Co dzisiaj gotujesz na obiad? 11

19 lipca 2017 11:19 / 6 osobom podoba się ten post
Zupa z czarnej soczewicy na bazie rosołu z kurczaka, wrzucę makaron, bo moja 'lala' się nie naje samą zupką...Potem talerz owoców, już się w wodzie moczą/ myją-winogron, brzoskwinie i jabłko.
19 lipca 2017 12:08 / 7 osobom podoba się ten post
Czerwony barszcz z gotowanym ziemniakiem.
Zeby ktoś nie pomyslał ze mnie poniosło to barszcz z paczki ale Winiary
Za gorąco na stanie przy garach
19 lipca 2017 13:25 / 5 osobom podoba się ten post
Kurki w roztrzepanych jajach z pietruszką, kartofelki z masłem i mizeria. Te kurki to moja specjalność, bo mam domek w borach tucholskich i kurkowy las. Ale nigdy do nich nie dodawałam pietruszki? Kto by pomyślał, że się tu czegoś nauczę Też proste i lekkie danie. Co do mizerii, to chyba pierwszy raz tu jedzą? Nie pytam czy smakuje, bo chyba znam odpowiedź. Ale co tam, dla mnie to trochę za suche, a poprzednio jak zapytałam to się dowiedziałam, że tu bez warzyw!?
19 lipca 2017 13:33 / 1 osobie podoba się ten post
Mam prośbę do Andrei, by się do mnie odezwała na priv. Mogę? Chodzi o to Twoje poprzednie miejsce, gdzie musiałaś inaczej gotować. Proszę? Na kurki niestety nie zaproszę, bo już pożarte
19 lipca 2017 13:40 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa botwinkowa z ostatniej,zamrożonej,zeszłorocznej botwinki .Z jajem oczywiście:)Ale mi franca się zagotowała,bo nie upilnowałam i nie jest czerwona jak należy, tylko taka ,jakby szarawa:(Buuu.Na szczęście jadalna:)
19 lipca 2017 14:03
kasia63

Zupa botwinkowa z ostatniej,zamrożonej,zeszłorocznej botwinki .Z jajem oczywiście:)Ale mi franca się zagotowała,bo nie upilnowałam i nie jest czerwona jak należy, tylko taka ,jakby szarawa:(Buuu.Na szczęście jadalna:)

Na kolor to najlepiej cytryna, kwasek, ocet...co kto woli?
19 lipca 2017 14:04
Bazylka

Na kolor to najlepiej cytryna, kwasek, ocet...co kto woli?

Dałam octu,zawsze zakwaszam ale nie wolno zagotować a ja,sierota się zgapiłam i zupka jest koloru burej szmatki,he he
19 lipca 2017 14:09 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Dałam octu,zawsze zakwaszam ale nie wolno zagotować a ja,sierota się zgapiłam i zupka jest koloru burej szmatki,he he

Dodaj koperku, śmietany i będzie git. Najwazniejsze, że serducha dodałaś! Pomyśl, w jakim kolorze jest teraz?
19 lipca 2017 22:15 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Czerwony barszcz z gotowanym ziemniakiem.
Zeby ktoś nie pomyslał ze mnie poniosło to barszcz z paczki ale Winiary :-)
Za gorąco na stanie przy garach :-)

tos sie chlopie wysilił:P:napracował ze hoho:)))
19 lipca 2017 22:30 / 1 osobie podoba się ten post
kacha25

tos sie chlopie wysilił:P:napracował ze hoho:)))

Mam wrażenie ,że świetlne lata już Cię tu nie było:)
20 lipca 2017 08:35 / 5 osobom podoba się ten post
Sznycel drobiowy panierowany,kartofle, mizeria
20 lipca 2017 08:57 / 6 osobom podoba się ten post
Zupa kartoflana na żeberkach i żoladkach z kurczaka .
Eksperyment :)
20 lipca 2017 09:14 / 6 osobom podoba się ten post
Spagetti
20 lipca 2017 11:24 / 3 osobom podoba się ten post
Mało gotowania dzisiaj_ ziemniaki + gotowa sałatka śledziowa, co ja tak kasia63 wychwala i serwuje + zielona sałata...Miała przyjść fusspflege i nie ma :( .
20 lipca 2017 13:24 / 5 osobom podoba się ten post
Cztery(jakby kto pytał;-)) nadziewane papryki, uduszone w garnku na kuchence dla trzech osób. I pokrojony arbuz w ramach deseru. W zupełności wystarczyło i jak dla dwóch osób: bomba! PDP coś nie pasiło ale to norma, co nie przeszkodziło jej zjeść do ostatniego ziarenka. Na pewno, będę tak je przygotowywać w domu. Mniej roboty, no i duszone, znaczy zdrowsze.