Kto pracuje w święta?

02 grudnia 2018 18:48 / 3 osobom podoba się ten post
monika.s

Zalezy u jakiej rodziny jestescie, samotny schorowany senior swiat nie zorganizuje.. Pozostanie malutki poczestunek we wlasnym zakresie 

Czasem tak lepiej, niż ze sztucznie udawaną miloscia od rodziny, a tak naprawdę niechecia..(bo już stary i nie tak pachnie itd).lepiej bez tych pozorow.Ja ostatnio miałam mile swieta z moją seniorka, byłyśmy we 2(polska wieczerza, niemieckie kolędy) i choć zaawansowana demencja to widać było że pdp.czuje się dobrze.Serce zapomina ostatnie, gdy jest spokój i zapewnione podstawowe podtrzeby+atmosfera.Seniorzy są trochę jak dzieci, potrzebuja stałych rytuałów.A nie że rodzina wpada jak po ogień(niby odwiedzić) a raczej skontrolować za co placi.Dzis też obecna pdp.slucha kacertu kolęd i jest bardzo zadowolona.To są tak drobne rzeczy..a tak wazne.A ja wiem że postępuje właściwie i nikt nie ma prawa podważyć sposobu w jaki pracuję! Nie pozwolę na to, bo wiem ze robię właściwie 
02 grudnia 2018 18:54
Moja zmienniczka przyjeżdża 2 stycznia , wyszło tak że na trzy tygodnie . Ciągle dzwoni do mnie że to za krótko bla bla bla . Ja powiedziałam tak radzi a zadecydowała jeszcze jak ciebie nie było . Potem powiedziałam do córki że ja mogę być tydzień dłużej w domu bez różnicy . Ona mówi że już jest u koordynator zapisane . Dziś zmienniczka dzwoni do córki dziadka i słabym niemieckim duka że ona chce zostać dłużej . Potem ją mam pytania od córek i dziadka o jej chodzi . Ja mówię że za plecami się tak nie robi a córka no to denerwujące jest . Do babci teraz trzeba dużo siły ( asekurować bo się chwieje jak pijana ) i dużo cierpliwości . Co za dzień . Córki pojechały do swoich domów . Wczoraj dostałam kalendarz adwentowy z marcepanem z Lübecker .
02 grudnia 2018 19:36 / 3 osobom podoba się ten post
Elka40

Czasem tak lepiej, niż ze sztucznie udawaną miloscia od rodziny, a tak naprawdę niechecia..(bo już stary i nie tak pachnie itd).lepiej bez tych pozorow.Ja ostatnio miałam mile swieta z moją seniorka, byłyśmy we 2(polska wieczerza, niemieckie kolędy) i choć zaawansowana demencja to widać było że pdp.czuje się dobrze.Serce zapomina ostatnie, gdy jest spokój i zapewnione podstawowe podtrzeby+atmosfera.Seniorzy są trochę jak dzieci, potrzebuja stałych rytuałów.A nie że rodzina wpada jak po ogień(niby odwiedzić) a raczej skontrolować za co placi.Dzis też obecna pdp.slucha kacertu kolęd i jest bardzo zadowolona.To są tak drobne rzeczy..a tak wazne.A ja wiem że postępuje właściwie i nikt nie ma prawa podważyć sposobu w jaki pracuję! Nie pozwolę na to, bo wiem ze robię właściwie 

Swieta w Niemczech to loteria albo trafisz na duza rodzine, bedziesz pomagac przy wszystkim i nie odpoczniesz od gosci. Albo bedziesz sama i od ciebie zalezy jak sie zorganizujesz. Druga opcja jest lepsza pod warunkiem, ze sa pieniadze na jedzenie. Wiadomo, ze najlepiej z bliskimi ale mozna przezyc w koncu 3 dni i wszystko wraca do normy..
02 grudnia 2018 20:39
Zgadzam sie
02 grudnia 2018 21:59
A ja mam tym razem z pdp.isc do polazjatyckiej rodziny(pewnie będą kielki i inne takie..).Zrobię nam barszcz przed swietami
03 grudnia 2018 08:40 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Nie będzie tak źle. W nawiązaniu do bożonarodzeniowej szopki można sobie np. owsiankę zrobić z rodzynkami w luksusowej wersji...

Albo przekąsić zupę krem z jajkiem.
03 grudnia 2018 08:49
Engel

Co tak słabo...parówki z chlebem ? a gdzie marmolada, gdzie qwark hę ? do tego rzodkieweczka, ogóreczek i co tam wpadnie w łapkę :je babeczke:

My dzisiaj mamy parówkę z musztardą, jajko na twardo, chleb z masłem i mocną herbatę. Czym lodówka bogata Później odbieram tygodniówkę i jedziemy na zakupy.
03 grudnia 2018 17:09 / 1 osobie podoba się ten post
mikser

Albo przekąsić zupę krem z jajkiem. :lol1:

Zastanowię się jak to ugryźć...
04 grudnia 2018 14:20
basiabasia71

Ja przeglądam różne agencje żeby mieć jakąć wiedzę. Na razie fajnie mi się współpracuje z nimi.

Przynajmniej firma jest wypłacalna, w przeciwieństwie do małych firemek.
04 grudnia 2018 16:15 / 1 osobie podoba się ten post
Wiesz, jak psów tych firm teraz. Ja wolę być pewna że jestem na stabilnej pozycji i wypłacalność gra. 
07 grudnia 2018 08:24 / 1 osobie podoba się ten post
W tym roku akurat pracuje w święta, ale laxo mi wypłaca bonus za to, finansowo mi się opłaca.
12 grudnia 2018 16:52
GrazynaM55

W tym roku akurat pracuje w święta, ale laxo mi wypłaca bonus za to, finansowo mi się opłaca.

Bonusy są od rodzin za święta i sylwestra, ,a że firmy mówią, że to bonus od nich to już inna sprawa.
12 grudnia 2018 16:58
ja tez mam świeta w niemczech, ale tak jak piszecie -przynajmniej kasa będzie dobra! :)
13 grudnia 2018 08:15
Animak

ja tez mam świeta w niemczech, ale tak jak piszecie -przynajmniej kasa będzie dobra! :)

To prawda, jakoś damy radę! :) 
31 października 2019 20:40 / 2 osobom podoba się ten post
A kto jeszcze pracuje w Święta ?pochwalcie sie