Forum Dyskusyjne ›› Kącik wysoce kulinarny

Co dzisiaj gotujesz na obiad? 11

Powrót do Tematów
Wybierz stronę:
  • Kotlet schabowy, ziemniaki. Wczorajsza sałatka z fosolki szparagowej. 
  • Surówka z pomidorów,ziemniaki,leberkase podsmażana.
  • Ziemniaki puree, skrzydełka pieczone, surówka z buraków (z ogródka).
    Sałatka owocowa, Campari z sokiem.
  • Dziś był niemeicki obiad: kiełbasa gotowana,sałatka kartoflana,zielona sałata i mizeria.
  • Robilam wczoraj salatke warzywna i jeszcze zostalo na jutro. Tyz zrobilam mielone, pure, pomidory ze smietana to i jutro gotowac nie musze.
  • Dzis w planie zapiekanka makaronowa z warzyami
  • Kalafior z białym sosem,ziemniaki,sadzone jajko
  • Pieczeń z indyka, ziemniaki,reszta wczorajszej sałatki z buraków + fasolka szparagowa.( podrzuci ktoś niemiecki przepis?)
    Sałatka owocowa (z wczoraj), no i te Campari
  • fasolkę gotuje al'dente , schładzam zimna wodą i odcedzam. Następnie kroje na mniejsze kawałki .  Do kubeczka 2-3 łyżki kefiru lub kwaśnej śmietany, łyżeczkę octu winnego,odrobinę cukru, soli,pieprzu. Koperek, szczypiorek, cebulę drobno pokroić i dołożyć do kefiru. Zalać tym sosem fasolkę i wymieszać. Schłodzić w lodówce przed podaniem.
  • Barszcz czerwony zabielany śmietaną z ziemniakami. 
    Marzy mi się botwinka, taka prawdziwa z listeczkami, moze jak zdążę to w domu ugotuję.
  • a ja mam dzisiaj "pracowity" obiad   zresztą na specjalne życzenie dziadka, który pół życia spędził w Monachium i czuje się bawarczykiem.
    tzn.: gotowa Kartoffelsalat + biała kiełbasa -> trzeba ją przecież włożyć do wody i podgrzać! Do tego po piwku.
    Dla uściślenia: powtórka z dnia wczorajszego. Oj narobiłam się w kuchni przez te 2 dni!!! 
  • Bratwurst w sosie chrzanowym z ziemniakami i warzywka (buttergemuese, bo nie miałam pomysłu). Woda dla Pdp, a dla mnie maślanka, jogurt na deser dla babci.
  • Sznycel cielęcy, brokuł z wody, bulgur z kurkumą.
  • Wczoraj na rowerowej wycieczce widziałem prawdziwą botwinkę, rosnącą na polu. Całe hektary tego były. Jak chcesz, mogę tam pojechać i kilka urwać. Tylko musisz przyjechać i odebrać. ))
  • Campari z sokiem pomarańczowym, greipfrutowym lub jabłkowym, to aperitif, który pijemy przed jedzeniem dla pobudzenia apetytu. I pije się to to na stojąco.
Wybierz stronę: