PDP z Alzheimerem - po czyjej stronie leży odpowiedzialność

17 marca 2017 16:44 / 12 osobom podoba się ten post
salazar

A ja chciałam tylko dodać, że zamykanie pdp wbrew jego woli z punktu widzenia prawa jest zabronione. Nie twierdzę, że to właściwe, stwierdzam tylko fakt.

Dokładnie tak, jak piszesz.
W moim ostatnim miejscu pracy miałam babcię z demencją /wg rodziny początkującą/........wg mojej oceny "galopującą". Babcia nie miała żadnej grupy, miała swoje klucze do domu, kasę w portfelu itd.
Któregos dnia pojechałam ją odebrać po spotkaniu seniorów. Wchodzę...............a babci nie ma, pytam wszystkich czy nie wiedza co sie stało........Oczywiście nikt nic nie wiedział. 
Szukałam jej ponad 2 godziny, wróciłam do domu,babci nie ma,  dzwonie do syna i opowiadam całą sytuację.
A on mi na to, ze jego matka nie jest ubezwłasnowolniona i może robic co chce, pójśc gdzie chce i wracać kiedy jej się podoba, a ja mam się nie martwić, bo za nią nie odpowiadam. Ona odpowiada sama za siebie. To on powiedział, ze kluczy nie mozna jej zabrać, bo byłoby to uwięzienie, a to w DE jest karane.
17 marca 2017 20:18 / 9 osobom podoba się ten post
Dobrze, więcej się nie będę tłumaczyła ze swojej nieodpowiedzialności, ale znowu dopadają mnie zmory: po co Ci to, Ty to powinnaś się tutaj tylko przywitać i ani jednego zdania więcej nie pisać.
17 marca 2017 20:28 / 8 osobom podoba się ten post
Zofija

Dobrze, więcej się nie będę tłumaczyła ze swojej nieodpowiedzialności, ale znowu dopadają mnie zmory: po co Ci to, Ty to powinnaś się tutaj tylko przywitać i ani jednego zdania więcej nie pisać.:palka::palka::palka:

E tam Zośka ,nie przejmuj się ,rób swoje ,zawsze znajdą się mądrzejsze ))
17 marca 2017 20:30 / 6 osobom podoba się ten post
Zofija

Dobrze, więcej się nie będę tłumaczyła ze swojej nieodpowiedzialności, ale znowu dopadają mnie zmory: po co Ci to, Ty to powinnaś się tutaj tylko przywitać i ani jednego zdania więcej nie pisać.:palka::palka::palka:

Zosiu, dlaczego odbierasz dyskusję tak bardzo do siebie? Nie wiem, ale to zdaje się jest wolny temat, no to wymieniam się poglądami i tyle. O ile umiem czytać, to nikt Ciebie nie krytykował, a zdania mogą być różne.
17 marca 2017 20:35 / 6 osobom podoba się ten post
Zofija

Dobrze, więcej się nie będę tłumaczyła ze swojej nieodpowiedzialności, ale znowu dopadają mnie zmory: po co Ci to, Ty to powinnaś się tutaj tylko przywitać i ani jednego zdania więcej nie pisać.:palka::palka::palka:

Zosieńko 
17 marca 2017 20:38 / 5 osobom podoba się ten post
emilia

Zosiu, dlaczego odbierasz dyskusję tak bardzo do siebie? Nie wiem, ale to zdaje się jest wolny temat, no to wymieniam się poglądami i tyle. O ile umiem czytać, to nikt Ciebie nie krytykował, a zdania mogą być różne.

No, jakoś tak poczułam się dziwnie, jakby pod obstrzałem, nie ważne, to moje subiektywne odczucia.
17 marca 2017 20:41 / 12 osobom podoba się ten post
emilia

Zosiu, dlaczego odbierasz dyskusję tak bardzo do siebie? Nie wiem, ale to zdaje się jest wolny temat, no to wymieniam się poglądami i tyle. O ile umiem czytać, to nikt Ciebie nie krytykował, a zdania mogą być różne.

Dziwisz się Emilio,że się zdenerwowała?  Zosia to bardzo odpowiedzialna opiekunka,ma duże doświadczenie i nie zrobiłaby nigdy niczego wbrew pdp czy jego rodzinie,a tu takie dziwne poruszenie się zrobiło na jej post.
Pisała kiedyś bloga,posypal się na nią grad postów,ja osobiście nie zniosłabym tego tak cierpliwie jak ona. Nie jesteśmy na jej szteli,wiemy tyle ile sama napisze i jeśli wolno jej zostawić pdp samego to znaczy,że nie robi niczego niewłaściwego,a komentarze typu: ja to bym nie zostawiła samego z Al,albo jak można samego go zostawić ... są co najmniej nie na miejscu.
17 marca 2017 20:43 / 8 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Dziwisz się Emilio,że się zdenerwowała?  Zosia to bardzo odpowiedzialna opiekunka,ma duże doświadczenie i nie zrobiłaby nigdy niczego wbrew pdp czy jego rodzinie,a tu takie dziwne poruszenie się zrobiło na jej post.
Pisała kiedyś bloga,posypal się na nią grad postów,ja osobiście nie zniosłabym tego tak cierpliwie jak ona. Nie jesteśmy na jej szteli,wiemy tyle ile sama napisze i jeśli wolno jej zostawić pdp samego to znaczy,że nie robi niczego niewłaściwego,a komentarze typu: ja to bym nie zostawiła samego z Al,albo jak można samego go zostawić ... są co najmniej nie na miejscu.

