Co dzisiaj gotujesz na obiad? #9

12 października 2016 10:17 / 3 osobom podoba się ten post
ewa59

Wczoraj ugotowalam gar bigosu....bo chodził za mną jeszcze w de....ludzieee...!! Palce lizać...prawdziwy polski...!!!
Tylko będę musiała go teraz sama zjeść bo moja rodzina nie przepada...nie wiedzą co dobre...czy można Bigos zamrozić ??

Oczywiście ze można  bigosu nie gotuje sie na raz, bo szkoda roboty. 
Można też zawekować (gorący do twista, zakręcić i słoik do góry dnem, jak wystygnie do lodówki) - tak robię gdy chcę zużyć w ciągu 1-2 tygodni.
12 października 2016 10:23 / 2 osobom podoba się ten post
Strasznie pracowite  masz te obiadki  szczególnie chleb .....
12 października 2016 10:33 / 2 osobom podoba się ten post
wiem, wiem - tez kiedyś miałam takiego pdp - on po prostu przyzwyczaił się do takiego jedzenia .....od ponad 20 lat sam "gotował" i nic innego mu (najpierw) nie odpowiadało. Jak chociaż sałatę z pomidrem i papryka do tego podałam, stwierdził ze pyszne, ale nie pamięta kiedy ostatnio jadł -chyba ze w knajpie.

Powolutku, powolutku coś się ruszyło :) - bo ja też chciałam zjeść coś smacznego i zdrowego.
12 października 2016 10:39 / 2 osobom podoba się ten post
Potrzebuję rady, odnośnie niemieckiego elektrycznego piekarnika, bo widzę, że jak piekę nasze polskie ciasta, to temperatura podana w przepisach jest jak na Niemcy za niska i trwa to minimum pół godziny dłużej. Piekę tu włączając coś takiego, co ma dwie proste kreski, na górze jedną, na dole drugą, ale może trzeba włączyć coś innego? Jak wygląda tzw. Umlauft na przykład, niemieckie przepisy często o nim mówią.Dzięki za odzew!
12 października 2016 10:57 / 1 osobie podoba się ten post
Romana1

Potrzebuję rady, odnośnie niemieckiego elektrycznego piekarnika, bo widzę, że jak piekę nasze polskie ciasta, to temperatura podana w przepisach jest jak na Niemcy za niska i trwa to minimum pół godziny dłużej. Piekę tu włączając coś takiego, co ma dwie proste kreski, na górze jedną, na dole drugą, ale może trzeba włączyć coś innego? Jak wygląda tzw. Umlauft na przykład, niemieckie przepisy często o nim mówią.Dzięki za odzew!:disco:

Ja pieke na termoobiegu. To taki zanczek z wiatraczkiem . I generalnie na tzw" czuja". Swoim pańskim okiem lukam , patyczkiem macam i git. 
12 października 2016 11:14 / 3 osobom podoba się ten post
salazar

Dzięki, myślałam, że robisz inną wersję, bo taki światowy kucharz z Ciebie, a okazuje się, że krewety pod ziołami popijane są swojskim kompocikiem ;) :). Miło, naprawdę miło :)!

Recepta nie wiem jaka, ale przepis chyba polski ;).

Dzięki za pochlebstwa, bo nigdy w większym świecie, poza Pl i teraz De nie gotowałem)). 

Swojski kompot najlepszy dla każdego, a dla starszych ludzi tym bardziej. Jabłka rosną za oknem, żal patrzeć jak eco skarby marnieją. 
A jeszcze wczora zrobiłem z nich marmeladę ))) Dziś do śniadania już była. ))

No pewnie, że wolałbym białe, dobre wino. No ale do każdej sytuacji trzeba się dostosować. 
Być może, jak mnie się kompot już znudzi, wrócę do zawodu. Na chwilę jednak obecną, nad tym nawet nie myślę))
12 października 2016 11:30 / 1 osobie podoba się ten post
Linsensuppe .
12 października 2016 11:37 / 1 osobie podoba się ten post
Romana1

