Pochwalijki 5

16 września 2017 14:12 / 9 osobom podoba się ten post
A ja sama się pochwalę.zamknęłam drzwi,żeby seniorka nie lukła,co robię.Ano,umyłam sobie okno w moim pokoju,bo jak zaswieciło słonko,to szyba była granatowa i wyprałam firankę.Ostatnio prana była chyba za czasów Cesarza Wilusia,zresztą jak w całym domu.Ale mi jest teraz przyjemniej,pachnie świeżoscią no i czas szybciej zleciał.Oczywista,nawet o tym nie wspomne,żeby w demencyjnej głowie seniorki nie zaświtała jakaś myśl...Zresztą,nie mam w umowie mycia okien i gitara
16 września 2017 14:24
Knorr

Tę najdroższą. Bez czytania.

Gdzie tam najdrozsza przeca ja oszczedny czlowiek jestem. Zaangazowalam chlopaka corki niech sprawdza i cos doradzi. Sa jakies testy urzadzen agd,lodowki energooszczedne niech sie meczy,zna sie na tym.
16 września 2017 14:27 / 5 osobom podoba się ten post
Kruszynka64

A ja sama się pochwalę.zamknęłam drzwi,żeby seniorka nie lukła,co robię.Ano,umyłam sobie okno w moim pokoju,bo jak zaswieciło słonko,to szyba była granatowa i wyprałam firankę.Ostatnio prana była chyba za czasów Cesarza Wilusia,zresztą jak w całym domu.Ale mi jest teraz przyjemniej,pachnie świeżoscią no i czas szybciej zleciał.Oczywista,nawet o tym nie wspomne,żeby w demencyjnej głowie seniorki nie zaświtała jakaś myśl...Zresztą,nie mam w umowie mycia okien i gitara :gra na gitarze1:

Nie ma mycia okien chyba,ze za dodatkowe pieniadze. Myje ino za dodatkowa kase a w swoim pokoju myje dla swojego samopoczucia tak jak ty tyz lubie miec czysto.
16 września 2017 14:28 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

Dzisiejszy " Darz bór" 

To ci sie okazy trafily!!!! Se cos ususz na swieta do zupy
16 września 2017 14:34 / 7 osobom podoba się ten post
Grzybów było w bród: chłopcy biorą krasnolice,
Tyle w pieśniach litewskich sławione lisice,
Co są godłem panieństwa, bo czerw ich nie zjada,
I dziwna, żaden owad na nich nie usiada.
Panienki za wysmukłym gonią borowikiem,
Którego pieśń nazywa grzybów pułkownikiem.
Wszyscy dybią na rydza; ten wzrostem skromniejszy
I mniej sławny w piosenkach, za to najsmaczniejszy,
Czy świeży, czy solony, czy jesiennej pory,
Czy zimą. Ale Wojski zbierał muchomory.

Inne pospólstwo grzybów pogardzone w braku
Dla szkodliwości albo niedobrego smaku;
lecz nie są bez użytku, one zwierza pasą
I gniazdem są owadów i gajów okrasą.
Na zielonym obrusie łąk, jako szeregi
Naczyń stołowych sterczą: tu z krągłymi brzegi
Surojadki srebrzyste, żółte i czerwone,
Niby czareczki różnym winem napełnione;
Koźlak, jak przewrócone kubka dno wypukłe,
Lejki, jako szampańskie kieliszki wysmukłe,
Bielaki krągłe, białe, szerokie i płaskie,
Jakby mlekiem nalane filiżanki saskie,
I kulista, czarniawym pyłkiem napełniona
Purchawka, jak pieprzniczka - zaś innych imiona
Znane tylko w zajęczym lub wilczym języku,
Od ludzi nie ochrzczone; a jest ich bez liku.
Ni wilczych, ni zajęczych nikt dotknąć nie raczy,
A kto schyla się ku nim, gdy błąd swój obaczy,
Zagniewany, grzyb złamie albo nogą kopnie;
Tak szpecąc trawę, czyni bardzo nieroztropnie.

Pozwolilam sobie wkleic troche "Pana Tadeusza", bo mnie sie zawsze kojarzy z czyms na "p"
16 września 2017 16:09 / 2 osobom podoba się ten post
EwaR65

Gdzie tam najdrozsza przeca ja oszczedny czlowiek jestem. Zaangazowalam chlopaka corki niech sprawdza i cos doradzi. Sa jakies testy urzadzen agd,lodowki energooszczedne niech sie meczy,zna sie na tym. :lodowka:

Jeśli rzeczywiście oszczędna jesteś, kupisz najdroższą. 
Znaczy najlepszą, z najlepszymi parametrami. 
16 września 2017 17:08 / 4 osobom podoba się ten post
Knorr

Jeśli rzeczywiście oszczędna jesteś, kupisz najdroższą. 
Znaczy najlepszą, z najlepszymi parametrami. 

