Internet w Niemczech

16 lutego 2016 09:59 / 1 osobie podoba się ten post
Daria01

Dziękuję, rozwinęłaś myśl wystarczająco :-) Zastanawiam się jeszcze nad zakupem i postaram się porównać parametry innych, które są za podobne pieniądze. Ale póki co to ten będzie "pewniak".

Porównuj, porównuj, dla siebie szukasz- w necie jest mnóstwo informacji z jaką szybkością transfer danych się odbywa, czy w jakiej technologii pracuje taki modem. Te modemy usb są popularne w sieciach, które oferują internet pre-paid.Są też z opcją LTE, ale tych nie polecam- net owszem szybki, ale żre transfer, można potem na doładowania nie wyrobić :) Zanim zdecydujesz się na konkretnego operatora niemieckiego, to sprawdż koniecznie, czy w okolicach, w których będziesz przebywać, jest dobry zasięg- jak nie ma, to i własciwy modem cudu nie dokona.
Tu masz jeszcze dyskusję na temat doboru modemów- najważniejsze informacje są zawarte.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=28295
18 lutego 2016 09:42 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Porównuj, porównuj, dla siebie szukasz- w necie jest mnóstwo informacji z jaką szybkością transfer danych się odbywa, czy w jakiej technologii pracuje taki modem. Te modemy usb są popularne w sieciach, które oferują internet pre-paid.Są też z opcją LTE, ale tych nie polecam- net owszem szybki, ale żre transfer, można potem na doładowania nie wyrobić :) Zanim zdecydujesz się na konkretnego operatora niemieckiego, to sprawdż koniecznie, czy w okolicach, w których będziesz przebywać, jest dobry zasięg- jak nie ma, to i własciwy modem cudu nie dokona.
Tu masz jeszcze dyskusję na temat doboru modemów- najważniejsze informacje są zawarte.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=28295

Tinuś - dziękuję Ci bardzo. Niestety moje ograniczenia czasowo - umiejętnościowe, nie pozwoliły mi na przeczytanie (i zrozumienie) wszystkiego co znalazłam w necie. Dlatego zdaję się na Ciebie! 
08 czerwca 2016 17:00
Mam pytanie.Czy ktoś korzystał ze wzmacniacza wifi? Jesli tak czy rzeczywiscie sygnał jest silniejszy i jest taki prosty w obsłudze jak piszą? Gdzie lepiej kupić-w Pl czy De? Co prawda nie wracam juz tutaj ale chciałabym wiedziec na przyszłośc. W moim ''pokoju'' nie mogę korzystac z internetu bo router jest za daleko,za to koło łóżka Pdp pięć kresek!I tak została mi kuchnia do dyspozycji
08 czerwca 2016 17:09 / 1 osobie podoba się ten post
agama

Mam pytanie.Czy ktoś korzystał ze wzmacniacza wifi? Jesli tak czy rzeczywiscie sygnał jest silniejszy i jest taki prosty w obsłudze jak piszą? Gdzie lepiej kupić-w Pl czy De? Co prawda nie wracam juz tutaj ale chciałabym wiedziec na przyszłośc. W moim ''pokoju'' nie mogę korzystac z internetu bo router jest za daleko,za to koło łóżka Pdp pięć kresek!I tak została mi kuchnia do dyspozycji:-(

Zamiast puszki możesz użyć wyprofilowanej w półokrąg folii aluminiowej spożywczej, złożonej kilka razy dla pogrubienia.
http://techtrendy.pl/title,Zrob-to-sam-jak-za-pomoca-puszki-zwiekszyc-zasieg-sieci-Wi-Fi,wid,16227639,wiadomosc.html?ticaid=517279
A tu prościej wyjaśnione:
https://www.youtube.com/watch?v=HmWrL_pN62c
 
08 czerwca 2016 17:15
Dziękuję
19 listopada 2016 12:13
Witam. Mam do Was takie pytanie. Od rodziny osoby, do której jadę, dowiedziałam się, że mogę korzystać z internetu w Niemczech. Warunek jest tylko jeden: musiałabym kupić sobie modem i kartę sim u operatora. Pytanie brzmi: Jaki kupić modem i jak w ogóle się do tego zabrać.Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedzi :)
19 listopada 2016 16:32 / 3 osobom podoba się ten post
hania69

Witam. Mam do Was takie pytanie. Od rodziny osoby, do której jadę, dowiedziałam się, że mogę korzystać z internetu w Niemczech. Warunek jest tylko jeden: musiałabym kupić sobie modem i kartę sim u operatora. Pytanie brzmi: Jaki kupić modem i jak w ogóle się do tego zabrać.Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedzi :)

