Oczekiwania wobec agencji

13 stycznia 2018 22:03 / 3 osobom podoba się ten post
margaritka59

Pomagamy wszystkim, nakłoniłaś do pofantazjowania, ale bynajmniej nie są to żadne fantazje. Koleżanki wypowiedziały się o naszych "bolączkach" przy pracy poza Polską. Z tego, co doczytałam , to oferujecie pracę w Polsce, blisko domu. W sumie, to nie wiem , czy te wypowiedzi dotrą do adresatów ? To nie są fantazje, to są normalne oczekiwania świadomej opiekunki i które mogą sprawić, by wszystkim pracowało się dobrze. 

I tu się z tobą zgodzę !  To nie fantazje ,  a zdroworozsądkowe oczekiwania . 
15 stycznia 2018 16:03 / 3 osobom podoba się ten post
Moje oczekiwania to legalna i sprawdzona oferta. Czytelna umowa i wysokie składki ZUS. Ja wybieram też agencje ,które długo są na rynku i mają już reputację.
15 stycznia 2018 16:07 / 3 osobom podoba się ten post
krysia57

Moje oczekiwania to legalna i sprawdzona oferta. Czytelna umowa i wysokie składki ZUS. Ja wybieram też agencje ,które długo są na rynku i mają już reputację.

Reputacja wg  mnie,rzecz względna....Są na rynku duże,długo działąjące firmy a reputację mają nienajlepszą:(Tu nie ma żadnej reguły.Mała,krótko działająca firemka może się czasem okazać bardziej uczciwą od ogólnopolskiego molocha.Ta robota to w każdym aspekcie loteria-totolotek taki opiekunkowy:)
24 kwietnia 2018 12:41 / 1 osobie podoba się ten post
Witam Dziewczyny! Od pewnego czasu bardzo poważnie zastanawiam się, nad założeniem agencji pracy tymczasowej, skierowanej dla opiekunek osób starszych, lub pielęgniarek w Niemczech. Ten wątek bardzo mi pomógł i dał do myślenia. Firmę chciałam założyć z kuzynką, która jest Niemką, mieszka w Niemczech i ma dosyć pracy w korpo. Jej mama, która również mieszka w Niemczech jest pielęgniarka i od 15 lat pracuje w jednym z Berlińskich domów opieki. Co nas skłoniło, żeby zastanowić się nad założeniem przedsiębiorstwa? Otóż, ciagle pytania o to, czy nie znam chętnych osób do pracy przy osobach starszych, albo w domach opieki. Jaki mamy cel? O czym myślimy, co będzie nas wyróżniało? Śmiejemy się z kuzynka, ze serce. Chcemy w ludzki sposób pomóc zdobyć zatrudnienie. Sfinansować kurs językowy, otoczyć opieka na miejscu (fizyczna, nie przez telefon). Fajnie brzmi, no nie? Teraz chciałabym napisać o problemach, które napotkałam. Z wykształcenia jestem księgową, więc prowadzeniem firmy zajęła bym się ja. Ale, no właśnie. Ewidencjonowanie czasu pracy, to mój kłopot którego nie mogę rozgryźć. Czy przy osobie starszej ograniczenie pracy do 8 godzin jest w ogóle możliwe? Jestem mama małych dzieci i po prostu sobie nie wyobrażam, jak to może być zrealizowane. Bardzo proszę o pomysły, może któreś z Was maja to dobrze rozwiązane i chcą się podzielić informacja? Chciałabym tez wiedzieć, jakie napotykacie na miejscu problemy, na które agencja ma albo powinna mieć wpływ. Co powinnam zrobić, żeby kobiety, które zdecydują się u mnie pracować, były zadowolone i usatysfakcjonowane? (Proszę wybaczyć, ale większość z Waszych postulatów wynika po prostu z prawa, włos się jeży na głowie, kiedy czytam o braku zagwarantowanych świadczeń). Bardzo, bardzo proszę o dyskusje. A może myślicie, ze w ogóle nie warto się tym zajmować i dalej siedzieć przy biurku jak do tej pory?;)
24 kwietnia 2018 12:57 / 2 osobom podoba się ten post
Camilio

