Rękawiczki jednorazowe czy używacie podczas toalety?

13 sierpnia 2017 14:56 / 6 osobom podoba się ten post
Nienawidzę kupować u Metzgereia wlaśnie ze względu na to,że gołymi rękoma podają mięso,wędliny i wydają resztę. Jak jeszcze pomyślę,że taka pani czy pan ekspedient był kilka razy w klo.....to aż mi się odechciewa. Niestety tu gdzie jestem tylko i wyłacznie mięso i wędliny od rzeżnika...czasem oszukuję i kupuję w Lidlu .

Zresztą podobnie spawa sie ma w szpitalach,o higienie raczej nikt nie myśli.
13 sierpnia 2017 15:21 / 5 osobom podoba się ten post
Co tam brudne rączki.to jest dopiero świństwo!!!!U nas,w PL:(

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/rzad-przekonal-firmy-do-produkcji-konserw-ze-swin-skazonych-wirusem-asf,147744.html
Najpierw świnie miały pójść do utylizacji a teraz się okazuje ,że pójdą na konserwy....A my to będziemy nieświadomi jeść ,bo nazwy producentów jest zakaz podawać.Masakra:(
13 sierpnia 2017 15:29 / 6 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Nienawidzę kupować u Metzgereia wlaśnie ze względu na to,że gołymi rękoma podają mięso,wędliny i wydają resztę. Jak jeszcze pomyślę,że taka pani czy pan ekspedient był kilka razy w klo.....to aż mi się odechciewa. Niestety tu gdzie jestem tylko i wyłacznie mięso i wędliny od rzeżnika...czasem oszukuję i kupuję w Lidlu :-).

Zresztą podobnie spawa sie ma w szpitalach,o higienie raczej nikt nie myśli.

I czasem te ichnie sraczki mnie nie dziwią bo wpieprzja byle jak i byle co. Nie myją rąk i potem nie dziwota, że tu Durchwal czesto króluje 
13 sierpnia 2017 15:46 / 4 osobom podoba się ten post
kasia63

Co tam brudne rączki.to jest dopiero świństwo!!!!U nas,w PL:(

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/rzad-przekonal-firmy-do-produkcji-konserw-ze-swin-skazonych-wirusem-asf,147744.html
Najpierw świnie miały pójść do utylizacji a teraz się okazuje ,że pójdą na konserwy....A my to będziemy nieświadomi jeść ,bo nazwy producentów jest zakaz podawać.Masakra:(

O przepraszam,rynek konsumentów konserw jest znacznie mniejszy niż odżywiających się świeżymi produktami. Patrząc jednak na długość przydatności do spożycia konserw,większe prawdopodobieństwo jest ,że nasze wnuki zatrują się tym świństwem.
13 sierpnia 2017 15:51 / 4 osobom podoba się ten post
ivanilia40

O przepraszam,rynek konsumentów konserw jest znacznie mniejszy niż odżywiających się świeżymi produktami. Patrząc jednak na długość przydatności do spożycia konserw,większe prawdopodobieństwo jest ,że nasze wnuki zatrują się tym świństwem.

Mniejszy,ale jednak jest,A tu chodzi o skażone mięso,którego zjedzenie nie wiadomo jakie skutki wywołać może.Nie zaraz ,już ,ale długofalowo.To ,że zarówno premierka ,jak i jej minister rolnictwa wydali taką zgodę to skandal a firmy ,które na tym chca zarobić to wg mnie potencjalni sprawcy .Te konserwy trafią głównie do żywienia zamkniętego=wojska,policji,szkół,przedszkoli,szpitali i PCK/jako dary dla biednych/....Jak skomentować taką decyzję i się nie wkurzyć?!Się nie da!
13 sierpnia 2017 15:54 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Mniejszy,ale jednak jest,A tu chodzi o skażone mięso,którego zjedzenie nie wiadomo jakie skutki wywołać może.Nie zaraz ,już ,ale długofalowo.To ,że zarówno premierka ,jak i jej minister rolnictwa wydali taką zgodę to skandal a firmy ,które na tym chca zarobić to wg mnie potencjalni sprawcy .Te konserwy trafią głównie do żywienia zamkniętego=wojska,policji,szkół,przedszkoli,szpitali i PCK/jako dary dla biednych/....Jak skomentować taką decyzję i się nie wkurzyć?!Się nie da!