W Aldiku możesz sobie kupić modem,a może lepiej w T mobile.
Szkoda ,że rodzina tego przy telefonie nie załatwi.Wlan w pakiecie  nie jest drogi.
28 listopada 2016 14:14 / 2 osobom podoba się ten post
Problemy z dostępem do internetu, łączności telefonicznej i telewizji kablowej ma w Niemczech ok. 900 tysięcy klientów Deutsche Telekom - powiedział w poniedziałek rano agencji DPA rzecznik operatora. Abonenci zostali poproszeni o wyłączenie routerów z sieci i włączenie ich z powrotem po przerwie. W wielu przypadkach metoda ta okazała się skuteczna.
Rzecznik poinformował, że nie ma zakłóceń w samej sieci, a przyczyną awarii są routery - urządzenia mające zapewniać do niej dostęp. Wyjaśnił, że występują problemy z identyfikacją routerów przy logowaniu.
Operator usuwa usterki
W poniedziałek rano operator rozprowadził nowe oprogramowanie, które ma zlikwidować usterkę. Abonenci zostali poproszeni o wyłączenie routerów z sieci i włączenie ich z powrotem po przerwie. W wielu przypadkach metoda ta okazała się skuteczna.
Problemy wystąpiły na całym obszarze Niemiec, ale ustalono, że dotyczą tylko niektórych typów routerów. Trwają szczegółowe analizy. Dokładne przyczyny awarii nie są jeszcze znane.
28 listopada 2016 19:04 / 1 osobie podoba się ten post
No nie miałam dostępu aż 24h!a niedaleko inne osoby miały.
17 grudnia 2016 06:45 / 1 osobie podoba się ten post
Kobitki doradzcie.....pomozcie ostatnio jak przybylam do tego Raju dostalam nr do WI FI i z tego korzystalam teraz po powrocie zalanczam lapka,,,,,,samo wskoczylo net dziala tylko to nie ta nazwa,,,,,,,pisze publiczne czy tak moze byc czy mnie kto nie podliczy po powrocie ciemna jestem glowa boli poradzcie to nie ten watek ale nie moge znalesc wlasciwego......bede czekac......na wasze rady noi tne dalej.........
17 grudnia 2016 14:21 / 1 osobie podoba się ten post
Babka

Kobitki doradzcie.....pomozcie ostatnio jak przybylam do tego Raju dostalam nr do WI FI i z tego korzystalam teraz po powrocie zalanczam lapka,,,,,,samo wskoczylo net dziala tylko to nie ta nazwa,,,,,,,pisze publiczne czy tak moze byc czy mnie kto nie podliczy po powrocie ciemna jestem glowa boli poradzcie to nie ten watek ale nie moge znalesc wlasciwego......bede czekac......na wasze rady :zywoplot: noi tne dalej.........

Tnij dalej Babko i nie cykaj. Najwyraźniej została wykupiona usługa statycznego IP. Ja też tu tak mam. Jak masz ikonę ławeczki koło połaczenia to też nic takiego.
17 grudnia 2016 15:14 / 1 osobie podoba się ten post
Ja na szczęście zawsze trafiam na internet od Vodafone , z takim bajeranckim urządzeniem box-em na wi- fi i necik śmiga jak szalony. Za 1wszym razem trzeba się tylko hasłem zalogować. I wg mnie to jest najlepsze rozwiązanie.
17 grudnia 2016 18:20 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Tnij dalej Babko i nie cykaj. Najwyraźniej została wykupiona usługa statycznego IP. Ja też tu tak mam. Jak masz ikonę ławeczki koło połaczenia to też nic takiego.

Dzieki Tna........tak tez po cichu myslalam ale Wasze opinie fachowa rada to duzo..........dziekuje
19 grudnia 2016 18:21
Witajcie potrzebuje pomocy ostatnio pisalam ze jade do Bonn do pracy i nie wyszla ta praca ,jutro w nocy wyjezdzam do okolic Hamburga ,,deutch evern ,, nie bede miala tam internetu jestem zalamana poniewaz nie bede miala kontaktu z rodzina kazdy na komorkach ale najwazniejsze ze moj przyszly narzeczony jest w irlandii i tylko na mesengrzerze lub skeyp rozmawiamy .POLECCIE MI DOBRY INTERNET PROSZE JAKI KUPIC ZEBY BYL DOBRY ,WIECIE COS NA TEMAT SIECI LEBARA ??PROSZE DAJCIE MI JAK NAJSZYBSZA ODPOWIEDZ POMOCNA bede na wsi boze glowa juz mnie boli tyle lez wylalam....wiem ze to poskarzyjki temat inny ale juz mi obojetne gdzie pisze :(
19 grudnia 2016 18:26
Diarana

Witajcie potrzebuje pomocy ostatnio pisalam ze jade do Bonn do pracy i nie wyszla ta praca ,jutro w nocy wyjezdzam do okolic Hamburga ,,deutch evern ,, nie bede miala tam internetu jestem zalamana poniewaz nie bede miala kontaktu z rodzina kazdy na komorkach ale najwazniejsze ze moj przyszly narzeczony jest w irlandii i tylko na mesengrzerze lub skeyp rozmawiamy .POLECCIE MI DOBRY INTERNET PROSZE JAKI KUPIC ZEBY BYL DOBRY ,WIECIE COS NA TEMAT SIECI LEBARA ??PROSZE DAJCIE MI JAK NAJSZYBSZA ODPOWIEDZ POMOCNA bede na wsi boze glowa juz mnie boli tyle lez wylalam....wiem ze to poskarzyjki temat inny ale juz mi obojetne gdzie pisze :(