Przesyłanie euro do kraju

23 lutego 2012 16:50

Poradźcie jak najłatwiej samej wysłac euro do Polski.Ostatnio jak pracowałam to w Spaarkasie nie mogłam  wysłac bo trzeba miec konto w Niemczech.Mam konto walutowe w WBK -czy można przez pocztę albo w jakiś inny sposób?

23 lutego 2012 21:09
Andrea ma racje tak najlepiej,a jezeli zrobia to internetowo to mozna dac opcje,ze odbiorca pokrywa koszty przelewu.A jak masz dostep do internetu,to czemu nie korzystasz z przelewow internetowych.I Tylko musisz uruchomic w swoim banku taka opcje.
23 lutego 2012 22:37
dzięki za info -mi chodzi bardziej o to jak wysłac "żywą" gotówkę - nie przez net i nie przelew z konta pracodawcy
24 lutego 2012 06:41
kasia63 - zawsze możesz wysłać paczką ubezpieczoną gotówkę. Ale w czasach przelewów internetowych, które są darmowe i niemal natychmiastowe, to moim zdaniem za bardzo przekombinowałaś.
24 lutego 2012 07:51
jest taka firma Western Union-ale nie wiem czy dostarczaja do domu,poczta to chyba dlugo trwa.Teraz rzadko kto tak wysyla.Pomysl o przelewie.Nawet na konto kogos z rodziny albo zaufanego znajomego.jezeli z jakis powodow nie chcesz na swoje
24 lutego 2012 09:10
Witam ja sie spotkalam z wysylka pieniedzy tymi busami co kursuja do polski tylko tam tez biora troche kasy za przewoz wiec sie dowiedz moze tam pozdrawiam
24 lutego 2012 10:10
znajdz placówkę MONEY_GRAM tam dajesz namiary odbiorcy w polsce,dostajesz o ile pamietam 8 cyfrowy kod,podajesz do tel.odbiorcy on zachodzi do banku ,w tej chwili banki bgż albo boś i odbiera w euro.Money Gram we Włoszech był na zwykłej poczcie,kase przelewałam w ciągu godziny

24 lutego 2012 10:42
Można podać busem, kosztuje to 15 euro. Przyjadą pod dom tylko wyniesiesz i dostarcza pod dom odbiorcy w polsce. W taki sam sposób można przesyłać paczki do polski. Swego czasu tak podawałam pieniądze i nigdy nie było żadnego problemu.
25 lutego 2012 10:41
dziękuję wszystkim za info - przydadzą się.
06 maja 2012 23:41
Nie chce zakladac nowego tematu, wiec pisze tutaj. Chce wyslac poczta do Polski ksiazke. Ksiazka jest w miekkej oprawie, format A5, ale w koperte jej nie wsadze chyba raczej, bo jest za gruba (640 stron). Pewnie w jakis kartonik najlepiej ja wrzucic. Jak myslicie? Poza pocztowkami nie wysylalam jeszcze nic z Niemiec do Polski :) zatem chcialabym Was zapytac, jako co powinnam wyslac taka ksiazke (paczka, przesylka?)... Tak orientacyjnie ile to mniej wiecej moze mnie wyniesc?
07 maja 2012 07:04
Jeśli chodzi Western Union,to owszem usługa jest super,pieniądze na koncie odbiorcy były na koncie zanim wyszłam z banku,ale uwaga!!! ta super usługa jest bardzo droga.Wysyłałam z Polski do Holandii 650 euro i zapłaciłam prawie 200 zł prowizji....
07 maja 2012 07:24
Giunta a próbowałas wysłać w kopercie bąbelkowej?
07 maja 2012 09:45
Moze faktycznie da rade w kopercie babelkowej. Sprobuje.

Busem chyba nie bedzie sie oplacalo puszczac przesylki, skoro to tylko jedna ksiazka.

07 maja 2012 11:40
nie radzę,straciłam w ubiegłym tygodniu 40 euro,wysłane listem priorytetowym...oczywiście doszło,tylko tyle że pusta koperta.
07 maja 2012 13:10
to może być dobry pomysł....