Ciasteczka adwentowe i na inne okazje

02 listopada 2017 08:55 / 5 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Wystarczy ,że będą kształtne ,a przechowywać je trzeba w puszce,potem przekłada się do foliowego woreczka,zawiązuję ładną tasiemkę i wręcza rodzinie.

Ja co prawda nie rodzina, ale tradycyjnie już na tej szteli, oczekuję na ciasteczka od lokatorki pdp.
Kobieta 90l, zaczęła wypiekać już ponad tydzień temu, ale zarzekała się, że w tym roku zrobi tylko 10 rodzajów, a nie 20, jak jeszcze w ubiegłym roku. Jak ją poznałam, stawiam na liczbę bliżej 20, niż 10
02 listopada 2017 09:55 / 6 osobom podoba się ten post
hagia

Ja co prawda nie rodzina, ale tradycyjnie już na tej szteli, oczekuję na ciasteczka od lokatorki pdp.
Kobieta 90l, zaczęła wypiekać już ponad tydzień temu, ale zarzekała się, że w tym roku zrobi tylko 10 rodzajów, a nie 20, jak jeszcze w ubiegłym roku. Jak ją poznałam, stawiam na liczbę bliżej 20, niż 10 :-)

Bo takie wypiekanie wciąga,jak się zacznie to przestać nie można,pod warunkiem oczywiście jaką ilością czasu się dysponuje.
02 listopada 2017 10:00 / 1 osobie podoba się ten post
hagia

Ja co prawda nie rodzina, ale tradycyjnie już na tej szteli, oczekuję na ciasteczka od lokatorki pdp.
Kobieta 90l, zaczęła wypiekać już ponad tydzień temu, ale zarzekała się, że w tym roku zrobi tylko 10 rodzajów, a nie 20, jak jeszcze w ubiegłym roku. Jak ją poznałam, stawiam na liczbę bliżej 20, niż 10 :-)

Tydzień temu powiadasz? O kurczę, to i ja się muszę brać za robotę. Co roku u mnie manufaktura ciasteczkowa działa w listopadzie. Na ogół jest to 5 lub 6 sortów, więc do przezycia. Będziesz w grudniu w Łodzi?
02 listopada 2017 10:16 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Wystarczy ,że będą kształtne ,a przechowywać je trzeba w puszce,potem przekłada się do foliowego woreczka,zawiązuję ładną tasiemkę i wręcza rodzinie.

No to teraz kumam. Rzeczywiście miły zwyczaj. A czy kształt ma jakieś symboliczne znaczenie ? 
02 listopada 2017 10:20 / 7 osobom podoba się ten post
VANILLE KIPFERL

150 g masła, 150 gram mielonych migdałów, lub orzechów, 150 gram mąki, 80 g cukru (dodać 2 torebki cukru waniliowego). Wyrobić ciasto. Uformować z ciasta rolkę i odcinać na kawałki po ok 3-4 cm. Formować w kształt półksięzyca i układać na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Piec w temp. 180 stopni, około 10 minut. Gorące układać w blaszanym pudełku warstwami, każdą warstwę posypując cukrem pudrem, najlepiej przez gęste sitko. Smacznego.

MANDELNECKEN (moje ulubione)

250g mąki, płaska łyzeczka proszku do pieczenia, 100g cukru, 1-2 torebeczki cukru waniliowego, szczypta soli, 7 kropel Bittermandel-Aroma, 1 łyzka stołowa mleka, 200g masła.

Wyrobić ciasto i uformować rolki o srednicy 2 cm. Odstawić w chłodne miejsce, aż zrobią się twarde dość. Ja to robię w ten sposób , że rolki te dyscyplinuję z kazdej strony deseczkami do krojenia, ale nie jest to konieczność. U mnie rolki leżakują w chłodnym miejscu na ogół do nastepnego dnia. Tak przygotowane i schłodzone rolki tnę na kawałeczki o szerokosci 1 cm i w srodek każdego kawałeczka wciskam lekko połówkę migdała. Układam na blasze , oczywiscie na papierze do pieczenia, zachowując odległości, ponieważ ciasteczka rosną w trakcie pieczenia. W temperaturze około 160 stopni piekę 10-20 minut. Oczywiscie podglądam je w trakcie pieczenia i na oko widzę, kiedy mają dość. Są przepyszne po prostu.

Moja manufaktura ciasteczkowa ruszy zapewne w poniedziałek. Porobię zdjęcia kazdego etapu wykonania i pokażę Wam.
02 listopada 2017 10:53 / 2 osobom podoba się ten post
doda1961

Tydzień temu powiadasz? O kurczę, to i ja się muszę brać za robotę. Co roku u mnie manufaktura ciasteczkowa działa w listopadzie. Na ogół jest to 5 lub 6 sortów, więc do przezycia. Będziesz w grudniu w Łodzi?

Zimę spędzam w pracy. Może będę 17-18 stycznia w Łodzi, ale to jeszcze nic pewnego.
A Twoje przepisy na ciasteczka podeśle dziecku własnemu, niech się stara :)))   Ma poważne wyzwania ze strony teściówki :)
02 listopada 2017 11:07 / 3 osobom podoba się ten post
hagia

Zimę spędzam w pracy. Może będę 17-18 stycznia w Łodzi, ale to jeszcze nic pewnego.
A Twoje przepisy na ciasteczka podeśle dziecku własnemu, niech się stara :)))   Ma poważne wyzwania ze strony teściówki :)

No to się miniemy. Szkoda, a przepisy koniecznie podeslij dziecku. Te drugie z migdałami są po prostu przepyszne.
07 listopada 2017 15:47 / 2 osobom podoba się ten post
doda1961

VANILLE KIPFERL

150 g masła, 150 gram mielonych migdałów, lub orzechów, 150 gram mąki, 80 g cukru (dodać 2 torebki cukru waniliowego). Wyrobić ciasto. Uformować z ciasta rolkę i odcinać na kawałki po ok 3-4 cm. Formować w kształt półksięzyca i układać na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Piec w temp. 180 stopni, około 10 minut. Gorące układać w blaszanym pudełku warstwami, każdą warstwę posypując cukrem pudrem, najlepiej przez gęste sitko. Smacznego.

