W domu 9

13 października 2017 13:51 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Do sanatorium muszę wziąść dokument ubezpieczenia, a w tej chwili mam tylko umowę zlecenie do 30.10 sanatorium trwa do 04,11 i jestem zielona, czy mam sie prywanie ubezpieczyc?

Skoro umowa jest do 30.10, to i tak przez następne 30 dni jeszcze masz ubezpieczenie, Michasiu, czyli prawie do końca listopada.
13 października 2017 13:51 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Do sanatorium muszę wziąść dokument ubezpieczenia, a w tej chwili mam tylko umowę zlecenie do 30.10 sanatorium trwa do 04,11 i jestem zielona, czy mam sie prywanie ubezpieczyc?

A nie możesz przerwać tego zlecenia i ubezpieczyć się np." przy mężu" 
13 października 2017 14:01 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Do sanatorium muszę wziąść dokument ubezpieczenia, a w tej chwili mam tylko umowę zlecenie do 30.10 sanatorium trwa do 04,11 i jestem zielona, czy mam sie prywanie ubezpieczyc?

Dokumentem ubezpieczenia dla Ciebie Michasiu, będzie druk RMUA i to powinnas dostać od pracodawcy. Dokument ubezpieczenia  o ktorym mowa, zaświadcza ze podlegasz pod ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, a to daje Ci prawo do pobytu w sanatorium, za które płaci NFZ. Kuracjusz dopłaca tylko niewielki procent. Prywatne ubezpieczenie tu nie ma nic do rzeczy.
13 października 2017 14:12
Binor

Skoro umowa jest do 30.10, to i tak przez następne 30 dni jeszcze masz ubezpieczenie, Michasiu, czyli prawie do końca listopada.

umowe zlecenie skończyłam 29.09 i mam jeszcze miesiąc bo dzwoniłam do nich, tylko 4 dni listopada dyndają
13 października 2017 14:33 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

umowe zlecenie skończyłam 29.09 i mam jeszcze miesiąc bo dzwoniłam do nich, tylko 4 dni listopada dyndają

No to w takim razie juz nie mam pomysłu, ale uważam, jak Doda, że prywatne ubezpieczenie to zły kierunek. Nie ma nic do rzeczy, jeżeli chodzi o sanatorium. Teraz tak mi do głowy przyszło, że można spróbować jeszcze zarejestrować się w Urzędzie Pracy.
13 października 2017 14:36 / 2 osobom podoba się ten post
Binor

No to w takim razie juz nie mam pomysłu, ale uważam, jak Doda, że prywatne ubezpieczenie to zły kierunek. Nie ma nic do rzeczy, jeżeli chodzi o sanatorium. Teraz tak mi do głowy przyszło, że można spróbować jeszcze zarejestrować się w Urzędzie Pracy.

obudziłam sie w reko w nocniku, bo jutro rano wyjazd, a ja nie miałam zamiaru jechac i teraz nie wiem co począc.
13 października 2017 14:37 / 4 osobom podoba się ten post
michasia

umowe zlecenie skończyłam 29.09 i mam jeszcze miesiąc bo dzwoniłam do nich, tylko 4 dni listopada dyndają

Mi przychodzi kilka pomysłów do głowy:
- zarejestrować się w UP, ale potem musisz pamiętać, by się wyrejestrować
- doskoczyć do ubezpieczenia męża
- zadzwonić/przejść się do NFZ spytać, co oni na to

EDIT-- doczytałam, że już jutro wyjazd...
13 października 2017 14:44
michasia

obudziłam sie w reko w nocniku, bo jutro rano wyjazd, a ja nie miałam zamiaru jechac i teraz nie wiem co począc.

Zadzwon do swojej firmy i niech cię ubezpieczą na listopad ,potem się rozliczysz przy następnym zleceniu.
Dziwne ja tyle ile jestem w Polsce to ubezpieczenie mam.
13 października 2017 14:46 / 4 osobom podoba się ten post
teresadd

Zadzwon do swojej firmy i niech cię ubezpieczą na listopad ,potem się rozliczysz przy następnym zleceniu.
Dziwne ja tyle ile jestem w Polsce to ubezpieczenie mam.

I to by było chyba najszybsze i najlepsze rozwiązanie.

