Życie polskich opiekunek w Niemczech - problemy i doświadczenia

17 lutego 2017 13:53 / 6 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Mylisz się Dodusiu .....zaparcia ma Marcia . Knorra to najwyżej krewetki wąsami posmyrają podczas wydalania . Podobnoż rechocze na kibelku okrutnie ....tak go gilgotają . Ino " ujście " ma też mocno rozkalibrowane . Też podobnoż ......albo to plotki ? :plotki:

Wybacz starej kobiecie Basiu. Moze i cos mi się popiętroliło, ale.....stare ludzie tak majo.... Ależ mówisz, że rozkalibrowane ...ujscie ...to?
Pacz , co to się ludziom porobić może....od banalnych krewetek....
17 lutego 2017 14:01 / 2 osobom podoba się ten post
doda1961

Nie daj się Niemcowi Zosiu, nie daj się :-), a w naszej bandzie jest fajnie i baaaardzo wesoło :-)
Ja jestem szczęsciarą, bo ,,moi " Niemcy mają poczucie humoru, co z kolei długo mnie dziwiło, znając stereotypy:-)

Doda,ślicznie wyglądasz na tym zdjęciu,to zdjęcie z miejsca Twojej pracy?
17 lutego 2017 14:21 / 7 osobom podoba się ten post
Zosia68

Doda,ślicznie wyglądasz na tym zdjęciu,to zdjęcie z miejsca Twojej pracy?

Dziękuję Zosiu , to jest miejsce , gdzie spędzam pauzy...., choć nie miałabym nic przeciwko temu, aby było to miejsce mojej pracy
17 lutego 2017 14:29 / 3 osobom podoba się ten post
Zosiu68 mam takie pytanie do Ciebie....dlaczego masz zamknięty profil? W naszej bandzie to nie mamy nic do ukrycia
17 lutego 2017 14:35 / 3 osobom podoba się ten post
sandy1234

Dzien dobry,mam na imię (usunięte na prośbę autora), mieszkam w Niemczech i studiuje pracę socjalną. Piszę pracę licencjacką o życiu polskich opiekunek w Niemczech. Chciałabym przeprowadić Interwiew z polskimi opiekunkami, które pracują w Niemczech (blisko Aachen, Köln albo Dortmund, Unna) aby dowiedzieć się jake problemy opiekunki mają w niemczech i jak praca społeczna może wspierać opiekunki. Byłabym bardzo wdzięczna, gdy by może którąś z pań postanowiła by porozmawiać ze mną prszy kawie na ten temat. Proszę napisać mi maila:
(usunięte na prośbę autora)

`Ja się czuję jak artystka ,która wyjeżdża na "turnee" czasami na dłużej ,czasami krócej,To ja wybieram miejsce i czas.To ja wybieram "partnera lub partnerkę"   a potem się okazuje,czy pasujemy do siebie.Jeśli tak to po urlopie w naszej cudownej Polsce wracam ,jeśli nie to szukam dalej "bo wszyskie niemce nasze są"Nie czuję się wykorzystywana,nie czuję się niewolnicą.To na razie tyle.
17 lutego 2017 14:37 / 5 osobom podoba się ten post
Zosia68

Doda,ślicznie wyglądasz na tym zdjęciu,to zdjęcie z miejsca Twojej pracy?

Hahahahahaha!!! no i akuku! Tutaj nic mnie nie zdziwi nic a nic
17 lutego 2017 14:39 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Zosiu68 mam takie pytanie do Ciebie....dlaczego masz zamknięty profil? W naszej bandzie to nie mamy nic do ukrycia :nie wolno1:

bo umnie to kiepsko z tym klikaniem,zaraz sprobuję to otworzyć
17 lutego 2017 14:55 / 3 osobom podoba się ten post
Zosia68

bo umnie to kiepsko z tym klikaniem,zaraz sprobuję to otworzyć

Acha...no nic, tak tylko zapytałam, bo pomyślałam, że jesteś tutaj....INCOGNITO.....
17 lutego 2017 15:05 / 4 osobom podoba się ten post
doda1961

Acha...no nic, tak tylko zapytałam, bo pomyślałam, że jesteś tutaj....INCOGNITO.....:-)

konto już dostępne, a pochwaliłam Twój wygląd,dlatego,że ostatnio bardzo są poruszane tematy,jak to polskie opiekunki w Niemczech są nieszczęśliwe ,wykorzystywane i potrzebują wszelakiego wsparcia i obrony, no i pomyślałam,że  Ty jesteś przykładem, że  można być bardzo zadowolonym z tej pracy,podobnie jak ja.
17 lutego 2017 15:40 / 11 osobom podoba się ten post
Prawie się popłakałam ze śmiechu czytając tego posta. Nie wiem skąd Ci się to bierze ale naprawdę marnujesz się w opiece. Masz niesamowity talent. Przyznaję szczerze, że wolałabym Ci nie podpaść bo raczej kiepsko się widzę w słownej woltyżerce z Tobą. Buziole.....a taki miałam kiepski humor. Już nie mam.
Tylko nie bierz mnie sobie na cel.
17 lutego 2017 15:52 / 4 osobom podoba się ten post
Zosia68

konto już dostępne, a pochwaliłam Twój wygląd,dlatego,że ostatnio bardzo są poruszane tematy,jak to polskie opiekunki w Niemczech są nieszczęśliwe ,wykorzystywane i potrzebują wszelakiego wsparcia i obrony, no i pomyślałam,że  Ty jesteś przykładem, że  można być bardzo zadowolonym z tej pracy,podobnie jak ja.

A gdzież te tematy są poruszane? Na nic nie trafiłam.
17 lutego 2017 15:54 / 4 osobom podoba się ten post
Alina

A gdzież te tematy są poruszane? Na nic nie trafiłam.

Ostatnio na RTL :Magda dass schon.." Alinko,ty zostaw te ksiąki bo wypadniesz z gry...
17 lutego 2017 15:58 / 3 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Ostatnio na RTL :Magda dass schon.." Alinko,ty zostaw te ksiąki bo wypadniesz z gry...:-)

Nawet gdybym nie miała książek to i tak nie mam dostępu do telewizji,a internet muszę sobie reglamentować aby mi na cały miesiąc starczył. Ksiązki, kicia i spacery to cała moja rozrywka.
17 lutego 2017 16:04 / 1 osobie podoba się ten post
"Magda macht dass schon" - to tytuł poprawny,dziś nie myslę...

Alinko,tylko przypominam,że tu tez wpadaj od czasu do czasu.
17 lutego 2017 16:04 / 2 osobom podoba się ten post
"Magda macht dass schon" - to tytuł poprawny,dziś nie myslę...

Alinko,tylko przypominam,że tu tez wpadaj od czasu do czasu.