Co dzisiaj gotujesz na obiad? 11

20 lipca 2017 13:33 / 6 osobom podoba się ten post
teresadd

Rosołek gotuję ,ze  cztery duże ziemniaki w całości wrzucam ,ugotowane przez praskę przeciskamy,dorzucam ziemniaki pokrojone w kostkę i pora w talarki.I tyle ..Jak nie masz praski to ugnieć na puree i też dobrze.Przepis mojego taty.

Tereniu, kartoflanka pierwsza  klasa, Pdp zachwycone. 
Jak wczoraj powiedzialam co bedzie na obiad to nie mogły sie doczekac. Pokroiłam to mieso z żeberek i na koniec w plasterki bockwurst, bo tak lubia. 
Jutro obiad mam z glowy bo zostało jeszcze pół garnka. 
Dziekuje jeszcze raz za przepis :)
20 lipca 2017 14:51 / 6 osobom podoba się ten post
Barbara48

Tereniu, kartoflanka pierwsza  klasa, Pdp zachwycone. 
Jak wczoraj powiedzialam co bedzie na obiad to nie mogły sie doczekac. Pokroiłam to mieso z żeberek i na koniec w plasterki bockwurst, bo tak lubia. 
Jutro obiad mam z glowy bo zostało jeszcze pół garnka. 
Dziekuje jeszcze raz za przepis :)

Smacznego Basiu.Ja następnym razem bockwurst dołożę.Tak jak do linsensupe lub grochówki.
20 lipca 2017 16:48 / 7 osobom podoba się ten post
Kartofle z wody okraszone odrobina masla,jajko sadzone i salata. Taka dieta wymyslona przez podopieczna,bo po wczorajszym wtrzachnieciu wielkiej ilosci orzszkow przed snem,wziela i sie zwyczajnie posrala. Taka sytuacja...
20 lipca 2017 17:56 / 2 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Kartofle z wody okraszone odrobina masla,jajko sadzone i salata. Taka dieta wymyslona przez podopieczna,bo po wczorajszym wtrzachnieciu wielkiej ilosci orzszkow przed snem,wziela i sie zwyczajnie posrala. Taka sytuacja...

Orzeszku...wa!
20 lipca 2017 22:29 / 3 osobom podoba się ten post
Schab, kartofle, brokuly i zrobilam tyz duszona kapuste z kielbasa.
21 lipca 2017 09:25 / 5 osobom podoba się ten post
Dostałyśmy znowu po świeżym pstrągu...więc pieczony pstrąg z piekarnika, krokieciki ziemniaczane (gotowiec) i sałata z różnymi warzywami z sosem jogurtowym.
21 lipca 2017 09:30 / 5 osobom podoba się ten post
Qvarknedel.z masłem .Do tego wiśnie z kompotu.
21 lipca 2017 13:44 / 4 osobom podoba się ten post
Pieczarki w śmietanowym sosie z ziemniakami, do tego półmisek sałat.
21 lipca 2017 21:16 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

Dostałyśmy znowu po świeżym pstrągu...więc pieczony pstrąg z piekarnika, krokieciki ziemniaczane (gotowiec) i sałata z różnymi warzywami z sosem jogurtowym.

Ty wisz co malo ryby jem musze po niedzieli zrobic.
21 lipca 2017 21:21 / 3 osobom podoba się ten post
EwaR65

Ty wisz co malo ryby jem musze po niedzieli zrobic.

Ja lubię rybki, chętnie bym częściej jadła,ale babcinka uwielbia miąsko i tak to trochę ukróciłam.
21 lipca 2017 21:33 / 5 osobom podoba się ten post
Kartofellsalat + Fischstäbchen, a na deser Schokoladenpudding mit Eierlikör
21 lipca 2017 22:55 / 5 osobom podoba się ten post
Smażony szaszłyk z dorsza z warzywami (czerwona papryka, cukinia, por), posypany ziołami świeżymi. 
Ryż, (pomieszałem biały z czarnym i po ugotowaniu posiniał), czyli ryż siny, sałata.
Sok świeży z pomarańczy.
Jeśli kto ma w domu świeży rozmaryn, to proszę spróbować położyć rybę na gałązce rozmarynu i usmażyć. Ryba nabiera przez to pięknego aromatu. 
22 lipca 2017 08:37 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Smażony szaszłyk z dorsza z warzywami (czerwona papryka, cukinia, por), posypany ziołami świeżymi. 
Ryż, (pomieszałem biały z czarnym i po ugotowaniu posiniał), czyli ryż siny, sałata.
Sok świeży z pomarańczy.
Jeśli kto ma w domu świeży rozmaryn, to proszę spróbować położyć rybę na gałązce rozmarynu i usmażyć. Ryba nabiera przez to pięknego aromatu. 

Bądź tymianku :
22 lipca 2017 09:55 / 2 osobom podoba się ten post
Wątróbka drobiowa, surówka z pora, jabłka, marchewki z dodatkiem słodkiej śmietany. 
Ziemniaki z koperkiem. 
22 lipca 2017 09:58 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Smażony szaszłyk z dorsza z warzywami (czerwona papryka, cukinia, por), posypany ziołami świeżymi. 
Ryż, (pomieszałem biały z czarnym i po ugotowaniu posiniał), czyli ryż siny, sałata.
Sok świeży z pomarańczy.
Jeśli kto ma w domu świeży rozmaryn, to proszę spróbować położyć rybę na gałązce rozmarynu i usmażyć. Ryba nabiera przez to pięknego aromatu. 

To fakt, rozmaryn nadaje piękny aromat, z kolei tymianku nie znoszę. 
Nawet jak wyhodowałam w doniczce to oddałam przyjaciółce.