W domu 9

20 maja 2023 22:54 / 4 osobom podoba się ten post
I już w domu. Bardzo lubię Krystynę Jandę. Monodram , z którym wystąpiła , świetny. Dwie godziny monologu, przerywanego jedynie gromkimi brawami,i ani sekundy nudy. Aktorka  która ma chyba największy dorobek artystyczny wśród polskich aktorek. 19 grudnia skończy 71 lat a kondycja, temperament, dowcip,inteligencja takie, że tylko sobie takiej formy życzyć gdy będę w jej wieku. Jeśli ktoś będzie miał okazję wybrać się na May Way, gorąco polecam.
21 maja 2023 06:37 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Tak, cieszę się bardzo :radosc:
Już siedzę w kafejce teatralnej z kawusią bo zmęczona jakaś jestem.
A bus najwcześniej i 13 tej. Już dostałam info,że alkoholu pić nie można w busie i w stanie wskazującym mnie nie wpuszczą :smiech3:. Więc żadnego winka,tylko kawa :pije kawe:. No i że można "tylko"40 kg bagażu oddać do schowka. W życiu tyle nie dźwigałam :-)

To masz tak przed podróżą żebyś się nie stresowała. 
28 sierpnia 2023 11:50 / 5 osobom podoba się ten post
Siedzę przy otwartych drzwiach na taras , pada deszczyk . Fajne życie emerytki .I gdyby nie te wyjazdy opiekunkowe :) byłabym w innym położeniu .Ile moich pomysłów zostało wprowadzonych w domu ile udogodnień .Straciłam też wiele , bo rozłąka z rodziną to nic dobrego .Nie wiem czy jest więcej plusów czy minusów w podsumowaniu  i nie robię bilansu , bo i po co .Stało się. A co się stało to się nie odstanie  . 
28 sierpnia 2023 21:42 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Siedzę przy otwartych drzwiach na taras , pada deszczyk . Fajne życie emerytki .I gdyby nie te wyjazdy opiekunkowe :) byłabym w innym położeniu .Ile moich pomysłów zostało wprowadzonych w domu ile udogodnień .Straciłam też wiele , bo rozłąka z rodziną to nic dobrego .Nie wiem czy jest więcej plusów czy minusów w podsumowaniu  i nie robię bilansu , bo i po co .Stało się. A co się stało to się nie odstanie  . 

Dokładnie tak. Co się stało,to się nie odstanie. Przez wyjazdy wiele rzeczy,wydarzeń mi umknęło albo ominęło. Ale też wiele mi one dały.Dużo później od Ciebie zaczęłam swoją opiekunkową pracę. Miałam też wtedy już kawał życia za sobą. Od kilku dobrych lat nie jest to też moje jedyne źródło dochodu. Nauczyłam się tak sobie wszystko ustawiać,żeby te wyjazdy do pracy nie były priorytetem. Zostawiam sobie czas na to,żeby cieszyć się życiem emerytki?. One pomagają mi tylko w tym,aby te życie było przyjemniejsze 
29 sierpnia 2023 09:54 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dokładnie tak. Co się stało,to się nie odstanie. Przez wyjazdy wiele rzeczy,wydarzeń mi umknęło albo ominęło. Ale też wiele mi one dały.Dużo później od Ciebie zaczęłam swoją opiekunkową pracę. Miałam też wtedy już kawał życia za sobą. Od kilku dobrych lat nie jest to też moje jedyne źródło dochodu. Nauczyłam się tak sobie wszystko ustawiać,żeby te wyjazdy do pracy nie były priorytetem. Zostawiam sobie czas na to,żeby cieszyć się życiem emerytki?. One pomagają mi tylko w tym,aby te życie było przyjemniejsze :-)

Ja pojechałam Gusiu , bo wybrałam zdawało mi się , że to dobre rozwiązanie .Nie zostawiłam małych dzieci byłam już na wcześniejszej emeryturze  .To też pewien luksus , choć kobieta powinna zostać w domu, bo taka była moja rola matki, żony ,gospodyni . .Pewnie nie miałabym tego co mam ,ale po części też coś utraciłam . 
30 sierpnia 2023 11:35 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Ja pojechałam Gusiu , bo wybrałam zdawało mi się , że to dobre rozwiązanie .Nie zostawiłam małych dzieci byłam już na wcześniejszej emeryturze  .To też pewien luksus , choć kobieta powinna zostać w domu, bo taka była moja rola matki, żony ,gospodyni . .Pewnie nie miałabym tego co mam ,ale po części też coś utraciłam . 

