Czy mogę opuścić miejsce pracy?

22 września 2017 21:14
Jestem w momencie, gdie mam ochotę uciec. Kara umowna i firma zwlwka z wymianą a wypowiedzenie aż dwutygodniowe. Kara umowna w sytuacji złamania umowy naprawde przysluguje, nawet jesli juz w pierwszy dzien plakalam o wyjazd?
22 września 2017 21:16
dorota197002

Jestem w momencie, gdie mam ochotę uciec. Kara umowna i firma zwlwka z wymianą a wypowiedzenie aż dwutygodniowe. Kara umowna w sytuacji złamania umowy naprawde przysluguje, nawet jesli juz w pierwszy dzien plakalam o wyjazd?

chyba tak.... Dorota , Ty pierwszy raz na wyjeździe ?
22 września 2017 21:19
Gdzie chcesz uciekać? :D
22 września 2017 21:20 / 5 osobom podoba się ten post
dorota197002

Jestem w momencie, gdie mam ochotę uciec. Kara umowna i firma zwlwka z wymianą a wypowiedzenie aż dwutygodniowe. Kara umowna w sytuacji złamania umowy naprawde przysluguje, nawet jesli juz w pierwszy dzien plakalam o wyjazd?

Sorki. Ja też od dłuższego czasu się nad tym zastanawiam.....    i nie tyczy to pracy ....   Aby----
22 września 2017 21:22
dorota197002

Jestem w momencie, gdie mam ochotę uciec. Kara umowna i firma zwlwka z wymianą a wypowiedzenie aż dwutygodniowe. Kara umowna w sytuacji złamania umowy naprawde przysluguje, nawet jesli juz w pierwszy dzien plakalam o wyjazd?

Dorota , pisz co się dzieje - tu są mądre , doświadczone dziewczyny - pomogą w każdej sytuacji ! ( ja akurat mało doświadczenia w De mam ,ale też jak coś wiem, to podpowiem ) 
22 września 2017 21:23 / 1 osobie podoba się ten post
Byłam trzy razy. Praca przy kobiecie , według firmy "osłabienie starcze", jest kobietą traktującą opiekunkę jako służącą 24h, krzyczała już pierwszej nocy gdy przyjechałam po 15 godzinach o poprawienie poduszki bądź prześcieradło jej przeszkadza itd. Aż szkoda wymieniać. Byli ludzie u niej w domu to kazała dokładnie jej podłogę wyczyścić , hakać ogród a nawet okna myc ,, zglosilam w agencji, agencja mnie zlekceważyła. Według nich poinformuja koordynatora, nie wie czy w tak szybkim czasie uda im się zalatwic tą sprawę.
22 września 2017 21:24
Darko

Gdzie chcesz uciekać? :D

Zapewne do domu.Ale dwa tygodnie obligatoryjnie musi tam siedzieć.Wiem ,że może być okropnie ,ale wytrzymasz.
22 września 2017 21:25 / 1 osobie podoba się ten post
teresadd

Zapewne do domu.Ale dwa tygodnie obligatoryjnie musi tam siedzieć.Wiem ,że może być okropnie ,ale wytrzymasz.

A dlaczego musi?
22 września 2017 21:28 / 3 osobom podoba się ten post
dorota197002

Byłam trzy razy. Praca przy kobiecie , według firmy "osłabienie starcze", jest kobietą traktującą opiekunkę jako służącą 24h, krzyczała już pierwszej nocy gdy przyjechałam po 15 godzinach o poprawienie poduszki bądź prześcieradło jej przeszkadza itd. Aż szkoda wymieniać. Byli ludzie u niej w domu to kazała dokładnie jej podłogę wyczyścić , hakać ogród a nawet okna myc ,, zglosilam w agencji, agencja mnie zlekceważyła. Według nich poinformuja koordynatora, nie wie czy w tak szybkim czasie uda im się zalatwic tą sprawę.

Dorota - masz przy sobie umowę ? tam powinno być : zakres obowiązków i ilość tygodniowych godzin pracy  - machnij jej przed nos - może cośkolwiek pomoże  ?  chce sobie poużywać - proszę bardzo - płatne extra ! 
22 września 2017 21:29 / 3 osobom podoba się ten post
Gdzie rodzina , jakiś opiekun prawny?  postaw sprawę jasno , warunki niezgodne z opisem , a to podstawa do zerwania umowy .
22 września 2017 21:30 / 4 osobom podoba się ten post
dorota197002

Byłam trzy razy. Praca przy kobiecie , według firmy "osłabienie starcze", jest kobietą traktującą opiekunkę jako służącą 24h, krzyczała już pierwszej nocy gdy przyjechałam po 15 godzinach o poprawienie poduszki bądź prześcieradło jej przeszkadza itd. Aż szkoda wymieniać. Byli ludzie u niej w domu to kazała dokładnie jej podłogę wyczyścić , hakać ogród a nawet okna myc ,, zglosilam w agencji, agencja mnie zlekceważyła. Według nich poinformuja koordynatora, nie wie czy w tak szybkim czasie uda im się zalatwic tą sprawę.

Znasz treść umowy? Przeczytaj i napisz do firmy, co jest w umowie, ile czasu powinnaś pracowac, a ile pracujesz...to po pierwsze, a po drugie...co nie powinnaś robić, a co sie od Ciebie wymaga....w związku z tym, że umowa odbiega stanowczo od sytuacji, która zastałaś wypowiadasz ją ze skutkiem natychmiastowym...nie możesz robić tego, czego Ci nie wolno i pracować dłużej niż przepisy pozwalają...to tyle
22 września 2017 21:30 / 2 osobom podoba się ten post
Darko

A dlaczego musi?

Nie musi.Ale jak sobie wyjedzie ,to firma .?No właśnie co?Wytoczy jej proces ,żeby karę zapłaciła.Obciąży kosztami?Nie czytałam umowy.
22 września 2017 21:33 / 1 osobie podoba się ten post
teresadd

Nie musi.Ale jak sobie wyjedzie ,to firma .?No właśnie co?Wytoczy jej proces ,żeby karę zapłaciła.Obciąży kosztami?Nie czytałam umowy.

To trzeba zerwać w trybie natychmiastowym. Miałem taką sytuację w Polsce. Napisałem i pozwolili mi odejść.
22 września 2017 21:39 / 3 osobom podoba się ten post
teresadd

Nie musi.Ale jak sobie wyjedzie ,to firma .?No właśnie co?Wytoczy jej proces ,żeby karę zapłaciła.Obciąży kosztami?Nie czytałam umowy.

Nie może jej wytoczyć procesu jeśli to co robi odbiega od tego, co jest w umowie...
22 września 2017 21:42 / 6 osobom podoba się ten post
dorota197002

Jestem w momencie, gdie mam ochotę uciec. Kara umowna i firma zwlwka z wymianą a wypowiedzenie aż dwutygodniowe. Kara umowna w sytuacji złamania umowy naprawde przysluguje, nawet jesli juz w pierwszy dzien plakalam o wyjazd?

Co to za kara za złamanie umowy?
Musi być jakiś zapis na temat warunków umowy tj. Twoich praw i obowiązków.
Na pewno jest opisane, jakie przypadki są traktowane jak złamanie umowy.
A warunki niezgodne z umową, które Ty zastałaś też dają Ci prawo do wypowiedzenia umowy.
"Postrasz" firmę,że Ty też możesz ich oskarżyć o przetrzymywanie Cię w miejscu pracy, które się różni od tego, co masz w umowie.