Witam Dziewczyny! Od pewnego czasu bardzo poważnie zastanawiam się, nad założeniem agencji pracy tymczasowej, skierowanej dla opiekunek osób starszych, lub pielęgniarek w Niemczech. Ten wątek bardzo mi pomógł i dał do myślenia. Firmę chciałam założyć z kuzynką, która jest Niemką, mieszka w Niemczech i ma dosyć pracy w korpo. Jej mama, która również mieszka w Niemczech jest pielęgniarka i od 15 lat pracuje w jednym z Berlińskich domów opieki. Co nas skłoniło, żeby zastanowić się nad założeniem przedsiębiorstwa? Otóż, ciagle pytania o to, czy nie znam chętnych osób do pracy przy osobach starszych, albo w domach opieki. Jaki mamy cel? O czym myślimy, co będzie nas wyróżniało? Śmiejemy się z kuzynka, ze serce. Chcemy w ludzki sposób pomóc zdobyć zatrudnienie. Sfinansować kurs językowy, otoczyć opieka na miejscu (fizyczna, nie przez telefon). Fajnie brzmi, no nie? Teraz chciałabym napisać o problemach, które napotkałam. Z wykształcenia jestem księgową, więc prowadzeniem firmy zajęła bym się ja. Ale, no właśnie. Ewidencjonowanie czasu pracy, to mój kłopot którego nie mogę rozgryźć. Czy przy osobie starszej ograniczenie pracy do 8 godzin jest w ogóle możliwe? Jestem mama małych dzieci i po prostu sobie nie wyobrażam, jak to może być zrealizowane. Bardzo proszę o pomysły, może któreś z Was maja to dobrze rozwiązane i chcą się podzielić informacja? Chciałabym tez wiedzieć, jakie napotykacie na miejscu problemy, na które agencja ma albo powinna mieć wpływ. Co powinnam zrobić, żeby kobiety, które zdecydują się u mnie pracować, były zadowolone i usatysfakcjonowane? (Proszę wybaczyć, ale większość z Waszych postulatów wynika po prostu z prawa, włos się jeży na głowie, kiedy czytam o braku zagwarantowanych świadczeń). Bardzo, bardzo proszę o dyskusje. A może myślicie, ze w ogóle nie warto się tym zajmować i dalej siedzieć przy biurku jak do tej pory?;)

Masz pojęcie o przepisach dotyczących delegowania pracowników? Droga Camilo twoja agencja będzie zarejestrowana w Polsce? Nie odpowiem jednoznacznie na pytanie dotyczące czasu pracy. Są kobiety, które pracują mniej, a też takie, które pracują więcej jak 8 godzin dziennie. Czas pracy jest nienormowany, nie można go sprawdzić, opiekunka pracuje z 24 godzinną dyspozycyjnością. Przede wszystkim powinnaś zgłębić wiedzę z przepisów, pozyskać niemieckie rodziny do współpracy, na końcu myśleć o zadowoleniu opiekunek. Równie dobrze możesz zostać koordynatorem i żyć z prowizji. Camilo Powodzenia.
24 kwietnia 2018 13:35 / 2 osobom podoba się ten post
Magdalenka

Masz pojęcie o przepisach dotyczących delegowania pracowników? Droga Camilo twoja agencja będzie zarejestrowana w Polsce? Nie odpowiem jednoznacznie na pytanie dotyczące czasu pracy. Są kobiety, które pracują mniej, a też takie, które pracują więcej jak 8 godzin dziennie. Czas pracy jest nienormowany, nie można go sprawdzić, opiekunka pracuje z 24 godzinną dyspozycyjnością. Przede wszystkim powinnaś zgłębić wiedzę z przepisów, pozyskać niemieckie rodziny do współpracy, na końcu myśleć o zadowoleniu opiekunek. :-) Równie dobrze możesz zostać koordynatorem i żyć z prowizji. Camilo Powodzenia.

Tak, czytałam o delegowaniu pracowników i ustawę u pracy tymczasowej.  Generalnie przepisy przepisami, przyszłam Was zapytać, czy jest na tym gruncie coś fajnego do zrobienia, czy w ogóle jest sens? A może fajnych agencji pracy tymczasowej jest na tyle dużo, ze dać sobie spokój? Po prostu chcę poznać opinie „u źródła”. Jeśli chodzi o kwestie formalne to czytam i czytam i czytam od tygodni, chwilami łapię się za głowę, bo jest tego naprawdę dużo ;) a bez gotowego know-how zajmie mi to pewnie trochę czasu. Dlatego pytam, czy jest coś, jakaś idylliczna idea którą macie w głowie, a później chcę to skonfrontować z możliwościami prawnymi i kosztami i wtedy podjąć decyzję, czy mam w ogóle szansę sprostać temu wyzwaniu. 
24 kwietnia 2018 14:36
Camilio

Tak, czytałam o delegowaniu pracowników i ustawę u pracy tymczasowej.  Generalnie przepisy przepisami, przyszłam Was zapytać, czy jest na tym gruncie coś fajnego do zrobienia, czy w ogóle jest sens? A może fajnych agencji pracy tymczasowej jest na tyle dużo, ze dać sobie spokój? Po prostu chcę poznać opinie „u źródła”. Jeśli chodzi o kwestie formalne to czytam i czytam i czytam od tygodni, chwilami łapię się za głowę, bo jest tego naprawdę dużo ;) a bez gotowego know-how zajmie mi to pewnie trochę czasu. Dlatego pytam, czy jest coś, jakaś idylliczna idea którą macie w głowie, a później chcę to skonfrontować z możliwościami prawnymi i kosztami i wtedy podjąć decyzję, czy mam w ogóle szansę sprostać temu wyzwaniu. 

