Co dzisiaj gotujesz na obiad? 11

21 października 2017 21:32 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

A tu po upieczeniu, ale przed grillowaniem. Więcej zdjęć nie posiadam ))
21 października 2017 21:32 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Litości!
21 października 2017 21:37 / 3 osobom podoba się ten post
basiaim

Litości!

No bo wcześniej niektórzy mi tu zarzucali, że kłamię. I że bajki wypisuję o tym, co na obiady gotuję.
21 października 2017 21:48 / 3 osobom podoba się ten post
Knorr

O Jesssu........ale mi smaku narobileś.....wyglądają bardzo apetycznie
21 października 2017 21:52 / 2 osobom podoba się ten post
ewa59

O Jesssu........ale mi smaku narobileś.....wyglądają bardzo apetycznie

Są bardzo aromatyczne i soczyste. Piekłem już w wysokiej temperaturze, ale tylko raz. 
Teraz jest sezon na gęsinę,
21 października 2017 21:53 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

No bo wcześniej niektórzy mi tu zarzucali, że kłamię. I że bajki wypisuję o tym, co na obiady gotuję.

Nie tobie jednemu , po tylu latach bytności powinieneś przywyknąć Z przepisu rzecz jasna skorzystam , gotuj na zdrowie .
21 października 2017 21:58 / 2 osobom podoba się ten post
Babeczka

Nie tobie jednemu , po tylu latach bytności powinieneś przywyknąć :-):-) Z przepisu rzecz jasna skorzystam , gotuj na zdrowie .

Polecam, naprawdę warto te kilka godzin poczekać. 
W domu podaję do tego buraczki czerwone zasmażane. Ale tu surówka jest na życzenie. 
I koniecznie ziemniak gotowany w koszulce. Rozkroić go, lekko posolić i na wierzch położyć listek masła. 
p.s. nadejszły złe czasy dla pomawiaczy ))
21 października 2017 22:02
Knorr

A ja nie lubię mięsa.Jedynie czasem bigosik mamy.  W pierwszej chwili myślałam ,ze to ryba , pieczona flądra.  A gęsi są tłuste. 
21 października 2017 22:03
Knorr

Polecam, naprawdę warto te kilka godzin poczekać. 
W domu podaję do tego buraczki czerwone zasmażane. Ale tu surówka jest na życzenie. 
I koniecznie ziemniak gotowany w koszulce. Rozkroić go, lekko posolić i na wierzch położyć listek masła. 
p.s. nadejszły złe czasy dla pomawiaczy :-)))

Skorzystam . Odnosząc się do ostatniego zdania , najpierw czytam , później się loguję . Nie chce mi się uczestniczyć w pieniactwie . Dla tych lepszych czasów wróciłam )
21 października 2017 22:19 / 1 osobie podoba się ten post
Kama84

A ja nie lubię mięsa.Jedynie czasem bigosik mamy.  W pierwszej chwili myślałam ,ze to ryba , pieczona flądra.  A gęsi są tłuste. 

Po upieczeniu mięso jest chude bardzo.
Zwróć uwagę na objętość uda przed i po upieczeniu. Tłuszcz się wytapia podczas pieczenia.
Tłuszcz trzeba zlać do pojemniczka, a sos pieczeniowy wylać.
Poza tym to najzdrowsze mięso i tłuszcz drobiowy. 
Bigosu nie robię i nie przepadam. To dopiero jest tłuste. 
Chyba, że na jakąś większą imprę, to jestem zmuszony bigos przygotować. 
21 października 2017 22:24 / 2 osobom podoba się ten post
Babeczka

Skorzystam . Odnosząc się do ostatniego zdania , najpierw czytam , później się loguję . Nie chce mi się uczestniczyć w pieniactwie . Dla tych lepszych czasów wróciłam :-))

Odnośnie gęsiny, to ważne.
Raz upieczonej gęsiny nie wolno już więcej razy podgrzewać.
Jeśli mięso zostanie, to należy spozywać je na zimno. Ponownie podgrzane mięso z gęsi robi się łykowate.
Wytopiony tłuszcz po pieczeniu należy zlać do pojemnika, natomiast wydzielony sos wylać. 
21 października 2017 22:28 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Odnośnie gęsiny, to ważne.
Raz upieczonej gęsiny nie wolno już więcej razy podgrzewać.
Jeśli mięso zostanie, to należy spozywać je na zimno. Ponownie podgrzane mięso z gęsi robi się łykowate.
Wytopiony tłuszcz po pieczeniu należy zlać do pojemnika, natomiast wydzielony sos wylać. 

A dlaczegóż to sos wylać????
21 października 2017 22:30
Alaska

A dlaczegóż to sos wylać????

Bo nie jest zbyt smaczny. Kwaskowy i taki "bez wyrazu". 
21 października 2017 22:46 / 5 osobom podoba się ten post
Knorr

Bo nie jest zbyt smaczny. Kwaskowy i taki "bez wyrazu". 

To bardzo dużo błąd ,sos to jest cały smak ,a więc w rondelek i zredukować ,i trochę fantazji w dodatkach ,ale najprościej dodać kawałki zimnego masła , które podniosą smak i zagęszczą sos.Moźna też borówki dołożyć ,takie do mięska i trochę śmietanki i masło.Świetny jest też z dobrymi , najlepiej domowymi powidłami śliwkowymi.Tak naprawdę co Ci w duszy gra i pasuje do gęsiny.
Ps.A ja najlepiej lubię gęś z kaszą pęczak na sypko z dodatkiem prawdziwków, obojętnie suszone bądź świeże i czerwoną kapustą na ciepło z owocami typu jabłko,żurawina czy śliwki suszone,nasze polskie, nie żadne tam kalifornijskie.
21 października 2017 22:48 / 3 osobom podoba się ten post
Knorr

Po upieczeniu mięso jest chude bardzo.
Zwróć uwagę na objętość uda przed i po upieczeniu. Tłuszcz się wytapia podczas pieczenia.
Tłuszcz trzeba zlać do pojemniczka, a sos pieczeniowy wylać.
Poza tym to najzdrowsze mięso i tłuszcz drobiowy. 
Bigosu nie robię i nie przepadam. To dopiero jest tłuste. 
Chyba, że na jakąś większą imprę, to jestem zmuszony bigos przygotować. 

To zależy jak ten bigos zrobisz, bo nasz nie jest tłusty a zawiera w sobie kielbasę naturalną bez E podsuszaną wędzoną i skórkę z boczku dla smaku. I to wszystko z mięs, reszta to kapucha i przyprawy . Tak widzę.  A niech kazdy je to co lubi i mu służy .  Ja tam wolę kluchy i jeszcze inne rzeczy.