Praca u rodziny czy w domu opieki?

15 sierpnia 2013 17:30
Moze ,to zart,ale jakos dziwnie odbralam post:(
15 sierpnia 2013 17:40
hogata76

Zwrot kosztow w dwie strony,po miesiecznym pobycie?

U nas firma załatwia nam przejazd, jest to koszt poza pensją i nas nie obchodzi. Widać, że w różnych firmach jest inaczej, Aterima też chyba poniżej 2 miesięcy zwraca za przejazd połowę, choć może w czasie wakacji jest inaczej, bo są krótsze zastępstwa.Tak czy siak, trzymam kciuki, aby Ci się udało!
03 kwietnia 2014 22:09
Emilia ma działalność niemiecką, pisała o tym i odchodzi jej około 300 euro miesięcznie, o ile dobrze pamiętam. A firmy podają zarobki brutto.
03 kwietnia 2014 22:24 / 3 osobom podoba się ten post
romana

Emilia ma działalność niemiecką, pisała o tym i odchodzi jej około 300 euro miesięcznie, o ile dobrze pamiętam. A firmy podają zarobki brutto.

Nie, Romanko, mi az tyle nie odchodzi, ale ja juz na emeryturze i nie place skladek w DE. Mi odchodzi 159 euro (ubezpieczenie plus biuro). Podatku za ubiegly rok w DE nie mialam do placenia.
Tak, czy siak - na wlasnej dzialalnosci ponizej 1600 euro nie ma co pracowac. Ze skladkami 1800 - 1900 euro.
04 kwietnia 2014 16:52
Poczytajcie a potem..., sami oceńcie na ile polskie firmy sa uczciwe.Z pozdrowieniami dla tych ostatnich:):):(:(

http://www.finanzamt.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1447&Itemid=176
04 kwietnia 2014 17:07
Wynika z tego,że tak naprawdę legalnie pracują tylko te osoby ,które maja niemiecką Gewerbę, a z całej reszty na 100% legalnie moze z 1%..........
04 kwietnia 2014 17:21
dzieki robert72 za link .-. a skad wiedziec czy dana firma wszystko oplaca ????
04 kwietnia 2014 17:24 / 1 osobie podoba się ten post
Athenka

dzieki robert72 za link .-. a skad wiedziec czy dana firma wszystko oplaca ????

Poprosić o przesłanie dokumentów, zgodnie z rozporzadzeniami ,na każda prośbe pracownika pracodawca obowiazany jest kazdego miesiaca do przedstawienia zestawienia opłacenia wszystkich składek.No i poprosic o skan,mail ZAMELDOWANIA W NIEMCZECH JAKO PRACOWNIKA ODDELEGOWANEGO!!!
04 kwietnia 2014 17:26
kasia63

Wynika z tego,że tak naprawdę legalnie pracują tylko te osoby ,które maja niemiecką Gewerbę, a z całej reszty na 100% legalnie moze z 1%..........

Nie , bez przesady . Nie pisza ze wszystkie firmy nie przestrzegaja przepisow, tylko ze wiekszosc. 
 
Ale tak czy siak jaja jak berety.
04 kwietnia 2014 17:31 / 1 osobie podoba się ten post
Athenka

Nie , bez przesady . Nie pisza ze wszystkie firmy nie przestrzegaja przepisow, tylko ze wiekszosc. 
 
Ale tak czy siak jaja jak berety.

Ani tu na forum ani nigdzie nie słyszalm nigdy ,żeby jakas firma rejestrowala opiekunke  czy zglaszała w Niemczech.Ale z drugiej strony to niemożliwe ,żeby większość takich firm funkcjonowała latami na pograniczu prawa i dopiero teraz to wychwycono....sama nie wiem co mysleć....
04 kwietnia 2014 17:34
Z tego co zrozumiałam artykuł dotyczy opiekunów zatrudnionych w DE,nie wiem jak wy ale ja mam w umowie że moim miejscem pracy jest Polska czyl adres mojej agencji,jest oczywiście napisane że jestem oddelegowana do pracy w Nimeczech.
04 kwietnia 2014 17:42
kasia63, ja tez juz sama nie wiem !

kasia chodziez : "Obowiązek rejestrowania w niemieckim Urzędzie Celnym wszystkich opiekunek delegowanych do pracy w Niemczech oznacza koniec ery łatwego delegowania opiekunek. Po pierwsze branża opieki została otoczona obowiązkowym nadzorem, po drugie wymogi formalne wymuszają na firmach zajmujących się opieką prowadzenie pełnej dokumentacji dot. pracy w Niemczech.
Niemieckie Urzędy Celne powołując się na zapisy niemieckiej ustawy o delegowaniu pracowników, w której to jest zapis o tym, że wszelkie Pflegeleistungen (usługi opieki) podlegają obowiązkowemu zgłoszeniu w Niemczech, wymagają od polskich pracodawców, aby ci jeszcze przed rozpoczęciem świadczenia opieki już zgłosili swoją działalność w Niemczech i odpowiednio zarejestrowali opiekunki. W wypadku niedopełnienia obowiązku pracodawcy grozi kara o astronomicznej wysokości. Przyłapanie firmy delegującej do Niemiec opiekunki z Polski bez uprzedniego dokonania rejestracji jest karane sowitą karą pieniężną sięgającą do pół miliona Euro !"
04 kwietnia 2014 17:47
Athenka

kasia63, ja tez juz sama nie wiem !

kasia chodziez : "Obowiązek rejestrowania w niemieckim Urzędzie Celnym wszystkich opiekunek delegowanych do pracy w Niemczech oznacza koniec ery łatwego delegowania opiekunek. Po pierwsze branża opieki została otoczona obowiązkowym nadzorem, po drugie wymogi formalne wymuszają na firmach zajmujących się opieką prowadzenie pełnej dokumentacji dot. pracy w Niemczech.
Niemieckie Urzędy Celne powołując się na zapisy niemieckiej ustawy o delegowaniu pracowników, w której to jest zapis o tym, że wszelkie Pflegeleistungen (usługi opieki) podlegają obowiązkowemu zgłoszeniu w Niemczech, wymagają od polskich pracodawców, aby ci jeszcze przed rozpoczęciem świadczenia opieki już zgłosili swoją działalność w Niemczech i odpowiednio zarejestrowali opiekunki. W wypadku niedopełnienia obowiązku pracodawcy grozi kara o astronomicznej wysokości. Przyłapanie firmy delegującej do Niemiec opiekunki z Polski bez uprzedniego dokonania rejestracji jest karane sowitą karą pieniężną sięgającą do pół miliona Euro !"

To już teraz wiem czemu i mnie w firmie "zadyma" każa podpisywać jakiś dokumenty nowe umowy.
 
04 kwietnia 2014 17:54
Kasiu co wam kaza podpisywac ??? Lepiej badz ostrozna bo jak podpiszesz to znaczy zes einverstanden bist. ..
04 kwietnia 2014 17:57
Athenka

Kasiu co wam kaza podpisywac ??? Lepiej badz ostrozna bo jak podpiszesz to znaczy zes einverstanden bist. ..

Na razie niczego nie podpisałam bo jestem w DE a dokumenty przyszły do polski mąż nic z tego nie rozumie.
W poniedziałek podeślę tego linka mojej firmie jestem ciekawa co na to powiedzą.Jak tylko czegoś się dowiem dam wam znać