Ciasteczka adwentowe i na inne okazje

01 grudnia 2017 13:25 / 1 osobie podoba się ten post
A ja ciągle Pickert p RT odukuje, Hanka jak się na cos za weźmie to nie odfpusci
01 grudnia 2017 13:26 / 3 osobom podoba się ten post
hagia

Właśnie przyszły, te ciastki :))))
Lokatorka przyniosła czynsz i ciasteczka :piecze ciasteczka:
1 grudnia - czas najwyższy, tyle czekania. Ale to przez późny adwent w tym roku. Ona je przynosi na rozpoczęcie adwentu.
Na razie jem orzechowe i migdałowe, faworyt czeka jeszcze na znalezienie :je babeczke:

To ja tez zagadne lokatorw PDP o ciasteczka czynsz juz podaruje
01 grudnia 2017 13:32 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

To ja tez zagadne lokatorw PDP o ciasteczka:piecze ciasteczka: czynsz juz podaruje:pije kawe:

No co Ty, jakie podaruję, bierz wszystko  
01 grudnia 2017 13:34 / 3 osobom podoba się ten post
hagia

No co Ty, jakie podaruję, bierz wszystko :spotkanie: :prezenty_swiateczne:

Dzielnicowy tutaj groźny, jeszcze za wymuszenie pójdę na BN
01 grudnia 2017 17:04 / 2 osobom podoba się ten post
basiaim

Miało być wczoraj pieczenie ciastek i doopa wyszła.
Do migdałowych nie było migdałów i aromatu, a do pierników nie było przyprawy.
Tak to jest, jak jest się na zadupiu.
Dziś pomknę do Netto, może tam coś znajdę....

W Netto przyprawy do pierników też nie było.
Córka pdp ma zobaczyć u siebie w Realu i w przyszłym tygodniu ewentualnie dostarczy.
01 grudnia 2017 17:46
Ja nie mogę dostać goździków
08 grudnia 2017 19:52 / 11 osobom podoba się ten post
Nieskromnie się pochwalę.
Podwójnie zadowolona jestem, bo w zeszłym tygodniu ciastka mi nie wyszły (pisałam o tym).
Przepis na te pierniki mam od kilkunastu lat, a i tak piekłam z duszą na ramieniu.
 
08 grudnia 2017 19:56 / 2 osobom podoba się ten post
basiaim

Nieskromnie się pochwalę.
Podwójnie zadowolona jestem, bo w zeszłym tygodniu ciastka mi nie wyszły (pisałam o tym).
Przepis na te pierniki mam od kilkunastu lat, a i tak piekłam z duszą na ramieniu.
 

Jesssu.....jakie cudeńka....a to wszystko do dekoracji to z edeki ? Bo muszę kupić....
08 grudnia 2017 20:04 / 3 osobom podoba się ten post
ewa59

Jesssu.....jakie cudeńka....a to wszystko do dekoracji to z edeki ? Bo muszę kupić....:-)

Nic nie kupowałam oprócz pisaków (w Netto). Korzystałam z zapasów córki pdp.
Biały lukier tylko zrobiłam sama.
09 grudnia 2017 09:33 / 2 osobom podoba się ten post
Moja pdp zapowiedziała że od poniedziałku pieczemy ciasteczka.No trochę sie boje bo to temat mi nieznany.
Ale już są upieczone przez nią na próbę i musze przyznać że przepyszne.
Orzechowo- cynamonowe i wyczuwam pomarańczową nutę.
Wstawię przepis jak upieczemy.
09 grudnia 2017 10:14
Marta2

Moja pdp zapowiedziała że od poniedziałku pieczemy ciasteczka.No trochę sie boje bo to temat mi nieznany.
Ale już są upieczone przez nią na próbę i musze przyznać że przepyszne.
Orzechowo- cynamonowe i wyczuwam pomarańczową nutę.
Wstawię przepis jak upieczemy.

Tylko aby wystarczyło, żeby pdp jeszcze dała Ci dla "przyjaciela" jak będziesz wracała :)
09 grudnia 2017 10:38
Moja pdp ma 6 dzieci 15 wnuków,prawnuków nie zliczę....
Ale ze dwa ciasteczka może sie uchowają
15 grudnia 2017 18:32 / 4 osobom podoba się ten post
basiaim

Nieskromnie się pochwalę.
Podwójnie zadowolona jestem, bo w zeszłym tygodniu ciastka mi nie wyszły (pisałam o tym).
Przepis na te pierniki mam od kilkunastu lat, a i tak piekłam z duszą na ramieniu.
 

Pięknie . Ze mnie leń śmierdzący , robiłam pierniczki bez przystrojenia . Dzisiaj za to upiekłam babeczki  z torebki . Czasu nie miałam .
15 grudnia 2017 19:45 / 2 osobom podoba się ten post
basiaim

Nieskromnie się pochwalę.
Podwójnie zadowolona jestem, bo w zeszłym tygodniu ciastka mi nie wyszły (pisałam o tym).
Przepis na te pierniki mam od kilkunastu lat, a i tak piekłam z duszą na ramieniu.
 

Matko kochana ale się nadziubałaś tych ozdóbek. ŚLicznie wyglądają. 
16 grudnia 2017 09:54 / 1 osobie podoba się ten post
Żeby zająć czymś głowę bo smutno mi,wstawię przepis na owsiano- kokosowe ciasteczka mojej pdp,może sie komuś przyda przepis

Ciasteczka owsiano- kokosowe
250 g mąki
Proszek do pieczenia pół małej torebeczki
100g płatków owsianych
100g wiórków kokosowych
150g cukru
3 jajka
150g masła
Wiórki gorzkiej czekolady

Składniki pewnie można wymieszać i zagnieść,ale my robiłyśmy w mikserze.
Najpierw jajka ,potem mąka,cukier,reszta składników,ważne żeby nie na hurra,ale powoli wszystko dodawać,masło musi być miękkie.Powstanie gęste,kleiste ciasto.
Na blachę wyłożoną papierem do pieczenia nakładać łyżeczka małe kulki ciasta,łyżeczkę maczać w zimnej wodzie.Nieco te kulki rozpłaszczyć,ale nie formować specjalnie,urok tych ciasteczek polega na tym że są " nieregularne w formie".
Na wierzch kilka wiórków gorzkiej czekolady.
Piec w piekarniku nagrzanym do 170 stopni 10-15 min.Kontrolować,mają być złote ale nie brązowe.

Ciasteczka te muszą " nabrać mocy urzędowej" to znaczy że lepsze są nie bezpośrednio po upieczeniu,a po odleżeniu kilku dni w metalowej zamkniętej puszce.Nabierają kruchości.
Może potem wstawie zdjęcie.