Jasne,masz rację ,trudno zrozumieć decyzje obecnego rządu nie tylko jeśli o skażone mięso chodzi. 
13 sierpnia 2017 16:03 / 4 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Jasne,masz rację ,trudno zrozumieć decyzje obecnego rządu nie tylko jeśli o skażone mięso chodzi. 

Wiadomo,że nie o mięso,tylko o kasę ,którą ktoś na tym zarobi.Dużo większą niż na utylizacji-mowa o tuczarnaich w całym pasie wschodnim,od Podlasia po Małopolskę....morze pieniędzy.A ,że zatrute mięso trafi do ludzi....to już dla pani premier ,nie jest kłopot żaden,ona go jeśc nie będzie,pan Jurgiel też nie.W normalnym kraju ,w Europie po takiej decyzji nastąpiłaby dymisja ....
13 sierpnia 2017 16:04 / 6 osobom podoba się ten post
MeryKy

Teoretycznie, wszyscy pracujący przy żywności mają ważne badania.  Łącznie z tymi na salmonelle,  więc nie musza rękawiczek zakładać. 

W Polsce, że mają to wiem, ale w Niemczech to tak tego nie jestem pewna... Poziom, który u nich jest uważany za normalny jest mocno obniżony... Torerancja dla choroby zawyżona... Dementykowi nie odbiera sie prawa jazdy, a pilotowi leczącemu się psychiatrycznie prawa wykonywania zawodu... U nich często jest tak, że jeżeli chce to ... może... ))))
13 sierpnia 2017 20:24 / 4 osobom podoba się ten post
kasia63

Wiadomo,że nie o mięso,tylko o kasę ,którą ktoś na tym zarobi.Dużo większą niż na utylizacji-mowa o tuczarnaich w całym pasie wschodnim,od Podlasia po Małopolskę....morze pieniędzy.A ,że zatrute mięso trafi do ludzi....to już dla pani premier ,nie jest kłopot żaden,ona go jeśc nie będzie,pan Jurgiel też nie.W normalnym kraju ,w Europie po takiej decyzji nastąpiłaby dymisja ....

A może by tak to mięsko do restauracji sejmowej podrzucić   Najgorzej jak się buractwo dorwie do koryta. 
26 września 2019 12:25

Oczywiście, że trzeba używać. Odpowiednia higiena to podstawa, nie wyobrażam sobie ich nie użyć. Trzeba znaleźć tylko dobre (link usunięty), które nie będą pękać podczas pracy czy zakładania.

26 września 2019 14:18
Rękawiczki to podstawa
26 września 2019 14:34 / 2 osobom podoba się ten post
mariakoc

Rękawiczki to podstawa

Są w ogóle tacy, którzy ich nie używają?
Myślałam ,że to oczywista  oczywistość?
26 września 2019 15:54 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Są w ogóle tacy, którzy ich nie używają?
Myślałam ,że to oczywista  oczywistość?

Mówi się "udusić kogoś gołymi rękami". To chyba tylko w tym wypadku 
26 września 2019 17:47 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Są w ogóle tacy, którzy ich nie używają?
Myślałam ,że to oczywista  oczywistość?

Wydawałoby się. Moja zmienniczka nie używa, bo mówi, że wtedy nie ma czucia. Nie wyobrażam sobie tego!!!! Poza tym jest ok., bardzo dba o naszą pdp. Całe szczęście nie ma tutaj żadnych tekstów- a co tak dużo idzie- czegokolwiek, przedtem było mniej. Choć dziewczyny miewają z tym problemy i kilka razy używają tej samej- niby jednorazowej- była jakiś czas temu rozmowa na ławeczce- bo im pflege przynosi i jakoś tak wydziela...
26 września 2019 18:53 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Mówi się "udusić kogoś gołymi rękami". To chyba tylko w tym wypadku :hihi:

No własnie, trzeba od czasu do czasu pracować bez rękawiczek . Skuteczniej się działa  Ja używam wtedy kiedy to jest wskazane i potrzebne . A czy moje zmienniczki używają to nie wiem .