Idylliczna idea w pracy za granicą z często schorowanymi seniorami? Wątpię, by takie postulaty można było spełnić. Napisz na grupach dla opiekunek, na facebooku.
24 kwietnia 2018 15:12 / 1 osobie podoba się ten post
Camilio

Witam Dziewczyny! Od pewnego czasu bardzo poważnie zastanawiam się, nad założeniem agencji pracy tymczasowej, skierowanej dla opiekunek osób starszych, lub pielęgniarek w Niemczech. Ten wątek bardzo mi pomógł i dał do myślenia. Firmę chciałam założyć z kuzynką, która jest Niemką, mieszka w Niemczech i ma dosyć pracy w korpo. Jej mama, która również mieszka w Niemczech jest pielęgniarka i od 15 lat pracuje w jednym z Berlińskich domów opieki. Co nas skłoniło, żeby zastanowić się nad założeniem przedsiębiorstwa? Otóż, ciagle pytania o to, czy nie znam chętnych osób do pracy przy osobach starszych, albo w domach opieki. Jaki mamy cel? O czym myślimy, co będzie nas wyróżniało? Śmiejemy się z kuzynka, ze serce. Chcemy w ludzki sposób pomóc zdobyć zatrudnienie. Sfinansować kurs językowy, otoczyć opieka na miejscu (fizyczna, nie przez telefon). Fajnie brzmi, no nie? Teraz chciałabym napisać o problemach, które napotkałam. Z wykształcenia jestem księgową, więc prowadzeniem firmy zajęła bym się ja. Ale, no właśnie. Ewidencjonowanie czasu pracy, to mój kłopot którego nie mogę rozgryźć. Czy przy osobie starszej ograniczenie pracy do 8 godzin jest w ogóle możliwe? Jestem mama małych dzieci i po prostu sobie nie wyobrażam, jak to może być zrealizowane. Bardzo proszę o pomysły, może któreś z Was maja to dobrze rozwiązane i chcą się podzielić informacja? Chciałabym tez wiedzieć, jakie napotykacie na miejscu problemy, na które agencja ma albo powinna mieć wpływ. Co powinnam zrobić, żeby kobiety, które zdecydują się u mnie pracować, były zadowolone i usatysfakcjonowane? (Proszę wybaczyć, ale większość z Waszych postulatów wynika po prostu z prawa, włos się jeży na głowie, kiedy czytam o braku zagwarantowanych świadczeń). Bardzo, bardzo proszę o dyskusje. A może myślicie, ze w ogóle nie warto się tym zajmować i dalej siedzieć przy biurku jak do tej pory?;)

Za duża odpowiedzialność. Odradzam.
24 kwietnia 2018 16:55 / 2 osobom podoba się ten post
Camilio

Tak, czytałam o delegowaniu pracowników i ustawę u pracy tymczasowej.  Generalnie przepisy przepisami, przyszłam Was zapytać, czy jest na tym gruncie coś fajnego do zrobienia, czy w ogóle jest sens? A może fajnych agencji pracy tymczasowej jest na tyle dużo, ze dać sobie spokój? Po prostu chcę poznać opinie „u źródła”. Jeśli chodzi o kwestie formalne to czytam i czytam i czytam od tygodni, chwilami łapię się za głowę, bo jest tego naprawdę dużo ;) a bez gotowego know-how zajmie mi to pewnie trochę czasu. Dlatego pytam, czy jest coś, jakaś idylliczna idea którą macie w głowie, a później chcę to skonfrontować z możliwościami prawnymi i kosztami i wtedy podjąć decyzję, czy mam w ogóle szansę sprostać temu wyzwaniu. 

Uczciwe składki, stawki adekwatne do wysiłku, zagwarantowaną przerwa , nie tylko 2_3 h dziennie , stawka żywieniowa wyższa niż 25 euro tygodniowo!, nocki płatne. Tyle i czasami aż tyle ! Powodzenia
 
