Przesyłanie euro do kraju

07 lutego 2013 14:40
Ja wysyłam przez kierowców busa -koszt to 20euro,ale mam pewnosć,że pieniądze szybko trafią do danej osoby i najważniejsze ,że z adresu na adres,poloecam.
07 lutego 2013 18:44
Hej Kobiety !!!



Ja wysylam z mojego konta w SparrKassie na konto mojej rodziny w PKO . Koszt 20zl za przekaz.



Przedtym wysylalam metoda WesternUnion przez Poczte, kasa dochodzi w 30minut, koszt wyzszy---- -



W kopercie wysylam 3 razy ale mniejsze sumy 20€, 5€, 50€. Udalo mi sie - doszlo!

Ale raz wyslylam normalno kartke w kopercie i doszla otwarta wienc ktos patrzyl czy kaska jest w srodku.



08 lutego 2013 11:25
giunta ksiazke mozesz wyslac w kopercie babelkowej, lub w kartoniku. Koszt przesylki do Polski ksiazki to ok 6 euro, zalezy ile ta ksiazka wazy. Nie musisz wysylac z potwierdzeniem, tylko zwykla paczke to tez taniej. Zawsze sie pytaja czy potrzebuje potwierdzenie, mowie ze nie, ale wszystko dochodzi i nie ma problemow.

Pozdrawiam
08 lutego 2013 11:37
zawsze sie tez pytają czy wysłać jako paczuszkę czy jako paczkę ja zawsze mówie ze jako paczuszke bo paczuszka jest tańsza mnie paczuszka trochę cięższa kosztowała 8,90 E wysyłalam wczoraj
08 lutego 2013 11:55
czytajcie Info-Tips. tam są często ogłoszenia polskich przewoźników, którzy zabierają paczki do kraju. ostanio wysyłałem około 13kg i zapłaciłem 15 EUR. dostajesz pokwitowanie i paczka zawsze dochodzi.

co do kasy, to najlepiej jak się ma dostęp do internetu i konto obsługiwane przez internet. przy pracy na umowę firma wpłaca mi wypłatę na konto i mogę robić przelewy. jeszcze tylko warto mieć konto w takim polskim banku, który ma bezpłatne bankomaty w Niemczech. np. PEKAO ma bezpłatne bankomaty w HYPYVEREINSBANK.

a tak wogóle, to najlepiej jednak wozić kasę do Polski i wymieniać, bo to najlepszy przelicznik.
08 lutego 2013 12:14
To nie jest Pekao SA, mój bank to PEKAO - ten z bykiem / teraz ma inne logo /.
08 lutego 2013 12:16
Na stronie banku można znaleźć wszystkie bankomaty tej grupy bankowej za granicą.
08 lutego 2013 12:32
czy to żubr, czy to byk - i tak wielki zwierz. byle by tylko naszej kasy nie rozkradli.
08 lutego 2013 13:39
W Polsce sa dwa PKO, PKO Bank Polski a drugi to PKO SA.
08 lutego 2013 13:54
Misiek, ja, żeby nie wozić kasy - w Polsce wypłacam z banku Euro - idę do kantoru wymienić i wracam do banku wpłacić złotówki. W grudniu w taki sposób w przeciągu pół godziny "zarobiłam" 180 zł ! rzelewy internetowe są nie do przecenienia. Z de robie opłaty - wysyłam synowi na studia - jestem ze wszystkimi zobowiązaniami na bieżąco. Kartę bankomatową też warto mieć, daje niewątpliwie poczucie bezpieczeństwa.
08 lutego 2013 17:31
nie ma dwóch banków pekao. jest bank PKO BP SA i bank PEKAO SA - widać różnicę?
09 lutego 2013 12:14 / 1 osobie podoba się ten post
Misiek prosze czytaj ze zrozumieniem. To sa dwa rozne banki, ktore maja bardzo podobna nazwe, tylko jeden nalezy jeszcze do nas, a ten inny kupil ktos inny, zreszta jak wiele innych rzeczy, ktore sa w Polsce ale sa nie polskie. To tyle do sprostowania!
09 lutego 2013 13:22
Misiek jest inteligentny i świetnie czyta ze zrozumieniem. Piszecie na tym forum takie różne "kocopoły", uważacie się za wszechwiedzące wyrocznie we wszystkich sprawach tego świata, a potem dziwicie się, że faceci uciekają nie tylko z tego forum, ale często też z Waszego życia.

I jeszcze raz powtarzam: NIE MA W POLSCE DWÓCH BANKÓW PKO!!!
09 lutego 2013 13:28
Misiek masz racje. a PEKAO sa dzialal juz za czsow komuny

09 lutego 2013 13:41
Hej! Witam krajankę i dzięki za wsparcie. Może "becia020" jest za młoda, żeby wiedzieć takie rzeczy, a jak coś wie, to nie wszystko, co wskazuje, że sama ma trudności ze zrozumieniem.

Ukończona germanistyka nie daje patentu na wszechwiedzę. Pozdrawiam.