No i Cię lubię za to 
17 marca 2017 21:00 / 7 osobom podoba się ten post
Zofija

Dobrze, więcej się nie będę tłumaczyła ze swojej nieodpowiedzialności, ale znowu dopadają mnie zmory: po co Ci to, Ty to powinnaś się tutaj tylko przywitać i ani jednego zdania więcej nie pisać.:palka::palka::palka:

Pisz i se glowy nie zawracaj. Wypowiadaja sie i pytaja nie krytykuja a dalas im powod do przemyslenia wspolnego jak to jest z samodzielnoscia podopiecznego. Lubie ciebie czytac.
17 marca 2017 21:20 / 6 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Dziwisz się Emilio,że się zdenerwowała?  Zosia to bardzo odpowiedzialna opiekunka,ma duże doświadczenie i nie zrobiłaby nigdy niczego wbrew pdp czy jego rodzinie,a tu takie dziwne poruszenie się zrobiło na jej post.
Pisała kiedyś bloga,posypal się na nią grad postów,ja osobiście nie zniosłabym tego tak cierpliwie jak ona. Nie jesteśmy na jej szteli,wiemy tyle ile sama napisze i jeśli wolno jej zostawić pdp samego to znaczy,że nie robi niczego niewłaściwego,a komentarze typu: ja to bym nie zostawiła samego z Al,albo jak można samego go zostawić ... są co najmniej nie na miejscu.

Ale ten temat to nie jest blog Zosi, to temat jak każdy inny i mozna wyrazić swoje zdanie? Nikt nie negował ani doświadczenia, ani tego, co robi. Dyskusja, jakich wiele jest na forum. Tak, ja bym z PDP ze zdiagnozowanym AL postępowała inaczej - wolno mi? Czy wolno mi mieć swoje zdanie? Cały czas mam tylko i wyłącznie pacjentów z silną demencją, demencją + AL, albo AL. A zresztą, nie krytykowałam postępowania Zosi, niezależnie od swoich własnych doświadczeń. Na temat ograniczania wolności, ja osobiście, podkreślam, osobiście nie wiem, jakbym się czuła, niezależnie od tego, czy rodzina miałaby pretensje, czy nie, gdyby taki pacjent wyszedł sam i na przykład wpadł pod auto, albo coś innego by się stało. O innych moich odczuciach nie piszę.
17 marca 2017 21:29 / 7 osobom podoba się ten post
Zofija

Dobrze, więcej się nie będę tłumaczyła ze swojej nieodpowiedzialności, ale znowu dopadają mnie zmory: po co Ci to, Ty to powinnaś się tutaj tylko przywitać i ani jednego zdania więcej nie pisać.:palka::palka::palka:

Zofijko,ja lubię ciebie czytać.Twoje posty są lekkie i naturalne.a emocje wyrażasz z wyczuciem.  Więc skrobaj dalej.nie czaj się 
17 marca 2017 23:43 / 12 osobom podoba się ten post
Kama84

Zofijko,ja lubię ciebie czytać.Twoje posty są lekkie i naturalne.a emocje wyrażasz z wyczuciem.:aniolki:  Więc skrobaj dalej.nie czaj się :yo:

Ja też lubię Zofijkę czytać. Ponad te zalety, które wymieniłaś przedłożyłbym jeszcze, że nikogo swoimi wpisami nie obraża. 
18 marca 2017 11:16 / 10 osobom podoba się ten post
Zofija

Dobrze, więcej się nie będę tłumaczyła ze swojej nieodpowiedzialności, ale znowu dopadają mnie zmory: po co Ci to, Ty to powinnaś się tutaj tylko przywitać i ani jednego zdania więcej nie pisać.:palka::palka::palka:

Zosiu za bardzo bierzesz wszystko do siebie . Ja akurat poparłam Ciebie, bo wiem że w Niemczech nie wszystko jest czarno białe. Pracujemy zgodnie ze swoim doświadczeniem, ale dużo zależy od rodziny i Podopiecznego. Staram się utrzymywać prywtne kontakty z innymi opiekunkami i co się nasłuchałam to moje. Bardzo ciekawie piszesz, nie wszystko zrobiłabym tak jak Ty, ale to Ty jesteś na miejscu i nie odważyłabym się krytykować Twojego postępowania. Pozdrawiam z zimnej, wietrznej i mokrej Badenii Witembergii.
18 marca 2017 11:17 / 15 osobom podoba się ten post
Zofija

Dobrze, więcej się nie będę tłumaczyła ze swojej nieodpowiedzialności, ale znowu dopadają mnie zmory: po co Ci to, Ty to powinnaś się tutaj tylko przywitać i ani jednego zdania więcej nie pisać.:palka::palka::palka:

Zosia ...pisz , opisuj  Z Twoich opisów wynika , że piszesz szczerze tak jak czujesz , jak widzisz . Dla mnie jesteś jedną z najbardziej otwartych osób i ja to doceniam  ......Nawet gdybyś kiedyś popełniła jakis błąd to też napisz , jest grupka na forum , która Cię będzie bronić w razie " w " ..... Błędy są rzeczą ludzką ...nikt  z nas nie jest nieomylnym , tylko niektórym tak się po prostu wydaje , że są naj ..naj ..naj ....Napisałam ogólnie , nie mam na mysli nikogo , tylko ogólnie ....a Ty Zośka pisz ...Janiołka Ci nie pierdyknę , bo by za " mgło " było
18 marca 2017 11:45 / 12 osobom podoba się ten post
Popieram Basie pisz Zosiu jestes szczera a za szerosc czasem sie placi.......juz kilka dziwczyn pewno i za to zwialo ale czy oto chodzi na forum my tu nie od tego aby oceniac moze bardziej doceniac komu nie pasuje sie nie podpisuje i juz nikt za Ciebie pracy nie wykona nie kazdy ma siedzaca....i nie kazdy przybylby na twoje miejsce