24 kwietnia 2018 19:17 / 3 osobom podoba się ten post
Pytałaś o czas pracy. W umowach mamy jakiś wpisany, jest to sporo mniej niż 8 h na dobę. A reszta to dyspozycyjność. Nie da się w tej pracy ściśle określić, bo są różne przypadki, różne domy, mieszkania. Ale niezależnie od tego, że ten wpisany w umowę jest nierealny to chciałabym, żeby agencja zadbała o przerwy, czas na odpoczynek. I tak Dorotee- nocki dodatkowo płatne, Piszesz o osobistym kontakcie- również przydałoby się sprawdzenie warunków, w jakich będzie mieszkać opiekunka przed przyjazdem pierwszej na dane miejsce.
24 kwietnia 2018 22:29 / 2 osobom podoba się ten post
Ja napisze cos nierealnego noo doczekac czasow jak nam dadza umowy o prace,platny urlop,platne nadgodziny,platne jak sie douczamy albo za platne dodatkowo za lata pracy no to by bylo!!! Ale na umowe trza chyba ciagiem robic,a przeca tyz trza do rodziny zjechac,nie caly rok w Niemcach robic. Poza tym jak sie czyta opinie to wsio negatywne a jak ktos napisze cos dobrego to zaraz go obskocza i wysmieja a to znaczy,ze firmy sa jak wrog. Nie wiem,czy ty bys chciala sie tak uzerac,opiekunki sa tyz roszczeniowe albo sie trafia na alkoholiczki,albo z innymi problemami. Do tego trza miec doope ze stali i dobre rodziny,tyz sprawdzone co dobrze placa to wtedy i opiekunka zarobi i firma tyz bo firma tyz musi za cos zyc,opacic wszystko. Ja to bym na twoim miejscu zadzwonila do malej firmy,prowadzonej przez kobite i bym se z nia pogadala jak to jest. Mozecie tyz cos razem zrobic,trza pytac tam gdzie maja najwiecej wiedzy i nie bac sie,nie wstydzic. Ja tam zycze zeby sie udalo
24 kwietnia 2018 22:33 / 1 osobie podoba się ten post
ela.p

Za duża odpowiedzialność. Odradzam. :brak wiary:

Ano mnie sie jeszcze cos przypomnialo jak ciebie przeczytalam no niech dziewczyna wie,ze w razie unfalu trza zalatwiac na pilno zmiane opiekunki i tu tyz trza latac pod sufitem zeby wszystko zalatwic bo takich zmian jest gesto w niektorych rodzinach.
25 kwietnia 2018 16:13
Werska

Pytałaś o czas pracy. W umowach mamy jakiś wpisany, jest to sporo mniej niż 8 h na dobę. A reszta to dyspozycyjność. Nie da się w tej pracy ściśle określić, bo są różne przypadki, różne domy, mieszkania. Ale niezależnie od tego, że ten wpisany w umowę jest nierealny to chciałabym, żeby agencja zadbała o przerwy, czas na odpoczynek. I tak Dorotee- nocki dodatkowo płatne, Piszesz o osobistym kontakcie- również przydałoby się sprawdzenie warunków, w jakich będzie mieszkać opiekunka przed przyjazdem pierwszej na dane miejsce.

Słusznie prawisz.
26 kwietnia 2018 15:14 / 3 osobom podoba się ten post
Ja np chciałabym aby agencje sprawdzały warunki pracy , czyli sztelle na ktore jadą opiekunki . Często jest tak że nie ma warunków do pracy , typu nadmierna oszczędność środków higienicznych , wyżywienia bądź nie zgodność stanu podopiecznego co innego w umowie co innego na żywo . Dlaczego w większości przypadków zmienniczki nie mówią całej prawdy nastepnej opiekunce która ma ją zastąpić, co to za przekazanie informacji o danym miejscu na gruncie neutralnym bo firma tak każe ?? Przed wyjazdem wszystko pięknie super miejsce , po przyjeździe okazuje sie co innego . Uważam że jest to naprawdę ważne . I odpowiednia organizacja firmy typu dobrze zoorganizowany przejazd , wypłaty na czas i ubezpieczenie.
26 kwietnia 2018 16:57
Ewelina645

Ja np chciałabym aby agencje sprawdzały warunki pracy , czyli sztelle na ktore jadą opiekunki . Często jest tak że nie ma warunków do pracy , typu nadmierna oszczędność środków higienicznych , wyżywienia bądź nie zgodność stanu podopiecznego co innego w umowie co innego na żywo . Dlaczego w większości przypadków zmienniczki nie mówią całej prawdy nastepnej opiekunce która ma ją zastąpić, co to za przekazanie informacji o danym miejscu na gruncie neutralnym bo firma tak każe ?? Przed wyjazdem wszystko pięknie super miejsce , po przyjeździe okazuje sie co innego . Uważam że jest to naprawdę ważne . I odpowiednia organizacja firmy typu dobrze zoorganizowany przejazd , wypłaty na czas i ubezpieczenie.

Zmienniczka nie musi nic mówić. Jak jest źle to chce jak najszybciej uciekać.
Teraz agencje przestają dawać kontakt ale nie wiem dlaczego.