To zobaczymy bo ja sie nie znam na sprzetach ale dam znac czys mial racje.
16 września 2017 23:23 / 2 osobom podoba się ten post
EwaR65

To zobaczymy bo ja sie nie znam na sprzetach ale dam znac czys mial racje.

Ewa, tak jest ze wszystkim. Im lepsze kupisz, lepszej jakości, dobrej marki, to cieszysz się tym przez lata.
Znane firmy w trosce o zachowanie dobrej renomy, nie wypuszczają na rynek bubli. 
16 września 2017 23:28 / 2 osobom podoba się ten post
EwaR65

To zobaczymy bo ja sie nie znam na sprzetach ale dam znac czys mial racje.

Moja Matka mawiała "tanie mięso psi jedzą". Pamiętam o tym, kupując coś trwałego.
16 września 2017 23:42 / 5 osobom podoba się ten post
Knorr

Ewa, tak jest ze wszystkim. Im lepsze kupisz, lepszej jakości, dobrej marki, to cieszysz się tym przez lata.
Znane firmy w trosce o zachowanie dobrej renomy, nie wypuszczają na rynek bubli. 

W dzisiejszym swiecie nie mozna miec bezgranicznego zaufania do marki.Duze firmy wychodza z produkcja na wschod i jakosc niestety spada. Nie wypowiadam sie na temat sprzetu, ale markowe obuwie  z Chin ogladalam.I na tym poprzestalam.
16 września 2017 23:49 / 3 osobom podoba się ten post
hawana

W dzisiejszym swiecie nie mozna miec bezgranicznego zaufania do marki.Duze firmy wychodza z produkcja na wschod i jakosc niestety spada. Nie wypowiadam sie na temat sprzetu, ale markowe obuwie  z Chin ogladalam.I na tym poprzestalam.

Tak, to prawda, że chińskie produkty zalewają nie tylko rynek europejski. 
Ale nie twierdzisz chyba, że nie ma w dzisiejszym świecie produktów wysokiej jakości.
Powtarzam, dobre firmy dabają o swoją renomę i nie wypuszczają na rynek bubli. 
16 września 2017 23:57 / 6 osobom podoba się ten post
Knorr

Tak, to prawda, że chińskie produkty zalewają nie tylko rynek europejski. 
Ale nie twierdzisz chyba, że nie ma w dzisiejszym świecie produktów wysokiej jakości.
Powtarzam, dobre firmy dabają o swoją renomę i nie wypuszczają na rynek bubli. 

Niestety, nie zawsze. Nie mozna wylaczyc myslenia i pojsc na skroty, czyli patrzec tylko na metke.
I pochwalam tok myslenia Ewy tzn. jesli sie na czyms nie znam, to korzystam z rad innych, a nie kupuje tego co najdrozsze z nadzieja, ze jest najlepsze. 
17 września 2017 07:48 / 9 osobom podoba się ten post
A Ja się pochwalę, że wczoraj zadzwoniła do mnie Barbara48, bardzo się ucieszyłam.
Basia ma się dobrze, chodzi do Szkoły i uczy się Niemieckiego, Brawo Basiu, brawo.
Pozdrawiam serdecznie
17 września 2017 16:08 / 2 osobom podoba się ten post
hawana

Niestety, nie zawsze. Nie mozna wylaczyc myslenia i pojsc na skroty, czyli patrzec tylko na metke.
I pochwalam tok myslenia Ewy tzn. jesli sie na czyms nie znam, to korzystam z rad innych, a nie kupuje tego co najdrozsze z nadzieja, ze jest najlepsze. 

Niestety, nie można wyłączyć myślenia i patrzeć tylko na czarne.
Także pochwalam tok myślenia Ewy, bo o tym, jakiego wyboru dokona, ostatecznie zdecyduje sama. 
Bo to Jej pieniądze i wyda je tak, jak będzie uważała za stosowne. 
Na pewno nie zakupi taniego bubla. Zbyt dobrze Ją znam. 
18 września 2017 21:40 / 10 osobom podoba się ten post
Mała(?) rzecz a cieszy.

Udało mi się kupić brakujące tomy serii książek.
Tym trudniej,że wydane na początku lat 80-tych, nakład niewielki.
Kompletowałam powolutku, jak się trafiały na aukcjach, a dziś ustrzeliłam od razu 3 ostatnie 

W dodatku sprzedającemu albo bardzo zależało na szybkim zbycie, albo nie zdaje sobie sprawy z wartości dla kolekcjonerów, bo cena okazyjna. Mimo,że w pakiecie dwie pozycje, które już mam wzięłam bez mrugnięcia okiem (te dwie szybko sprzedam  )