Co dzisiaj gotujesz na obiad? 11

06 sierpnia 2017 20:26 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

A ja dziś jak panisko ,w restaurancie byłam i zjadłam pyszne gazpacho i jeszcze pyszniejszego hamburgera pod tytułem Don Corleone,fantastyczny kotlet z pysznej wołowiny,na to kawałki grillowanego rostbefu , wiadomo warzywa i sos z papryczek jalapeno mega ostry i pyszny...obżarłam się jak bąk...:-)Od niedawna mamy w moim mieście naprawdę przyzwoitą knajpę,a jakie fantastyczne steki tam podają,a krem z pieczonych buraków,podawany z jajkiem w koszulce,poezja...krótka karta z sezonowym menu...no to se pochwaliłam

Mniam. Musialo byc dobre...
06 sierpnia 2017 20:29 / 2 osobom podoba się ten post
hawana

Mniam. Musialo byc dobre...

Było pycha,miałam ochotę na coś ostrego, oprócz s.....
06 sierpnia 2017 20:31 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

Było pycha,miałam ochotę na coś ostrego, oprócz s.....:oczko:

Narobilas mi apetytu i robie sobie kanapke z szynka i zimnym sosem ajvar.
06 sierpnia 2017 20:39 / 2 osobom podoba się ten post
Juz mi pikantnieMniam.
06 sierpnia 2017 20:41 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

Było pycha,miałam ochotę na coś ostrego, oprócz s.....:oczko:

Bo Ty juz w domku, tak?
06 sierpnia 2017 20:47 / 5 osobom podoba się ten post
hawana

Bo Ty juz w domku, tak?

W domku, domeczku,domusiu...całe 53 metry mojego szczęścia  o i spiżarnia na korytarzu,a co nie ma lipy ! 
06 sierpnia 2017 20:54 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

W domku, domeczku,domusiu...całe 53 metry mojego szczęścia :-) o i spiżarnia na korytarzu,a co nie ma lipy ! :-)

Super. Nie ma to jak wlasny kawalek podlogi.
06 sierpnia 2017 21:04 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

W domku, domeczku,domusiu...całe 53 metry mojego szczęścia :-) o i spiżarnia na korytarzu,a co nie ma lipy ! :-)

A co dobrego masz w tej spiżarni 
06 sierpnia 2017 21:42 / 5 osobom podoba się ten post
Mycha

A co dobrego masz w tej spiżarni :-)

Na ten moment parę słoików powidełek, i smentny słoik papryki z łońskiego roku oraz w ch...j przydasi, które kończą na śmietniku,przy okazji następnych porządków,ale etap spiżarki musowo muszą przejść i tu Was zaskoczę,amatorem przydasi jest mój Osobisty 
06 sierpnia 2017 22:10 / 5 osobom podoba się ten post
EwaR65

Przed moim powrotem bedziemy z pdp na grilu i chce im zrobic mieso na grilu ino nie wiem ktore,wisz moze ktore sie nadaje?? Doradz przyjacielu i jakie ziola dac niech znaja tyz nasza grilowa kuchnie.

Co kto lubi.
Najważniejsze jest, by to był świeży kawał mięsa. Czyli od rzeźnika znanego, takiego uu którego kupuję zawsze od czwartku począwszy, bo w środy zwróciłem uwagę, że starszawe jest.
Na pierwszym miejscu na grilla u mnie jest karkówka, mogą być kiełbaski, szaszłyki różne, mięso z kurczaka (piersi). No i w Polsce to naturalnie że kaszanka taka z podrobami.
Tutaj w De pozostaje karkówka, piersi z kurczaka, udka, skrzydełka i mięsno-warzywne szaszłyki. Także ryby. 
Jeden dzień wcześniej wkładam karkówkę do marynaty. Oliwa z oliwek, kefir, sok z cytryny albo ocet balsamiczny, czosnek, cebula, papryka ostra, sól, pieprz, suszone oregano i nieco miodu. To  razem myrdam, wkładam karkówkę, nakłuwam przed tem. Do lodówki na noc i przed grillowaniem wyjmuję wcześniej, by mięso się nagrzało.
Po tym krótko obsmażam na nagrzanej patelni grilowej, aby zamknąć kapilarki i soki zamknąć w mięsie. Jest wtedy soczyste i smaczne. 
06 sierpnia 2017 22:18 / 5 osobom podoba się ten post
Knorr

Co kto lubi.
Najważniejsze jest, by to był świeży kawał mięsa. Czyli od rzeźnika znanego, takiego uu którego kupuję zawsze od czwartku począwszy, bo w środy zwróciłem uwagę, że starszawe jest.
Na pierwszym miejscu na grilla u mnie jest karkówka, mogą być kiełbaski, szaszłyki różne, mięso z kurczaka (piersi). No i w Polsce to naturalnie że kaszanka taka z podrobami.
Tutaj w De pozostaje karkówka, piersi z kurczaka, udka, skrzydełka i mięsno-warzywne szaszłyki. Także ryby. 
Jeden dzień wcześniej wkładam karkówkę do marynaty. Oliwa z oliwek, kefir, sok z cytryny albo ocet balsamiczny, czosnek, cebula, papryka ostra, sól, pieprz, suszone oregano i nieco miodu. To  razem myrdam, wkładam karkówkę, nakłuwam przed tem. Do lodówki na noc i przed grillowaniem wyjmuję wcześniej, by mięso się nagrzało.
Po tym krótko obsmażam na nagrzanej patelni grilowej, aby zamknąć kapilarki i soki zamknąć w mięsie. Jest wtedy soczyste i smaczne. 

Wlasnie myslalam o karkowce i tyz tego poszukam,dziekuje!!!! 
07 sierpnia 2017 17:12 / 3 osobom podoba się ten post
Kuleczka 3 malusie kartofelki i quark z pudełka.Ja wczorajsza zupę.Jutro frei bo przedszkole ,zjem cuś na mieście:)
08 sierpnia 2017 03:53 / 5 osobom podoba się ten post
Dzisiaj będzie pierś z kaczki duszona w soku z pomarańczy. Dodatki wymyślimy później, bo teraz idę spać. W końcu przestało piszczeć coś i nastała cisza. 
08 sierpnia 2017 08:40 / 4 osobom podoba się ten post
Knorr

Dzisiaj będzie pierś z kaczki duszona w soku z pomarańczy. Dodatki wymyślimy później, bo teraz idę spać. W końcu przestało piszczeć coś i nastała cisza. 

Bosze co  do tej pory robiłeś ,że dopiero idziesz spać?

U mnie gotuje się zupa z fasolki szparagowej .Do tego dla Pdp parówka,dla mnie bez tej parówy.
08 sierpnia 2017 09:29 / 4 osobom podoba się ten post
Mam dzis lenia wiec zupke odmrazam !1Kapusniaczek ze slodkiej kapustki