 czerwca 2014 20:34 / 1 osobie podoba się ten post
agama

Zasłaniam się tym co w TV usłyszałam.Tak mi sie  w ucho wbiło.:)

Ja średnio wierzę w to, co w TV mówią. Ale nie zrażałabym się tą rozmową i szukała dalej. Jeżeli chcesz na dłużej wykonywać ten zawód, warto robić to legalnie. Zarobki często są porównywalne. Ja też weszłam w bardziej jasną strefę i moim zdaniem było warto :))))
23 lipca 2014 15:04
Muszę to gdzieś wkleić, bo nie wiem śmiać się czy płakać. Opadło mi wszystko i wisi.   Wpis z dzisiaj z innego forum: "Chcialabym Ci pomoc, ale samo ledwo znalazlam prace ze slabym jezykiem. Szukaj na mypolacy, pajeczenie. Mi sie udalo , tylko zarobek mizerny 120 euro / tygodniowo , ubezpieczenie za swoje i po pierwszym miesiacu trzeba zaplacic haracz dziewczynie ktora znalazla mi robote 200euro na szczescie jednorazowo,ale na poczatek dobre i to." Dalej ta sama autorka: "2 000 zl miesiecznie nie uwazam za zla stawke" "jak sie poducze jezyka i zaloze dzialalnosc bede brala wiecej. a teraz jezyk slaby, lat 50 - to trzeba miec inny atut : zanizac stawke"   Zarobi 480 E i jeszcze 200 z tego dla posredniczki,. W sumie w pierwszym zarobi moze z 250 E. Nie wiem czy wierzyć w cos takiego.   Cały topik tutaj:(usunięte ze względów bezpieczeństwa)
23 lipca 2014 15:35
nie wiadomo..czy przez agencję czy prywatnie..tak żle tak niedobrze..
23 lipca 2014 15:36
i tak 200 euro w plecy..to żadna praca...szkoda zachodu..i oddaj kasę komuś za frikko...
23 lipca 2014 20:59
Jednak przez firmę jest lepiej,im tez oddajemy haracz,ale można sie odwołać,poskarżyć itd....jakie by nie były,zawsze to jakies opiekuńcze skrzydła.Dziewczynie,która się tak tanio "sprzedaje"-współczuję.Jest zdesperowana,to rozumiem,ale ona nie wie,co ją czeka-24 na dobę..........ale przecież Wy to wiecie :)
16 października 2014 15:05
A ja zawsze radziłam innym teraz sama jestem w patowej sytuacji. Moja Firma zamknęła się najzwyczajniej, nas czyli opiekunki przekazała innej firmie, ale pieniędzy na koncie za 21 dni pracy we wrześniu nie ma i podejrzewam że nie będzie! Co dalej. Zostaje chyba tylko droga sądowa która w naszej sytuacji /przebywania poza domem jest kłopotliwa/. Ma ktoś podpowiedż co zrobic zeby odzyskac swoje pieniądze? Oczywiście wszyscy jakby zapadli się pod ziemię telefony szwargoczą
przez aut. sekretarki.....Swiństwo ludzi nie ma granic, oczywiście rodzina zapłaciła rachunek firmie. Mówię o firmie Constans z Lubichowa
 
16 października 2014 15:34
ida53

A ja zawsze radziłam innym teraz sama jestem w patowej sytuacji. Moja Firma zamknęła się najzwyczajniej, nas czyli opiekunki przekazała innej firmie, ale pieniędzy na koncie za 21 dni pracy we wrześniu nie ma i podejrzewam że nie będzie! Co dalej. Zostaje chyba tylko droga sądowa która w naszej sytuacji /przebywania poza domem jest kłopotliwa/. Ma ktoś podpowiedż co zrobic zeby odzyskac swoje pieniądze? Oczywiście wszyscy jakby zapadli się pod ziemię telefony szwargoczą
przez aut. sekretarki.....Swiństwo ludzi nie ma granic, oczywiście rodzina zapłaciła rachunek firmie. Mówię o firmie Constans z Lubichowa
 

Pierwszy krok to zwrócenie sie meilem i listem poleconym do firmy ,która Cię"przejęła" z żądaniem wyjasnienia sytuacji i wypłaty zaległego za wrzesień wynagrodzenia.Swoja droga taka forma "przejęcia" ludzi wyglada niczym handel nimi...Masakra.Nastepny krok to droga sądowa jeśli ta nowa firma na opiekunki sie wypnie....Najlepiej w formie pozwu zbiorowego by było .No i taka sytuacja to pełna podstawa do wypowiedzenia umowy i zjazdu do domu...