P.S.Ja też mam ciągłość ubezpieczenia.
13 października 2017 14:51 / 3 osobom podoba się ten post
basiaim

I to by było chyba najszybsze i najlepsze rozwiązanie.

P.S.Ja też mam ciągłość ubezpieczenia.

Basiu miałam operację w zeszłym roku,ponad dwa miesiące w domu siedziałam i cały czas miałam ubezpieczenie.
Ale co firma ,to inne zasady.I to następna sprawa ,którą należy brać pod uwagę przy wyborze firmy.
Może u Mchasi też tak jest ,a ona tego nie wie.
Michasia dzwoń do firmy .
13 października 2017 14:55 / 2 osobom podoba się ten post
teresadd

Basiu miałam operację w zeszłym roku,ponad dwa miesiące w domu siedziałam i cały czas miałam ubezpieczenie.
Ale co firma ,to inne zasady.I to następna sprawa ,którą należy brać pod uwagę przy wyborze firmy.
Może u Mchasi też tak jest ,a ona tego nie wie.
Michasia dzwoń do firmy .

Pisała,że dzwoniła do firmy i oni jej powiedzieli,że ubezpieczenie do końca października.

Tak chyba jest w firmach, gdzie jest umowa tylko na konkretne zlecenie.
13 października 2017 14:59
basiaim

Pisała,że dzwoniła do firmy i oni jej powiedzieli,że ubezpieczenie do końca października.

Tak chyba jest w firmach, gdzie jest umowa tylko na konkretne zlecenie.

To niech ją ubezpieczą  a konto przyszłego zlecenia.Ludzie ,to ma kobieta w powietrzu wisieć.A nie daj Boże jakiegoś nagłego wypadku po 1 listopada to co?Doopa blada.
13 października 2017 15:00 / 5 osobom podoba się ten post
michasia

obudziłam sie w reko w nocniku, bo jutro rano wyjazd, a ja nie miałam zamiaru jechac i teraz nie wiem co począc.

Michasia, nie martw się. Zarejestruj sie online.
https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup#/panelOgolny
Ale najpierw poczytaj tu.
http://zielonalinia.gov.pl/jak-sie-zarejestrowac-w-powiatowym-urzedzie-pracy-32331
P.S. Dzis od godz. 22.00 do jutra do 11.00 jest przerwa serwisowa. Tak piszę na wszelki wypadek, gdybyś nie zauważyła komunikatu.
13 października 2017 15:02 / 6 osobom podoba się ten post
michasia

obudziłam sie w reko w nocniku, bo jutro rano wyjazd, a ja nie miałam zamiaru jechac i teraz nie wiem co począc.

Jedz, niech Ci firma dosle RMUA i koniec. Przy rejestracji w sanatorium powiedz, że doniesiesz. Absolutnie nie rezygnuj, bo po pierwsze szkoda, a po drugie to taka rezygnacja dzien przed, bez ważnej przyczyny typu wypadek, trfu...śmierć i takie inne spowoduje, że mogą Cię obciązyć finansowo za ten turnus.
Jeszcze jedna sprawa. To, że masz w skierowaniu napisane, że musisz mieć potwierdzenie ubezpieczenia to jedno, a to czy będa o to prosić podczas zakwaterowania to drugie. Nie zawsze proszą. Ubezpieczenie masz więc jedż. Potwierdzenie dostarczysz na żadanie. Nie słuchaj nikogo, tylko jedź. Karta EKUZ jesli ją masz, jest również potwierdzeniem ubezpieczenia przecież, Może się nią okazać na wypadek gdyby żądali. Byłam w sanatorium 3 razy, więc trochę się znam na tym  Pamiętaj, że nawet gdy nie masz zadnego potwierdzenia, poproszą o dosłanie i koniec. Ani mi się waż rezygnować!!!!!
13 października 2017 15:05 / 3 osobom podoba się ten post
Ellax2

Michasia, nie martw się. Zarejestruj sie online.
https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup#/panelOgolny
Ale najpierw poczytaj tu.
http://zielonalinia.gov.pl/jak-sie-zarejestrowac-w-powiatowym-urzedzie-pracy-32331
P.S. Dzis od godz. 22.00 do jutra do 11.00 jest przerwa serwisowa. Tak piszę na wszelki wypadek, gdybyś nie zauważyła komunikatu.

No i Ela na dwa drinki zasłużyłaś.Od Michasi też.