MANDELNECKEN (moje ulubione)

250g mąki, płaska łyzeczka proszku do pieczenia, 100g cukru, 1-2 torebeczki cukru waniliowego, szczypta soli, 7 kropel Bittermandel-Aroma, 1 łyzka stołowa mleka, 200g masła.

Wyrobić ciasto i uformować rolki o srednicy 2 cm. Odstawić w chłodne miejsce, aż zrobią się twarde dość. Ja to robię w ten sposób , że rolki te dyscyplinuję z kazdej strony deseczkami do krojenia, ale nie jest to konieczność. U mnie rolki leżakują w chłodnym miejscu na ogół do nastepnego dnia. Tak przygotowane i schłodzone rolki tnę na kawałeczki o szerokosci 1 cm i w srodek każdego kawałeczka wciskam lekko połówkę migdała. Układam na blasze , oczywiscie na papierze do pieczenia, zachowując odległości, ponieważ ciasteczka rosną w trakcie pieczenia. W temperaturze około 160 stopni piekę 10-20 minut. Oczywiscie podglądam je w trakcie pieczenia i na oko widzę, kiedy mają dość. Są przepyszne po prostu.

Moja manufaktura ciasteczkowa ruszy zapewne w poniedziałek. Porobię zdjęcia kazdego etapu wykonania i pokażę Wam.

Dodo Droga !!! Twój przepis został właśnie sprawdzony. Wyszły piękne i przepyszne rogaliczki,wiem to ze sprawdzonego i bardzo wiarygodnego źródła, dlatego też sama też się już nastrajam na ich " produkcję". Niestety nie mogłam ich osobiście skosztować ( no podłość ludzka nie zna granic  ) ale ufam tej Osobie i Jej wierzę.

Ps.Pozdrowienia,serdeczne od niejakiej Barbry 48 

07 listopada 2017 17:54 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

Dodo Droga !!! Twój przepis został właśnie sprawdzony. Wyszły piękne i przepyszne rogaliczki,wiem to ze sprawdzonego i bardzo wiarygodnego źródła, dlatego też sama też się już nastrajam na ich " produkcję". Niestety nie mogłam ich osobiście skosztować ( no podłość ludzka nie zna granic :placze1: :smiech3:) ale ufam tej Osobie i Jej wierzę.:-)

Ps.Pozdrowienia,serdeczne od niejakiej Barbry 48 :buziaki2:

Dziękuję Alasko. Zapoznałam się osobiście z wyglądem ciasteczek owych, ktore to Osoba osobiscie mi na privie przysłała W to, że smakowały wybornie wierzę bez zastrzeżen, albowiem Osoba ma niebywały talent kulinarny jak i cukierniczy. Ja się jutro biorę za swoje ciasteczka. Będę relacjonować postępy.
10 listopada 2017 21:45 / 9 osobom podoba się ten post
Ojezus, podłosc ludzka nie ma granic. Odchudzam sie, czyli wylaszczam na okolicznosc egzotycznego urlopu niebawem, a Wy ttaj o smalcyku, kabanosikach, zimnych nózkach i sledziach. A ja bidulka tylko o wodzie Dobry wieczór sie z Państwem
Przeniesione z innego tematu. O.
10 listopada 2017 21:47 / 11 osobom podoba się ten post
doda1961

Ojezus, podłosc ludzka nie ma granic. Odchudzam sie, czyli wylaszczam na okolicznosc egzotycznego urlopu niebawem, a Wy ttaj o smalcyku, kabanosikach, zimnych nózkach i sledziach. A ja bidulka tylko o wodzie:placze1: Dobry wieczór sie z Państwem :piekna:
Przeniesione z innego tematu. O.

Ty juz jestes wylaszczona. Wypluj ta wode! Jeszcze Ci zaszkodzi ;)))
10 listopada 2017 21:49 / 9 osobom podoba się ten post
doda1961

Ojezus, podłosc ludzka nie ma granic. Odchudzam sie, czyli wylaszczam na okolicznosc egzotycznego urlopu niebawem, a Wy ttaj o smalcyku, kabanosikach, zimnych nózkach i sledziach. A ja bidulka tylko o wodzie:placze1: Dobry wieczór sie z Państwem :piekna:
Przeniesione z innego tematu. O.

Podaj adres,ciasteczek ci przyslę.
10 listopada 2017 21:56 / 6 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Podaj adres,ciasteczek ci przyslę.

Mam swoje, ale dziekuje za dobre checi. Manufaktura ruszyła, ale ja trzymam sie dzielnie Zgrzeszyłam dzis tylko dwoma malenkimi ciasteczkami. Takimi tyci, tyci
10 listopada 2017 21:59 / 6 osobom podoba się ten post
doda1961

Mam swoje, ale dziekuje za dobre checi. Manufaktura ruszyła, ale ja trzymam sie dzielnie:-) Zgrzeszyłam dzis tylko dwoma malenkimi ciasteczkami. Takimi tyci, tyci :-)

Podebrałam od ciebie jeden przepis na mandelcośtam z orzechem w srodku. Nie powiem jakie są pyszne...
10 listopada 2017 22:03 / 5 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Ty juz jestes wylaszczona. Wypluj ta wode! Jeszcze Ci zaszkodzi ;)))

Żebyś wiedziała,od nadmiaru wody się puchnie.