Przesyłanie euro do kraju

07 lutego 2013 14:40
Ja wysyłam przez kierowców busa -koszt to 20euro,ale mam pewnosć,że pieniądze szybko trafią do danej osoby i najważniejsze ,że z adresu na adres,poloecam.
07 lutego 2013 18:44
Hej Kobiety !!!

Ja wysylam z mojego konta w SparrKassie na konto mojej rodziny w PKO . Koszt 20zl za przekaz.

Przedtym wysylalam metoda WesternUnion przez Poczte, kasa dochodzi w 30minut, koszt wyzszy---- -

W kopercie wysylam 3 razy ale mniejsze sumy 20€, 5€, 50€. Udalo mi sie - doszlo!

Ale raz wyslylam normalno kartke w kopercie i doszla otwarta wienc ktos patrzyl czy kaska jest w srodku.

08 lutego 2013 11:25
giunta ksiazke mozesz wyslac w kopercie babelkowej, lub w kartoniku. Koszt przesylki do Polski ksiazki to ok 6 euro, zalezy ile ta ksiazka wazy. Nie musisz wysylac z potwierdzeniem, tylko zwykla paczke to tez taniej. Zawsze sie pytaja czy potrzebuje potwierdzenie, mowie ze nie, ale wszystko dochodzi i nie ma problemow.

Pozdrawiam
08 lutego 2013 11:37
zawsze sie tez pytają czy wysłać jako paczuszkę czy jako paczkę ja zawsze mówie ze jako paczuszke bo paczuszka jest tańsza mnie paczuszka trochę cięższa kosztowała 8,90 E wysyłalam wczoraj
08 lutego 2013 11:55
czytajcie Info-Tips. tam są często ogłoszenia polskich przewoźników, którzy zabierają paczki do kraju. ostanio wysyłałem około 13kg i zapłaciłem 15 EUR. dostajesz pokwitowanie i paczka zawsze dochodzi.

co do kasy, to najlepiej jak się ma dostęp do internetu i konto obsługiwane przez internet. przy pracy na umowę firma wpłaca mi wypłatę na konto i mogę robić przelewy. jeszcze tylko warto mieć konto w takim polskim banku, który ma bezpłatne bankomaty w Niemczech. np. PEKAO ma bezpłatne bankomaty w HYPYVEREINSBANK.

a tak wogóle, to najlepiej jednak wozić kasę do Polski i wymieniać, bo to najlepszy przelicznik.
08 lutego 2013 12:14
To nie jest Pekao SA, mój bank to PEKAO - ten z bykiem / teraz ma inne logo /.
08 lutego 2013 12:16
Na stronie banku można znaleźć wszystkie bankomaty tej grupy bankowej za granicą.
08 lutego 2013 12:32
czy to żubr, czy to byk - i tak wielki zwierz. byle by tylko naszej kasy nie rozkradli.
08 lutego 2013 13:39
W Polsce sa dwa PKO, PKO Bank Polski a drugi to PKO SA.
08 lutego 2013 13:54
Misiek, ja, żeby nie wozić kasy - w Polsce wypłacam z banku Euro - idę do kantoru wymienić i wracam do banku wpłacić złotówki. W grudniu w taki sposób w przeciągu pół godziny "zarobiłam" 180 zł ! rzelewy internetowe są nie do przecenienia. Z de robie opłaty - wysyłam synowi na studia - jestem ze wszystkimi zobowiązaniami na bieżąco. Kartę bankomatową też warto mieć, daje niewątpliwie poczucie bezpieczeństwa.
08 lutego 2013 17:31
nie ma dwóch banków pekao. jest bank PKO BP SA i bank PEKAO SA - widać różnicę?
09 lutego 2013 12:14 / 1 osobie podoba się ten post
Misiek prosze czytaj ze zrozumieniem. To sa dwa rozne banki, ktore maja bardzo podobna nazwe, tylko jeden nalezy jeszcze do nas, a ten inny kupil ktos inny, zreszta jak wiele innych rzeczy, ktore sa w Polsce ale sa nie polskie. To tyle do sprostowania!
09 lutego 2013 13:22
Misiek jest inteligentny i świetnie czyta ze zrozumieniem. Piszecie na tym forum takie różne "kocopoły", uważacie się za wszechwiedzące wyrocznie we wszystkich sprawach tego świata, a potem dziwicie się, że faceci uciekają nie tylko z tego forum, ale często też z Waszego życia.

I jeszcze raz powtarzam: NIE MA W POLSCE DWÓCH BANKÓW PKO!!!
09 lutego 2013 13:28
Misiek masz racje. a PEKAO sa dzialal juz za czsow komuny

09 lutego 2013 13:41
Hej! Witam krajankę i dzięki za wsparcie. Może "becia020" jest za młoda, żeby wiedzieć takie rzeczy, a jak coś wie, to nie wszystko, co wskazuje, że sama ma trudności ze zrozumieniem.

Ukończona germanistyka nie daje patentu na wszechwiedzę. Pozdrawiam.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.