Komputerowe SOS 2

23 marca 2017 16:04
Polećcie mi proszę jakiś darmowy program do "wyczyszczenia" komputera.

Strasznie mi muli laptop. Na stronie banku np. myślałam,że wyjdę z siebie. Tak długo kręciło się kółeczko podczas robienia przelewów, a odświeżyć wtedy nie można ;) :p

Mam "Odkurzacz", "Adw Cleaner", ale widocznie to za mało.
26 marca 2017 19:55 / 1 osobie podoba się ten post
emilia

U mnie dni lecą w tak zastraszającym tempie, że aż sama się dziwię. Parę wypadów do centrum mam za sobą, kasy nieco w portfelu ubyło, niestety. Nie wiem, czy za tym pobytem zdąże nowości w muzeach obczaić, ale nic to straconego. Jak dobrze wszystko się ułoży i pójdzie zgodnie z planami mojego szefa - to już praca w DE mi nie grozi !
Pogoda piękna, jak na razie, spacerowa, ale w mieszkaniu, po 3 miesiącach mojej nieobecności trochę zajęć mam. I od końca kwietnia następne mieszkanie idzie do remontu, nowy najemca chce się  od czerwca wprowadzić, oj, nudzić to się nie będę. Ale się bardzo cieszę, aby wszystko się udało !

Wątek komputerowy przeniesiony, http://opiekunki24.pl/forum/temat/2846/wzajemna-pomoc-/komputerowe-sos-2

Emilia, tu Cię łapię, bo mam "problema". Pisałam w komputerowym kąciku.

Możesz mi polecić jakiś darmowy program czyszczący?
Mam AdwCleaner i "odkurzacz", ale one niby nic nie wynajdują na komputerze.
Cookies też systematycznie sprzątam, a strasznie mi komp muli. 
WiFi mam od sasiadki udostępnione i podobno jest wszystko ok. W telefonie działa normalnie (korzystam tam przede wszystkim z komunikatorów).
26 marca 2017 20:42
basiaim

Emilia, tu Cię łapię, bo mam "problema". Pisałam w komputerowym kąciku.

Możesz mi polecić jakiś darmowy program czyszczący?
Mam AdwCleaner i "odkurzacz", ale one niby nic nie wynajdują na komputerze.
Cookies też systematycznie sprzątam, a strasznie mi komp muli. 
WiFi mam od sasiadki udostępnione i podobno jest wszystko ok. W telefonie działa normalnie (korzystam tam przede wszystkim z komunikatorów).

Basiaim, nie odszukam wątku, trudno, nie w temacie, ale weź ten program -

https://www.piriform.com/ccleaner/download


wersja free wystarcza zupełnie, przy instalacji jest wybór języka, więc po polsku też jest. Jeśli dasz radę odszukaj wątek, gdzie podawałam ustawienia standardowe do czyszczenia. Masz aktualizacje porobione? Miejsce na dysku jest? Ja późn iej jeszcze raz opiszę ustawienia, żebyś sobie bałaganu nie narobiła.
26 marca 2017 20:50
emilia

Basiaim, nie odszukam wątku, trudno, nie w temacie, ale weź ten program -

https://www.piriform.com/ccleaner/download


wersja free wystarcza zupełnie, przy instalacji jest wybór języka, więc po polsku też jest. Jeśli dasz radę odszukaj wątek, gdzie podawałam ustawienia standardowe do czyszczenia. Masz aktualizacje porobione? Miejsce na dysku jest? Ja późn iej jeszcze raz opiszę ustawienia, żebyś sobie bałaganu nie narobiła.

Dzięki za odzew.

Aktualizacje mam automatyczne, więc chyba ok. Miejsce na dysku też, usuwam to, co niepotrzebne, by nie zaśmiecać.
Najgorzej mi chodzi na Fb i ostatnio na stronie bankowej.
26 marca 2017 20:52
Przyszłam tutaj.
Może Oliwier przeniesie tamte moje posty z "Jak minął dzień"

-------------------------------------------------------------------------------------

basiaim  26 marca 2017 20:50 emilia said: Basiaim, nie odszukam wątku, trudno, nie w temacie, ale weź ten program -

https://www.piriform.com/ccleaner/download


wersja free wystarcza zupełnie, przy instalacji jest wybór języka, więc po polsku też jest. Jeśli dasz radę odszukaj wątek, gdzie podawałam ustawienia standardowe do czyszczenia. Masz aktualizacje porobione? Miejsce na dysku jest? Ja późn iej jeszcze raz opiszę ustawienia, żebyś sobie bałaganu nie narobiła.
------------------------------------
Dzięki za odzew.

