Pochwalijki 5

23 lutego 2022 09:27 / 6 osobom podoba się ten post
tina 100%

Byłam tam jesienią. Cudnie jest, bajkowo . Chyba najlepiej tam pojechać jak juz będzie dość ciepło, a wiosna będzie w rozkwicie.
 

Myślę  że w kwietniu  będzie  już  ciepło.Ty pewnie wiesz , że każdy zameldowany mieszkaniec, może  otrzymać  raz w roku w swojej  gminie Tages kartę za ok.30 frank.Trzeba wcześniej  zamówić  bo zainteresowanych jest dużo. Taka ciekawostka..ale moja wycieczka będzie  priv. 
23 lutego 2022 09:37 / 5 osobom podoba się ten post
Damessa

Myślę  że w kwietniu  będzie  już  ciepło.Ty pewnie wiesz , że każdy zameldowany mieszkaniec, może  otrzymać  raz w roku w swojej  gminie Tages kartę za ok.30 frank.Trzeba wcześniej  zamówić  bo zainteresowanych jest dużo. Taka ciekawostka..ale moja wycieczka będzie  priv. :-)

Do tej pory u nas w gminie taka karta była po 49 CHF, moze potaniało w tym roku -sprawdzę. Jeszcze takie promocje ma Coop i Interdiscount. Nie cały czas- raczej w sezonie wiosenno letnim, zahaczając nawet po pażdziernik. Auto tez mozna wypożyczyć, jeśli ktoś nie dysponuje, a chce sobie porajzowac. Ale to juz nie jest tak opłacalne. Jestes w dobrej rodzinie, to korzystaj. Nasz szefuniu też węża w kieszeni nie ma-choć wiadomo, nikt tego nie nadużywa. Można się z nim dogadac bez problemu.Tak i miałam nagrodę za to, że kiedy on był na urlopie , ja musiałam miec większe baczenie na dziadka( bo ze Spitexem, choć są obstalowani na wolne dni, to jest róznie). No i jak mąż przyjechal , to pojechalismy na 3 dni do Montreux, szef jeszcze nam auto podstawił. Słyszałam też i narzekania na Szwajcarów-ja się nie mogę do niczego przyczepić.  
23 lutego 2022 10:17 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Do tej pory u nas w gminie taka karta była po 49 CHF, moze potaniało w tym roku -sprawdzę. Jeszcze takie promocje ma Coop i Interdiscount. Nie cały czas- raczej w sezonie wiosenno letnim, zahaczając nawet po pażdziernik. Auto tez mozna wypożyczyć, jeśli ktoś nie dysponuje, a chce sobie porajzowac. Ale to juz nie jest tak opłacalne. Jestes w dobrej rodzinie, to korzystaj. Nasz szefuniu też węża w kieszeni nie ma-choć wiadomo, nikt tego nie nadużywa. Można się z nim dogadac bez problemu.Tak i miałam nagrodę za to, że kiedy on był na urlopie , ja musiałam miec większe baczenie na dziadka( bo ze Spitexem, choć są obstalowani na wolne dni, to jest róznie). No i jak mąż przyjechal , to pojechalismy na 3 dni do Montreux, szef jeszcze nam auto podstawił. Słyszałam też i narzekania na Szwajcarów-ja się nie mogę do niczego przyczepić.  

To mój  3 wyjazd  a  druga  rodzina , obie super. Córka  pierwszej PDP  w kontakcie  do dziś...Wolne  w umowie 1 dzień  a tu 2.
23 lutego 2022 11:10 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

To mój  3 wyjazd  a  druga  rodzina , obie super. Córka  pierwszej PDP  w kontakcie  do dziś...:super:Wolne  w umowie 1 dzień  a tu 2.:zaskoczenie1:

Całkiem inaczej się pracuje. Prawda? Niedzielę też mam taką luzacką-mogę robic co mi się podoba, a o ile dziadek czuje się dobrze to i  w tygodniu też.
28 lutego 2022 17:27 / 2 osobom podoba się ten post
Dwadzieścia lat temu, mój pierworodny przyszedł na świat. Piękny dzień.
W zdrowiu i szczęśliwie doczekał "dwudziestki".
Jestem dumnym ojcem z jego mądrości.
Urody też mu nie poskąpiło. Matki krymskie geny.
Byłbym w pełni szczęśliwym człowiekiem, gdyby nie wojna na Ukrainie.
Mam nadzieję, że szybko nastanie pokój a moje dzieci będą spokojnie żyły w wolnym państwie, dbając o to by trwał on długo. Bo nic nie jest wieczne.
 
11 marca 2022 16:09 / 6 osobom podoba się ten post
Dzusiaj dłuższa pauza.
Poszwendalam się po centrum i weszłam oczywiście do sklepu z butami ?
Tym razem nie wyszłam z pustymi rękami . Dla mnie fajowe  
11 marca 2022 16:19 / 6 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzusiaj dłuższa pauza.
Poszwendalam się po centrum i weszłam oczywiście do sklepu z butami ?
Tym razem nie wyszłam z pustymi rękami :-). Dla mnie fajowe :radosc: 

No moje byli 41? Pięty nie utnę
11 marca 2022 16:20 / 5 osobom podoba się ten post
Były
11 marca 2022 16:30 / 5 osobom podoba się ten post
Jutro pójdę i zerknę 
Zawsze mi się wydaje, że na regałach 40-43,to jakiś większy wybór niż na tych 36-37
11 marca 2022 17:03 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzusiaj dłuższa pauza.
Poszwendalam się po centrum i weszłam oczywiście do sklepu z butami ?
Tym razem nie wyszłam z pustymi rękami :-). Dla mnie fajowe :radosc: 

Ładne ja mam taki fason ale całe zamszowe ,jasny popiel,nie tak wysokie może 2 cm mniej i zamek na pięcie. Kupiłam 2 albo 3 lata temu ,b.wygodne z 70 na 19 eurasów,chyba 2 przeceny były   .Z racji tego że zamsz i jasne to wiadomo nie na każdy dzień. 
Koleżanka dla siebie niestety rozmiaru nie znalazła ja 40 ona 36 ?
11 marca 2022 17:11 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ładne :-)ja mam taki fason ale całe zamszowe ,jasny popiel,nie tak wysokie może 2 cm mniej i zamek na pięcie. Kupiłam 2 albo 3 lata temu ,b.wygodne z 70 na 19 eurasów,chyba 2 przeceny były   .Z racji tego że zamsz i jasne to wiadomo nie na każdy dzień. 
Koleżanka dla siebie niestety rozmiaru nie znalazła ja 40 ona 36 ?

Ja mam beżowe, podobne do tych, troszeczkę tylko krótsze. Zamsz że skórą łączony. Oj,bardzo trzeba uważać, żeby nie podeptać 
11 marca 2022 17:21 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ja mam beżowe, podobne do tych, troszeczkę tylko krótsze. Zamsz że skórą łączony. Oj,bardzo trzeba uważać, żeby nie podeptać :lol1:

A jak uważasz to prawie ?
11 marca 2022 17:49 / 6 osobom podoba się ten post
Muszę się pochwalić, że Michałek będzie miał braciszka , albo siostrzyczkę. Planowane, aby nie było zbyt duzej róznicy wieku między rodzenstwem. Przed chwilą dostałam newsa 
11 marca 2022 17:58 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Muszę się pochwalić, że Michałek będzie miał braciszka , albo siostrzyczkę. Planowane, aby nie było zbyt duzej róznicy wieku między rodzenstwem. Przed chwilą dostałam newsa :oklaski:

Gratulacje!
11 marca 2022 18:03 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Muszę się pochwalić, że Michałek będzie miał braciszka , albo siostrzyczkę. Planowane, aby nie było zbyt duzej róznicy wieku między rodzenstwem. Przed chwilą dostałam newsa :oklaski:

Gratulacje