Co dzisiaj gotujesz na obiad? 11

21 października 2017 16:23
U mnie dzisiaj placuszki z cukinii,moja pd uwielbia a ja też uwielbiam coś na szybko,niemcy nie lubią jak się stoi przy garach tuż po śniadaniu,więc w tej kwestii jestem zgodna 30min i obiad na stole
21 października 2017 16:33 / 4 osobom podoba się ten post
basiaim

Dawaj :-)

A więc...moczę uda czy tam całą gąskę przez całą noc w mocno osolonej wodzie tzw,solance ( nadaje to soczystość mięsku i fajnie się zasala).Następnego dnia osuszam i nacieramy pieprzem i majerankiem i ewentualnie jeszcze solą,tak na wyczucie.Przekładam do brytfanki wysokiej i zalewam ,prawie do całkowitego przykrycia sokiem jabłkowym oraz przykrywam szczelnie folią aluminiową i do piekarnika,tak na 130 - 150 stopni ,a czas pieczenia uzależniony jest od wielkości mięsa ,po godzinie zajrzeć trzeba i sprawdzić jak z miękkością ,jak miękka to odrzucam folię i podwyższam temp. do 200 i piękę do zrumienienia i chrupiącej skórki. Można z termoobiegiem .
21 października 2017 16:37
To chyba pyszne! Taka gąska pieczona.Może udka bo kto tu całą zje.Ale udka widziałam w Edece.Jak długo trzeba takie udka piec,tak mniej więcej?
21 października 2017 16:40 / 2 osobom podoba się ten post
Marta2

To chyba pyszne! Taka gąska pieczona.Może udka bo kto tu całą zje.Ale udka widziałam w Edece.Jak długo trzeba takie udka piec,tak mniej więcej?

Mniej więcej 2 - 3 godziny ,tu wielkość mięsa jest istotna. 
21 października 2017 16:44 / 1 osobie podoba się ten post
Alaska

Czyżby durszfal,po nocnych wybrykach?

Zaczęło się już wczoraj wieczorem- wymioty, dziś doszedł durchfal.

Dzięki za gęś
21 października 2017 16:46 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

A więc...moczę uda czy tam całą gąskę przez całą noc w mocno osolonej wodzie tzw,solance ( nadaje to soczystość mięsku i fajnie się zasala).Następnego dnia osuszam i nacieramy pieprzem i majerankiem i ewentualnie jeszcze solą,tak na wyczucie.Przekładam do brytfanki wysokiej i zalewam ,prawie do całkowitego przykrycia sokiem jabłkowym oraz przykrywam szczelnie folią aluminiową i do piekarnika,tak na 130 - 150 stopni ,a czas pieczenia uzależniony jest od wielkości mięsa ,po godzinie zajrzeć trzeba i sprawdzić jak z miękkością ,jak miękka to odrzucam folię i podwyższam temp. do 200 i piękę do zrumienienia i chrupiącej skórki. Można z termoobiegiem .

Ależ mi chęci narobiłaś tą gęsią. Zrobię może na święta,niech się Niemcy posikają z radości
21 października 2017 16:51 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Ależ mi chęci narobiłaś tą gęsią. Zrobię może na święta,niech się Niemcy posikają z radości :-)

Według mnie jest warta grzechu i mojej famili także.
21 października 2017 16:53 / 3 osobom podoba się ten post
basiaim

Zaczęło się już wczoraj wieczorem- wymioty, dziś doszedł durchfal.

Dzięki za gęś :-)

Poczekaj jeszcze na przepis Knorra,kudy mnie do niego.
21 października 2017 16:54 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

Poczekaj jeszcze na przepis Knorra,kudy mnie do niego.:-)

Są gusta i guściki,kulinarne także. 
21 października 2017 16:54 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

Według mnie jest warta grzechu i mojej famili także.:-)

Ja uwielbiam np. kaczkę. Gęś jadłam 2-3 razy tylko w restauracji, tu w De i też polubiłam.
21 października 2017 16:56 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

Poczekaj jeszcze na przepis Knorra,kudy mnie do niego.:-)

Jeden przepis na św.Marcina, drugi na  Boże Narodzenie    

O ile Knorr podzieli się swoim przepisem ;)
21 października 2017 21:05 / 4 osobom podoba się ten post
basiaim

Knorze, jak robisz te gęsie udka?

Udka gęsie pieczone w niskiej temperaturze:

Udka rozmrażam powoli (bo tu w De świeżych nie ma), czyli w lodówce na dolnej półce, 2 dni wcześniej z zamrażalki wyjmuję.

2 gęsie udka, umyć i osuszyć papierowym ręcznikiem.
Nasępnie posolić, oprószyć świeżo zmielonym pieprzem, posypać majerankiem, obłożyć pokrojonym w plasterki 1 ząbkiem czosnku. 
Włożyć do żeliwnej brytwanki z przykrywą, skórką do dołu. 
Pokroić na ósemki dwa jabłka i też dodać do udek.
Na koniec wlać pół szklanki soku z jabłek. Przykryć pokrywką. 
Jak nie ma garnka z przykryciem, to dokładnie otulić brytwankę folią aluminiową.

Piekarnik włączyć na 120 st. C. i nagrzać. Włożyć brytwankę z zawartością i piec ok. 2-2,5 godziny. 
Przez ten czas nie wolno pod żadnym pozorem otwierać brytwanki. 
Po 2 - 2,5 godzinach przekręcamy udka skórką do góry i znowu pieczemy 2 - 2,5 godziny.
Na koniec zdejmujemy pokrywkę i włączamy luft lub funkcję grilla, aby skórka się zrumieniła.
Po wyłączeniu piekarnika zostawić mięso na 10 minut, aby puściło soki.

I teraz jest tak:
Im więcej udek pieczemy, tym czas pieczenia się wydłuża.
Ale dzisiaj wstawiłem je o 9.00 i o 12.50 były miękkie i mięso ładnie odchodziło od kości, bo zbyt długo musiałbym czekać i włączyłem na 20 min. na 160, po czym na koniec na 220 przez 15 minut.
Trzeba to niestety nadzorować, bo czas pieczenia, nie wiedzieć czemu, jest różny dla udek. 
21 października 2017 21:19 / 1 osobie podoba się ten post
21 października 2017 21:23 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Tak są przygotowane. Dolewamy pół szklanki soku z jabłek i do piekarnika.
21 października 2017 21:31 / 4 osobom podoba się ten post