Potrzebuję rady, odnośnie niemieckiego elektrycznego piekarnika, bo widzę, że jak piekę nasze polskie ciasta, to temperatura podana w przepisach jest jak na Niemcy za niska i trwa to minimum pół godziny dłużej. Piekę tu włączając coś takiego, co ma dwie proste kreski, na górze jedną, na dole drugą, ale może trzeba włączyć coś innego? Jak wygląda tzw. Umlauft na przykład, niemieckie przepisy często o nim mówią.Dzięki za odzew!:disco:

Dwie proste kreski to: góra-dół 
12 października 2016 11:38 / 9 osobom podoba się ten post
Polskie placki ziemniaczane z polską śmietaną. Ja do tego z cukrem. A co! Jak to miło spokojnie zjeść i nie widzieć jak ktoś się w głowę puka jak widzi że z cukrem placki jem. A ja przecież jestem tolerancyjna i nie mówię "bleee..." kiedy ktoś z apfel musem czy innym mazidłem konsumuje.
12 października 2016 11:45 / 1 osobie podoba się ten post
Romana1

Potrzebuję rady, odnośnie niemieckiego elektrycznego piekarnika, bo widzę, że jak piekę nasze polskie ciasta, to temperatura podana w przepisach jest jak na Niemcy za niska i trwa to minimum pół godziny dłużej. Piekę tu włączając coś takiego, co ma dwie proste kreski, na górze jedną, na dole drugą, ale może trzeba włączyć coś innego? Jak wygląda tzw. Umlauft na przykład, niemieckie przepisy często o nim mówią.Dzięki za odzew!:disco:

Tu gdzie pracuje jest też piekarnik elektryczny ale bez termoobiegu.
Ciasta piekę  na tych dwóch,, kreseczkach " z tym że temperature muszę zmniejszać przynajmniej o 10'C bo bardzo dobrze grzeje.
12 października 2016 12:31 / 3 osobom podoba się ten post
Romana1

Potrzebuję rady, odnośnie niemieckiego elektrycznego piekarnika, bo widzę, że jak piekę nasze polskie ciasta, to temperatura podana w przepisach jest jak na Niemcy za niska i trwa to minimum pół godziny dłużej. Piekę tu włączając coś takiego, co ma dwie proste kreski, na górze jedną, na dole drugą, ale może trzeba włączyć coś innego? Jak wygląda tzw. Umlauft na przykład, niemieckie przepisy często o nim mówią.Dzięki za odzew!:disco:

Romano, dwie kreski to grzałka górna i dolna, wiatraczek to termoobieg (Umluft) i przyjmuje się, że w porównaniu do dwóch grzałek podnosi on temperaturę o 20*, czyli jak masz piekarnik nastawiony na 180* i włączone grzanie góra-dół, to w piekarniku jest rzeczywiście 180*, ale jeśli ustawisz termoobieg, to naprawdę temperatura wynosi 200*C. 
Kolejny symbol to grill + termoobieg, a ostatni sam grill. 

12 października 2016 14:18 / 4 osobom podoba się ten post
A proszę bardzo:

2 ziemniaki gotowane z 1 cebulą i w mleku, jajka sadzone z curry, szpinak z masłem i czosnkiem.
Pietruszka zielona musi do tego pasować.
Kompot jabłkowy.

Ale poszedłem po pusty kosz do ulicy i połowa mleka mnie wykipiała )

12 października 2016 14:31 / 3 osobom podoba się ten post
Frykadele w sosie , ziemniaki , sałata lodowa z pomidorem ogórkiem w vinegrecie.
A na deser tradycyjnie sok jabłkowy z wodą mineralna .
12 października 2016 14:31 / 3 osobom podoba się ten post
Pellkartoffel + spiegeleier + Rahmspinat
12 października 2016 16:32 / 2 osobom podoba się ten post
Makaron,do tego poddusiłam z czosnkiem dwa pomidory,troche oliwy i już obiad.
No dla siebie samej sie nie będę starać
Dla psów karmę robię 40 min,dla siebie obiad- 10-15 minut.
I kto tu ważniejszy