Jak to jest z tymi zarobkami?

23 marca 2018 19:08
halinka55

Zdradź ile z firmy? Właśnie sobie porównuję oferty i widzę, że słabo w tym roku się rzucili.

Szkoda, że nie mogę zamieścić ofert jakie dostaje na maila np. takie
Opis zlecenia:
 
·       Pan 94 lat, 170 cm, ok. 80kg.
 
·      Pflegestufe 2
 
·       Podopieczny ma duze problemy ze  sluchem,
 
·       Porusza sie samodzielnie- przy pomocy rollatora i takze samodzielnie wykonuje wiekszosc czynnosci pielegnacyjnych, chodz stan sie ostatnio troche pogorszyl
 
·       Nie nosi pieluch,
 
·       3 razy dziennie podac  insuline w zastrzyku
 
·       Wymaga pomocy przy wstawaniu, przygotowywaniu posilkow, sprzataniu domu, praniu, prasowaniu. towarzyszeniu podczas spacerow.
 
 
 
 
Miejsce pracy:
 
·       Mieszkanie  z tarasem i ogrodem
 
·       Do dyspozycji opiekunki jest pokoj, internet, TV
 
 
 
 
Wymagania:
 
·       Osoba od 30 roku zycia
 
·       Posiadanie wlasnej dzialalnosci gospodarczej ( Druk A1) lub niemieckiej Gewerbe
 
·       Dobra, komunikatywna znajomosc jezyka niemieckiego
 
·       Doswiadczenie w opiece nad osoba starsza
 
·       Empatia, cierpliwosc, bezkonfliktowosc, umiejstnosc samodzielnej organizacji pracy
 
 
 
 
Oferujemy:
 
·       1600 euro miesiecznego wynagrodzenia 
 
·       50 euro zwrot kosztow podrozy miesiecznie
 
·       150 euro dodatek za swieta wielkanocne
 
·       Bezplatne zakwaterowanie i wyzywienie
 
·       Wsparcie telefoniczne naszej agencji
 
 
 
 
 
 
23 marca 2018 19:14 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Szkoda, że nie mogę zamieścić ofert jakie dostaje na maila np. takie
Opis zlecenia:
 
·       Pan 94 lat, 170 cm, ok. 80kg.
 
·      Pflegestufe 2
 
·       Podopieczny ma duze problemy ze  sluchem,
 
·       Porusza sie samodzielnie- przy pomocy rollatora i takze samodzielnie wykonuje wiekszosc czynnosci pielegnacyjnych, chodz stan sie ostatnio troche pogorszyl
 
·       Nie nosi pieluch,
 
·       3 razy dziennie podac  insuline w zastrzyku
 
·       Wymaga pomocy przy wstawaniu, przygotowywaniu posilkow, sprzataniu domu, praniu, prasowaniu. towarzyszeniu podczas spacerow.
 
 
 
 
Miejsce pracy:
 
·       Mieszkanie  z tarasem i ogrodem
 
·       Do dyspozycji opiekunki jest pokoj, internet, TV
 
 
 
 
Wymagania:
 
·       Osoba od 30 roku zycia
 
·       Posiadanie wlasnej dzialalnosci gospodarczej ( Druk A1) lub niemieckiej Gewerbe
 
·       Dobra, komunikatywna znajomosc jezyka niemieckiego
 
·       Doswiadczenie w opiece nad osoba starsza
 
·       Empatia, cierpliwosc, bezkonfliktowosc, umiejstnosc samodzielnej organizacji pracy
 
 
 
 
Oferujemy:
 
·       1600 euro miesiecznego wynagrodzenia 
 
·       50 euro zwrot kosztow podrozy miesiecznie
 
·       150 euro dodatek za swieta wielkanocne
 
·       Bezplatne zakwaterowanie i wyzywienie
 
·       Wsparcie telefoniczne naszej agencji
 
 
 
 
 
 

No noo, ciekawe ale bardzo odpowiedzialne zlecenie. Dodatek ładny. Tylko na słowo insulina aż się wzdrygnęłam. Biorąc pod uwagę niedawną sprawę z polskim opiekunem.
23 marca 2018 19:17
halinka55

No noo, ciekawe ale bardzo odpowiedzialne zlecenie. Dodatek ładny. Tylko na słowo insulina aż się wzdrygnęłam. Biorąc pod uwagę niedawną sprawę z polskim opiekunem.

Czytałam wpis umieszczony na forum, że podopieczna zmarła, bo opiekunka notorycznie " nawalona " była . Czy o tym piszesz ?
23 marca 2018 19:20 / 1 osobie podoba się ten post
halinka55

Zdradź ile z firmy? Właśnie sobie porównuję oferty i widzę, że słabo w tym roku się rzucili.

Dostanę 115. A co do BN  w innej (80) to wiedziałam, na co się piszę. Był to mój pierwszy wyjazd jako opiekunka i język podstawowy. Chciałam po prostu ruszyć. Za kolejne zlecenie dawali tyle samo (980), to zmieniłam firmę. W pierwsze miejsce nie wróciłam z powodu niedogadania się co do długości zmiany ze zmienniczką- i teraz jej dziękuję, bo pewnie bym tam wróciła. A tu mam dużo lżej i za większe pieniądze.
23 marca 2018 19:20
Mleczko

Czytałam wpis umieszczony na forum, że podopieczna zmarła, bo opiekunka notorycznie " nawalona " była . Czy o tym piszesz ?

