Praca u rodziny czy w domu opieki?

13 sierpnia 2012 07:06 / 1 osobie podoba się ten post
Basya ja też się zastanawiam nad taką formą pracy. Na razie zbieram jeszcze informację, bo ile ludzi, tyle opinii.
13 sierpnia 2012 13:34
Romana , właśnie ktoś na moje szczęście wydobył ten temat z forum ,wiec biegnę poczytać.A praca w domu opieki kusi mnie z jedynego powodu,to te 8h pracy dziennie i idziesz do "domu" pracę zostawiasz za drzwiami.Pracuję w 24H od 6 lat moze to juz " zmeczenie materialu" ;)

pozdrawiam serdecznie!
19 grudnia 2012 11:55
Gacia77 napisałaś 2 posty na forum i w obu podajesz ten sam link , na tę samą firmę:)
19 grudnia 2012 12:16
Szukam tematu "pożegnajki", ale nie ma, jak mnie Moduś zbanuje to tu się żegnam:)
19 grudnia 2012 12:22
Oj Kocinek,Moderator Cie nie zbanuje,nic zlego nie zrobilas,no moze cisnienie wysokie masz,ale zawsze mozna to wytlumaczyc choroba,Nadcisnienie tetnicze,oczywiscie zartowalam z ta choroba
19 grudnia 2012 12:49
Ale zaposiadam takowe!!! Moduś po powrocie do Pl wyślę Ci skan rozpoznania:) A żeby było o domu opieki, to po dzisiejszej dyspucie "gadał Kocinek do obrazu,a obraz ani razu" sama potrzebuję opieki do siebie:) Na oddziale bez klamek:)
19 grudnia 2012 13:08
A płyny przemycisz? To zatrudnie Cię jako moją osobistą opiekunkę, będziesz polewać, bo mnie z nerw więcej się wylewa niż wlewa:) Obecnie żółć:)
31 stycznia 2013 17:26
wiekszosc firm,ktòre maja wylacznie swoje biura w Niemczech,wlasnie na Gewerbe zatrudnia,trzeba tylko dbac o wysokosc wynagrodzenia,bo

*ubezpieczenie prywatne musisz wykupic,nie koniecznie w Niemczech i to wiem na 100 %

*rozliczyc sie trzeba z dochodòw z niemieckim fiskusem i to kosztuje ok 70 euro

*dojechac na miejsce pracy trzeba i wròcic do domu tez (pensja czesto obejmuje juz koszty dojazdòw/powrotòw)

takze patrzcie ile firmy proponuja i negocjujcie zakres obowiazkòw

31 stycznia 2013 19:03
witam wszystkich zainteresowanych pracą w Pflegeheim i podzielę się informacjami "z pierwszej ręki".

Będąc ostatnio na stelli rozmawiałam z dziewczynami, które pracują lub próbowały znaleźć pracę w takim domu. Otóż nie mając papierka wykwalifikowanej opiekunki lub nie mając dużego stażu dostaje się 8-8.5 EUR na godzinę. Jest oczywiście umowa o pracę, ale pierwszy urlop dostajesz po pół roku pracy. Możesz brać nadgodziny, jeśli są one w święta lub dni wolne od pracy, które są Twoimi wolnymi dniami od zarobionych pieniędzy nie płacisz podatku. Pomogą Ci wynająć mieszkanie (ok. 400-500 EUR), dojazd musisz zapłacić sama do tego wyżywienie. Rachunek jest prosty. Oglądałam też program w TV o problemach z kadrą opiekuńczą w Hesji dają trochę więcej i zapewniają darmowe szkolenie. Masz 10 pacjentów i musisz ich obsłużyć i nie są to lekkie przypadki. Tyle się dowiedziałam. Pozdrawiam
26 maja 2013 07:40
Witam a mnie złości jak piszą że zapewniają lokum i wyżywienie.Wyżywienie marne ale jest Ok ale lokum jakie przecież umowy agencje dają nam Opieka 24h Dzień zaczyna się o 5 rano i do 12 w nocy usługiwanie ,podaj chusteczke to do toalety itd.a między 12 w nocy a 5-6 rana 4 raze z podopieczną do toalety.I rano toaleta,sprzątanie gotowanie, ą podopieczny śpi w fotelu do południa aż służąca wszystko porobi i na obiad zaprosi po południe co godzine do toalety z babcią lub z dziadkiem bo podopieczny zapomniał że przed chwilą był w toalecie (demensja ) a wienc większość z nas czuwa a nie śpi opisuję to na swoim przykładzie.kilka razy ze mdlałam z nie dospania.Trzymajcie umowy stare też, a zwłaszcza aneksy do umów bo tutaj się płaci podatek za mieszkanie,bo w każdej umowie piszą dają zakwaterowanie.Oni nam nie dają żadnego zakwaterowania tylko pokój służbowy bo my pracujemy z godnie z umową 24h.A nie śpimy tylko drzemiemy tak jak pracownicy szpitala lub domy opieki gdzie są dyżury nocne,to co te instytucje dają zakwaterowanie. I na umowach stoi wychodne 2 godziny dzienie. I tego się trzymać te 2 godziny są nasze kiedy możemy spać a jeśli ma się siłe to powietrza łyknąć
26 maja 2013 10:57 / 1 osobie podoba się ten post
Zofia - nikt Cię do tej pracy nie zmuszał przecież.Decydując się chyba wiedziałaś ,że możesz trafić lepiej lub gorzej.
Czytajac Twojego posta odniosłam wrażenie ,że trafiłas na to gorsze miejsce i stąd to rozgoryczenie.....
26 maja 2013 11:11 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Zofia - nikt Cię do tej pracy nie zmuszał przecież.Decydując się chyba wiedziałaś ,że możesz trafić lepiej lub gorzej.
Czytajac Twojego posta odniosłam wrażenie ,że trafiłas na to gorsze miejsce i stąd to rozgoryczenie.....

Kasiu....To Perla Bialolica,kochanie:)
26 maja 2013 11:18
hogata76

Kasiu....To Perla Bialolica,kochanie:)

Perła nie Perła - w praniu sie okaże:)Profil pusty ale kobitka z nami od marca,może sie zacznie odzywać-przypominam Ci mój ty Poławiaczu Pereł,że nie wszyscy mają non stop dostęp do netu.....
26 maja 2013 11:19
kasia63

Perła nie Perła - w praniu sie okaże:)Profil pusty ale kobitka z nami od marca,może sie zacznie odzywać-przypominam Ci mój ty Poławiaczu Pereł,że nie wszyscy mają non stop dostęp do netu.....

:):):):):)Kasia63
26 maja 2013 11:24
Znaczy -jestem naiwna????/To chciaalś Hogatka powiedzieć????Może,zobaczymy:)