Pochwalijki 5

21 stycznia 2024 07:41 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Proszę o dokładniejszy przepis: ilość łyżek, szklanek lub filiżanek dodantch produktów:modlmy sie:

Nosz,ksiegowa z Ciebie wylazła 😂Na oko,Malgi,na oko 🤣
21 stycznia 2024 10:28 / 3 osobom podoba się ten post
Malgi

Proszę o dokładniejszy przepis: ilość łyżek, szklanek lub filiżanek dodantch produktów:modlmy sie:

Na 8 średnich bananów-wiadomo, większych mniej(powinny być fest dojrzałe i słodkie) dałam-4 jajka. Te jajka ubiłam na wysokich obrotach z połową szklanki cukru. Można dać erytrytol jak kto woli, ale w przypadku ciasta bananowego to nie ma większego dietetycznego  sensu. Do masy jajecznej ubitej prawie do białosci dodałam zblendowane banany. Jeżeli chodzi o mąkę to dodałam 1 szklankę mąki migdałowej( mogą byc po prostu zmielone migdały) i pół szklanki mąki pszennej, wcześniej mieszając z tym 2 łyżeczki proszku do pieczenia. Może być tez soda, oczywiscie w mniejszej ilosci ale bez przesady bo ciasto jest dość ciężkie. Na koncu około 100 gram roztopionego masła. To na oko odkroisz z kostki 250 gramowej. Minimalne odstępstwo od tej wagi nie zrobi jakiejść róznicy. Konsystencja ciasta ma być dość gęsta, ale lekko , bardzo lekko lejąca. Jak będzie za rzadkie, bo zblendowanych bananów będzie więcej to lepiej dosypać migdałów niż mąki pszennej. Nie ma ryzyka , ze gniot wyjdzie. Na koncu bakalie wg uznania. Do piekarnika nagrzanego do 180 stopni . Piecze się okolo 45 min, ale wiadomo-trzeba sprawdzać patyczkiem. Naocznie stwierdzisz tez przez szybkę piekarnika , czy to może już :) . Można zrobić czekoladową polewę. Przepis wg uznania, każdy ma swój wypróbowany.
Ja robię szybko. Roztapiam gorzką czekoladę w kąpieli wodnej, przekladam do emaliowanego rondelka, dalej ogrzewając rozcienczam trochę śmietanką , a następnie dodaję ze dwie łyżki brandy, kirscha, czy koniaku. Po tym zabiegu, jak polewa wystygnie a alkohol wyparuje, polewa szybko zastyga, jest delikatna i krucha.