Mleczko,żyjemy tu i teraz,nie możemy zmienić przeszłości ale dzisiaj ,jutro i i cała przyszłość ,w dużej mierze zależy od nas. Nie wpędzajmy się sami w poczucie winy,starajmy się aby żyć pięknie czyli w zgodzie z samym sobą. Cieszmy się tym,co te wyjazdy nam dały i dają
30 sierpnia 2023 15:25 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Mleczko,żyjemy tu i teraz,nie możemy zmienić przeszłości ale dzisiaj ,jutro i i cała przyszłość ,w dużej mierze zależy od nas. Nie wpędzajmy się sami w poczucie winy,starajmy się aby żyć pięknie czyli w zgodzie z samym sobą. Cieszmy się tym,co te wyjazdy nam dały i dają:aniolki:

Nie mam powodu żeby wpędzać się w poczucie winy .Jestem realistką i widzę co mi uciekło .Wnuczka się urodziła jak byłam na wyjeździe  kilku znajomych odeszło jak mnie nie było . I tak mogę wymieniać i wymieniać .  Przecież nie żałuję tego czasu bo dużo zwiedziłam, poznałam sporo wartościowych ludzi a nawet zaciesnilam przyjaźnie . Szkoda, że nie można się rozdwoic  . Wtedy byłabym i tu i tu  
 
Przestał padać deszcz, skocze do lasu zobaczę czy tam mnie nie ma 
11 grudnia 2023 16:01 / 1 osobie podoba się ten post
Telewizor chodzi  i słucham , patrzę i podziwiam . Same Jarząbki że słusznej partii .
11 grudnia 2023 17:02 / 1 osobie podoba się ten post
Słyszeliście ten łoskot, to rząd w Polsce upadł .
13 grudnia 2023 20:05 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Słyszeliście ten łoskot, to rząd w Polsce upadł .

Zobaczymy jak się teraz potoczy sytuacja
13 grudnia 2023 21:00 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Słyszeliście ten łoskot, to rząd w Polsce upadł .

Tak, to prawda... 
 
14 grudnia 2023 00:35 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Tak, to prawda... 
 

Jarosław wreszcie uda się na zasłużony odpoczynek. Nie jestem jednak pewna czy nowy rząd wprowadzi jakieś znaczące i pozytywne zmiany. Poczekajmy.
14 grudnia 2023 10:21 / 2 osobom podoba się ten post
kamisz49

:lol1: Jarosław wreszcie uda się na zasłużony odpoczynek. Nie jestem jednak pewna czy nowy rząd wprowadzi jakieś znaczące i pozytywne zmiany. Poczekajmy.

A ja jestem . Już wprowadzają ludzka twarz do polityki .I co ważne nie są przypisani do biurek . Nie dadzą rady , odchodzą .
14 grudnia 2023 10:26
mariakoc

Zobaczymy jak się teraz potoczy sytuacja

Nie może się toczyć własnym torem . Trzeba nadać kierunek i pilnować . Ja jestem pełna dobrych myśli . Jeszcze jedna kadencja rządu represyjnego i musielibyśmy słuchać radia pod kocem . Znów zaczynamy się meblować , wiadomo przecież, że takie ciągle zaczynanie nic dobrego nie daje .
14 grudnia 2023 12:32 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Nie może się toczyć własnym torem . Trzeba nadać kierunek i pilnować . Ja jestem pełna dobrych myśli . Jeszcze jedna kadencja rządu represyjnego i musielibyśmy słuchać radia pod kocem . Znów zaczynamy się meblować , wiadomo przecież, że takie ciągle zaczynanie nic dobrego nie daje .

Wiadomo, że trzeba patrzeć na ręce tylko taki zwykły szary obywatel ma ograniczone możliwości wpływu.