Nie, absolutnie. O tym też czytałam. Chodzi mi o przypadek takiego faceta. Niedawno o tym mówili, że wstrzykiwał podpiecznym insulinę. Nie wiem dokładnie jak ta sprawa się dalej potoczyła, ale jest względnie świeża. Chyba w tym miesiącu o tym słyszałam.
23 marca 2018 19:26 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Dostanę 115. A co do BN  w innej (80) to wiedziałam, na co się piszę. Był to mój pierwszy wyjazd jako opiekunka i język podstawowy. Chciałam po prostu ruszyć. Za kolejne zlecenie dawali tyle samo (980), to zmieniłam firmę. W pierwsze miejsce nie wróciłam z powodu niedogadania się co do długości zmiany ze zmienniczką- i teraz jej dziękuję, bo pewnie bym tam wróciła. A tu mam dużo lżej i za większe pieniądze.

Ja też z różnych jeździłam, ale zazwyczaj więcej dawali. Powiem Ci, że tracę już rachubę na które święta ile dostawałam. Teraz to z ciekawości sobie patrzę, bo póki co Wielkanoc spędzę z bliskimi. Babcia musi poświęcić należny czas wnukom w tym roku. Żadna siła mnie nie wyrwie od rodziny na te święta.
24 marca 2018 00:18
halinka55

No noo, ciekawe ale bardzo odpowiedzialne zlecenie. Dodatek ładny. Tylko na słowo insulina aż się wzdrygnęłam. Biorąc pod uwagę niedawną sprawę z polskim opiekunem.

Halinka, jak na działalność gospodarczą. to oferowany zarobek jest zbyt niski. Nie patrz na to wcale.
24 marca 2018 11:36
halinka55

No noo, ciekawe ale bardzo odpowiedzialne zlecenie. Dodatek ładny. Tylko na słowo insulina aż się wzdrygnęłam. Biorąc pod uwagę niedawną sprawę z polskim opiekunem.

Dziwna oferta , opiekunka nie może wykonywać czynności pielęgniarskich .
24 marca 2018 11:44 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Dostanę 115. A co do BN  w innej (80) to wiedziałam, na co się piszę. Był to mój pierwszy wyjazd jako opiekunka i język podstawowy. Chciałam po prostu ruszyć. Za kolejne zlecenie dawali tyle samo (980), to zmieniłam firmę. W pierwsze miejsce nie wróciłam z powodu niedogadania się co do długości zmiany ze zmienniczką- i teraz jej dziękuję, bo pewnie bym tam wróciła. A tu mam dużo lżej i za większe pieniądze.

Zmiany są potrzebne . Zbierzesz więcej doświadczenia i zahartujesz się w rozmowach z firmami .Pozdrawiam
24 marca 2018 12:46 / 1 osobie podoba się ten post
Babeczka

Zmiany są potrzebne .:-) Zbierzesz więcej doświadczenia i zahartujesz się w rozmowach z firmami .Pozdrawiam

To, co mi się w tej Pdp podoba, to to, że jak się nie rozumiemy, to nie zostawia tematu (tak było poprzednio, parę słów o pogodzie, itp. podobnych, a jak problem, to stop), tylko próbuje przekazać prościej i nie ma oporów w korzystaniu z translatora w moim telefonie.Nie milczymy, tylko się rozmawia, to językowo idę do przodu.
Ta zmiana jest dla mnie korzystna pod wieloma względami!
25 marca 2018 16:02 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

To, co mi się w tej Pdp podoba, to to, że jak się nie rozumiemy, to nie zostawia tematu (tak było poprzednio, parę słów o pogodzie, itp. podobnych, a jak problem, to stop), tylko próbuje przekazać prościej i nie ma oporów w korzystaniu z translatora w moim telefonie.Nie milczymy, tylko się rozmawia, to językowo idę do przodu.
Ta zmiana jest dla mnie korzystna pod wieloma względami!

Otóż to . Każdy podpopieczny jest inny , dają o sobie znać choroby . Starszy człowiek różnie się zachowuje a do tego charakter he he )) Charakter też robi swoje .
27 marca 2018 08:59
halinka55

Nie, absolutnie. O tym też czytałam. Chodzi mi o przypadek takiego faceta. Niedawno o tym mówili, że wstrzykiwał podpiecznym insulinę. Nie wiem dokładnie jak ta sprawa się dalej potoczyła, ale jest względnie świeża. Chyba w tym miesiącu o tym słyszałam.

Halinka, ja też o tym słyszałam o tym facecie, który wstrzykiwał insulinę. Senior zmarł :( 
27 marca 2018 15:08
Aldona.57

Halinka, ja też o tym słyszałam o tym facecie, który wstrzykiwał insulinę. Senior zmarł :( 

Akurat kiedy w świecie głośno o Polsce (piję do "naszych obozów"), jeszcze nam opiekunom opinii narobił facet.
Słyszałam, że teraz w Niemczech Ukrainki w modzie, bo za grosze pracują. Nie wiem jak to rzeczywiście wygląda, bo dawno nie wyjeżdżałam ale coś mi tu znajoma ostatnio narzekała. Jeszcze takie ekscesy. Co za czasy, pożal się Boże.
27 marca 2018 15:11
Werska

To, co mi się w tej Pdp podoba, to to, że jak się nie rozumiemy, to nie zostawia tematu (tak było poprzednio, parę słów o pogodzie, itp. podobnych, a jak problem, to stop), tylko próbuje przekazać prościej i nie ma oporów w korzystaniu z translatora w moim telefonie.Nie milczymy, tylko się rozmawia, to językowo idę do przodu.
Ta zmiana jest dla mnie korzystna pod wieloma względami!

Daj mi namiar na tego translatora abym mogla go sobie wgrac na smartfona. Z gory dziekuje. 
27 marca 2018 15:14
Babeczka

Dziwna oferta , opiekunka nie może wykonywać czynności pielęgniarskich .

Coś tu śmierdzi, powiadasz? I nie tylko Ty to czujesz, widzę.