Co dzisiaj gotujesz na obiad? 11

15 sierpnia 2017 19:59
basiaim

Taaaa, w sensie, że nie w sałatce np. a pokrojony w plastry jak arbuz. 

15 sierpnia 2017 20:35 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Zostało mi trochę za dużo makaronu po wczorajszym spaghetti więc dzisiaj zapiekanka śmieciowa. Warzywa + makaron + ser i do piekarnika.

Cosik podobnego dziś jadłam :):)Trochę kalafiora,troche szpecli i trochę mięska-wymechać i do mikrofali bo byłam taka głodna,że mi się nie chciało czekać aż się zapiecze:)
15 sierpnia 2017 22:05 / 6 osobom podoba się ten post
Ooo, dzisiaj to ja zrobiłem można powiedzieć doskonałą w smaku zupę pomidorową.
Sam się pochwalę i tu napiszę, że tak dobrej zupy jeszcze nie jadłem nigdy. 
A moja Pdp jak spróbowała pierwszą łyżkę, mruczała z zadowolenia no i nie ociągała się z konsumpcją wcale. 
Pomidory z przydomowej szklarenki, bez szprycu, czyli długo dojrzewające. Dodałem odrobinę ...mojego soku z czerwonej porzeczki i nieco wiejskiego, polskiego......miodu. Trochę śmietanki i drogiego (ostatnio nawet bardzo, kto to słyszał powyżej 2 EUR) masła. 
I posiekane listki świeżej bazylii. 
15 sierpnia 2017 22:16 / 7 osobom podoba się ten post
Mycha

Zostało mi trochę za dużo makaronu po wczorajszym spaghetti więc dzisiaj zapiekanka śmieciowa. Warzywa + makaron + ser i do piekarnika.

Makaronem pozostałym po obiedzie dzielę się z zaprzyjaźnioną sroką.
Ona jest tak przyzwyczajona, że w porze obiadowej przylatuje i siada na pochyły konar ogromnego orzecha. Czeka na mnie, kiedy wyłożę jej tam co do jedzenia. Zacząłem nawet trochę więcej ziemniaków, makaronu, ryżu czy kaszy gotować, żeby jej nie zawieść. A mięsem też nie pogardzi. 
Ale widzę, że ptak znacznie się zaokrąglił. Nie wiem czy na zimę grubszymi piórami obrósł, ale jakoś tak dziwnie wygląda )
Wyraźnie wyróżnia się tuszą od innych srok, bo po ogrodzie chodzi ich tu dużo więcej. Od razu poznam, która to "moja".
16 sierpnia 2017 06:57 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Makaronem pozostałym po obiedzie dzielę się z zaprzyjaźnioną sroką.
Ona jest tak przyzwyczajona, że w porze obiadowej przylatuje i siada na pochyły konar ogromnego orzecha. Czeka na mnie, kiedy wyłożę jej tam co do jedzenia. Zacząłem nawet trochę więcej ziemniaków, makaronu, ryżu czy kaszy gotować, żeby jej nie zawieść. A mięsem też nie pogardzi. 
Ale widzę, że ptak znacznie się zaokrąglił. Nie wiem czy na zimę grubszymi piórami obrósł, ale jakoś tak dziwnie wygląda :-))
Wyraźnie wyróżnia się tuszą od innych srok, bo po ogrodzie chodzi ich tu dużo więcej. Od razu poznam, która to "moja".

Fajnie mieć taką "swoją" srokę 
16 sierpnia 2017 07:04 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Fajnie mieć taką "swoją" srokę :-)

,,,,,,,,, i potrzymać za ogonek
16 sierpnia 2017 07:15 / 5 osobom podoba się ten post
Dziś kuchnia zaserwuje zupę jarzynową,z przewagą czerwonej papryki i ziemniaków:)
16 sierpnia 2017 08:49 / 6 osobom podoba się ten post
Dzis rosolek bedzie u mnie
16 sierpnia 2017 11:25 / 5 osobom podoba się ten post
Jajko sadzone, szpinak, bratkartoffeln.
Owoce na deser.
Campari...chyba wpadnę w nałóg
16 sierpnia 2017 12:07 / 4 osobom podoba się ten post
Rolada cielęca, duszona w sosie własnym, sos na bazie czerwonego wina, zielona fasolka szparagowa z wody, ziemniaki podpiekane. 
Woda z sokiem z cytryny i miodem do picia.
16 sierpnia 2017 12:12 / 2 osobom podoba się ten post
basiaim

Jajko sadzone, szpinak, bratkartoffeln.
Owoce na deser.
Campari...chyba wpadnę w nałóg :-)

Nie wpadniesz. Będziesz tylko bardziej zdrowa. 
17 sierpnia 2017 09:00 / 3 osobom podoba się ten post
Ziemniaki z wody,piers z kurczaka panierowana,surowka z kapusty
17 sierpnia 2017 11:24 / 2 osobom podoba się ten post
Zupa warzywna a na deser nalesniki dla mnie z twarogiem, dla pdp z dzemem. Na to lubie polac odrobina smietany albo jogurtu.
21 sierpnia 2017 22:37 / 5 osobom podoba się ten post
Placki ziemniaczane z gulaszem
21 sierpnia 2017 22:40 / 6 osobom podoba się ten post
Dziś był gulasz z sarniny, Spätzle- swieżo zrobione. Surówka z cukinii i reszta wczorajszej sałatki z fasolki szparagowej.
Budyń ze śmietaną.
Campari z sokiem.