Asertywność opiekunki

19 października 2017 11:19
Dziewczyny chyba źle mnie zrozumiałyście. Nie chodzi mi o to, żeby stawiać własne warunki tylko o to, że nie musimy się zgadzać się na sytuację gdy starszy pan nas podrywa a my przymykamy na to oko bo boimy się stracić pracę. Gdy jest to niewinny flirt to okey ale gdy sytuacja robi się bardziej napastliwa to musimy stanowczo powiedzieć nie.
19 października 2017 18:08 / 6 osobom podoba się ten post
MonikaB

Dziewczyny chyba źle mnie zrozumiałyście. Nie chodzi mi o to, żeby stawiać własne warunki tylko o to, że nie musimy się zgadzać się na sytuację gdy starszy pan nas podrywa a my przymykamy na to oko bo boimy się stracić pracę. Gdy jest to niewinny flirt to okey ale gdy sytuacja robi się bardziej napastliwa to musimy stanowczo powiedzieć nie.

Ja bym nie ryzykowała nawet z niewinnym flirtem, bo on tylko z naszego punktu widzenia może być niewinny, a dla tego starszego pana już niekoniecznie.
Najlepiej zdusić takie coś w zarodku lub pana zmienić na panią, jak inaczej się nie da. A i tak bywa.
19 października 2017 18:34 / 4 osobom podoba się ten post
Żadne romanse z PdP ani jego żoną...to praca a nie przyjemność...przyjemność po wypłacie, gdy się wróci do Polski ( jeśli przyjemność czeka w domu)...
19 października 2017 18:43 / 2 osobom podoba się ten post
opiekun.5

Żadne romanse z PdP ani jego żoną...to praca a nie przyjemność...przyjemność po wypłacie, gdy się wróci do Polski ( jeśli przyjemność czeka w domu)...:-)

Masz chlopie racje , choc raz)))
19 października 2017 18:45
magdzie

Masz chlopie racje , choc raz)))

Ja zawsze mam rację ylko Ty opacznie czytasz... a może jednym okiem czytasz...
19 października 2017 18:47 / 1 osobie podoba się ten post
opiekun.5

Ja zawsze mam rację ylko Ty opacznie czytasz... a może jednym okiem czytasz...

Dobrze czytam..., no chyba ze w danej chwili  soczewek nie mam 
19 października 2017 18:49
magdzie

Dobrze czytam..., no chyba ze w danej chwili  soczewek nie mam :lol3:

10 stycznia 2018 20:05 / 6 osobom podoba się ten post
Asertywność w tym zawodzie, w mojej ocenie to klucz do sukcesu. I ta cecha,  powinna być na równi wymagana, obok znajmości języka. 
Podaję przykład: jak już wcześniej pisałem, palę tu drewnem w kominku. W domu jest miło i ciepło, ale wymaga to ode mne większego nakładu pracy. No lubię jak ogień pali się za szybą, chociaż w domu jest nowoczesny piec na ogrzewanie olejowe. 
Oszczędność oleju chyba jednak za bardzo się spodobała, ponieważ otrzymałem propozycję nie do odrzucenia, popalać także w drugim kominku, znajdującym się w drugiej części domu.
"Daj kurze grzędę, a ona: wyżej siędę".
10 stycznia 2018 20:23 / 8 osobom podoba się ten post
Knorr

Asertywność w tym zawodzie, w mojej ocenie to klucz do sukcesu. I ta cecha,  powinna być na równi wymagana, obok znajmości języka. 
Podaję przykład: jak już wcześniej pisałem, palę tu drewnem w kominku. W domu jest miło i ciepło, ale wymaga to ode mne większego nakładu pracy. No lubię jak ogień pali się za szybą, chociaż w domu jest nowoczesny piec na ogrzewanie olejowe. 
Oszczędność oleju chyba jednak za bardzo się spodobała, ponieważ otrzymałem propozycję nie do odrzucenia, popalać także w drugim kominku, znajdującym się w drugiej części domu.
"Daj kurze grzędę, a ona: wyżej siędę".
:jesienne_sprzatanie::jesien::suszenie::gotowanie::odpoczynek_kominek:

No , ale ja tu nic nie wyczytałam o asertywności 
10 stycznia 2018 22:12 / 5 osobom podoba się ten post
margaritka59

No , ale ja tu nic nie wyczytałam o asertywności :-(

Tyle ma tego palenia, ze nie dokonczyl posta.
10 stycznia 2018 22:27 / 4 osobom podoba się ten post
hawana

Tyle ma tego palenia, ze nie dokonczyl posta.

Wczoraj Knorr zapowiedział, że dzisiaj , po 21-ej nie będzie go z nami.
10 stycznia 2018 22:28 / 4 osobom podoba się ten post
margaritka59

Wczoraj Knorr zapowiedział, że dzisiaj , po 21-ej nie będzie go z nami.

Przewidzial, ze bedzie zajety paleniem?
10 stycznia 2018 22:35 / 3 osobom podoba się ten post
hawana

Przewidzial, ze bedzie zajety paleniem?

A ja tego nie wiem 
11 stycznia 2018 09:07 / 3 osobom podoba się ten post
margaritka59

A ja tego nie wiem :spotkanie:

Moze dla odmiany zapali cygaro
04 lutego 2018 16:13 / 10 osobom podoba się ten post
z FB:) 11 PRZYKAZAŃ OPIEKUNKI ********************************* 1. Nie bój się mówić po niemiecku, bez względu na to czy mówisz dobrze czy źle!
2. Bądź miła, ale stanowcza, nie podlizuj się, bo obróci się to przeciwko Tobie!
3. Znaj swoja wartość i nie daj sobą pomiatać!
4. Myśl pozytywnie i pamiętaj, ze delegacja to okres przejściowy!
5. Nie oczekuj wdzięczności od pacjentów, bądź ich rodzin, bywają bardzo toksyczni!
6. Zabierz ze sobą swoje ulubione przyprawy, książki i koniecznie laptopa, oraz dobry słownik!
7. Egzekwuj swoje prawa, czyli wolne itd....
8. Naucz się odmawiać, jeśli coś jest wbrew Twojej woli w sensie obowiązków itd......
9. Zorganizuj sobie wolne chwile, aby zwiedzać, bądź odreagować!
10. Nigdy nie narzekaj, ze masz źle w życiu, że w Polsce nie masz pracy i nie rób z siebie ofiary losu!
11.dBAJ o siebie i nie odmawiaj sobie małych przyjemności,to poprawi ci humor:)