Aktualizacje mam automatyczne, więc chyba ok. Miejsce na dysku też, usuwam to, co niepotrzebne, by nie zaśmiecać.
Najgorzej mi chodzi na Fb i ostatnio na stronie bankowej.
26 marca 2017 21:54 / 1 osobie podoba się ten post
Dzięki, Oliwier!

Basiaim - tu masz opis ustawień tego programu

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/ccleaner/2015/04/ccleaner-ccenhancer.aspx


28 kwietnia 2017 21:37
Mam dziwny problem z kompem.Przerzucałam sobie z pendriva dokumenty na kompa,wszystko sie przerzuciło,pojawiłą się ikonka ,ale folderu nie mogę otworzyć/w PDF/ a wszystkie pozostałe pliki /ikonki/,jakie mam na pulpicie "zrobiły" mi się do odczytu tylko w PDF,nawet Skyp.Tylko zdjęcia/JPG/pozostały po staremu.Nie mam pojęcia jak to się stało.Próbowałam najpierw dopasować programy do poszczególnych plików-nie da rady.Próbowałam usunąć program Adobe/PDF/-nie da się.Próbowałąm przywrócić system do poprzedniegu stanu -tez nie wychodzi:(Na szczęście mam na kompie drugiego uzytkownika i tu jest wsio ok,więc mogę korzystac ,ale nie wiem jak naprawić to co "się narozrabiało"Ktoś coś?
22 lipca 2017 11:48 / 1 osobie podoba się ten post
Ratunku ! Co ja mogłam spieprzyć w lapku : internet jest a z lapka dostaję się tylko na Yotuba ...nie mogę wejść w Opiekunki , Interie ani do banku . Połączenie z siecią jest .
22 lipca 2017 11:51 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Ratunku ! Co ja mogłam spieprzyć w lapku : internet jest a z lapka dostaję się tylko na Yotuba ...nie mogę wejść w Opiekunki , Interie ani do banku . Połączenie z siecią jest .

Wyłącz go i za 5 min ponownie odpal.......może pomoże 
22 lipca 2017 13:00 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Ratunku ! Co ja mogłam spieprzyć w lapku : internet jest a z lapka dostaję się tylko na Yotuba ...nie mogę wejść w Opiekunki , Interie ani do banku . Połączenie z siecią jest .

Wyłącz komputer, odłącz kabel i wyciąg baterię. Można też zresetować, ale to już ktoś mądrzejszy ode mnie musi podpowiedzieć. Wiem, że zresetowanie może dużo złego narobić. Najlepiej to się wnuków zapytaj jak mają od 8 lat wzwyż
22 lipca 2017 13:57 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Ratunku ! Co ja mogłam spieprzyć w lapku : internet jest a z lapka dostaję się tylko na Yotuba ...nie mogę wejść w Opiekunki , Interie ani do banku . Połączenie z siecią jest .

Uruchom ponownie. Może zaskoczy. Nie kombinuj nic sama skoro do banku z kompa wchodzisz.
22 lipca 2017 16:22 / 3 osobom podoba się ten post
MeryKy

Uruchom ponownie. Może zaskoczy. Nie kombinuj nic sama skoro do banku z kompa wchodzisz.

Meryjko ...nie wiem jak , ale udało mi się .... O Jezusku ...myślałam , że ocipieję ...ale zrobiłam : co , jak ...nie wiem . Ważne , że jestem .
22 lipca 2017 16:26 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

:tanczy:Meryjko ...nie wiem jak , ale udało mi się .... O Jezusku ...myślałam , że ocipieję ...ale zrobiłam : co , jak ...nie wiem . Ważne , że jestem .

Brawo ty.Ale i tak dobrze ,że w domu to ci porobiło ,to zawsze jakiegoś magika można zawołać .
22 lipca 2017 16:33 / 1 osobie podoba się ten post
teresadd

Brawo ty.Ale i tak dobrze ,że w domu to ci porobiło ,to zawsze jakiegoś magika można zawołać .:zly komputer:

Musiałabym czekać do poniedziałku ... Synostwa nie ma w domu . Dzwoniłam , bo chciałam ( delikatnie ) pozyczyć se lapka , którego podarowałam po smierci męża . Aktualnie młodociany Filip ogląda sobie na nim bajki . Byłabym wredną babką , ale trudno .... jakoś by to przeżył . No , ale się obeszło ...Ufffff...
22 lipca 2017 16:45 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Musiałabym czekać do poniedziałku :-(... Synostwa nie ma w domu . Dzwoniłam , bo chciałam ( delikatnie ) pozyczyć se lapka , którego podarowałam po smierci męża . Aktualnie młodociany Filip ogląda sobie na nim bajki . Byłabym wredną babką , ale trudno .... jakoś by to przeżył . No , ale się obeszło ...Ufffff...

Ponowne uruchomienie komputera często naprawia jak coś naklikamy czy poknocimy.